Přečíslování telefonů zasáhne také firmy ve stavebnictví

Zásadní změna číslování všech telefonních stanic je pro běžné uživatele nejvýznamnějším předělem v postupující liberalizaci domácího telekomunikačního trhu.
Přečíslování telefonů zasáhne také firmy ve stavebnictví

Praha, 25.7.2002 - I přes nezadržitelný nástup nových technologií zůstává připojení pevnou telefonní linkou stále základním nástrojem pro kontakt s obchodními partnery. Pomocníkem pro úspěšné zvládnutí změny čísel bude celorepublikový Oborový telefonní seznam, který vydá v září Nakladatelství ARCH těsně před změnou číslování. V seznamu jsou u každé firmy uvedeny telefony a faxy, ale také e-mailové, internetové a poštovní adresy. Je určen uživatelům v oboru stavebnictví, architektury, projektování, bydlení, řemesel a příbuzných oborů.

 

V noci z 21. na 22. září 2002 přestanou platit dosavadní čísla a během několika hodin budou nahrazena novými. Pozitivním důsledkem je zavedení nového číslovacího plánu, který podobně jako v dalších evropských zemích vytvoří prostor pro působení konkurenčních operátorů v národní telefonní síti. Nepříjemným dopadem pro firmy ovšem může být přerušení po léta budovaných obchodních vztahů. "V rámci přípravy na přečíslování jsme z jednotlivých oddělení naší firmy shromáždili na 50.000 čísel", říká Ing. Jan Chobot, vedoucí úseku ICT v ABF, a.s..  "S tímto množstvím se při opravách adresářů prostě nedá spolehnout jen na vlastní síly. Každý pracovník potřebuje mít seznam s aktuálními čísly hned vedle telefonu." Myšlenka na takovou pomůcku pro stavebnictví přišla právě z jeho oddělení.

 

Oborový telefonní seznam, vydávaný významným poskytovatelem stavebních informací - společností ABF, je abecedně řazený adresář určený k rychlému vyhledání žádaného telefonního kontaktu. Uvádí firmy, které se účastní projektu Českého stavebního informačního systému (např. tištěný Stavební přehled nebo internetový portál www.eStav.cz) s aktualizovanými údaji. Využitím zvýrazněných zápisů Standard nebo Profi se firmám nabízí příležitost upozornit na vlastní služby důrazněji než konkurence a změnu čísel zužitkovat pro posílení vlastní pozice na trhu.

 

Přečíslování telefonů probíhá v termínu blízkém konání veletrhu FOR ARCH 2002. Oborový telefonní seznam se bude letos prodávat v kompletu s oficiálním Veletržním katalogem, takže očekávaných 100.000 návštěvníků mezinárodního stavebního veletrhu se bude moci seznámit s touto speciální publikací právě v době velké telekomunikační změny.

 

 

--------------------------------------------

ABF, a.s.

Z původního střediska stavebních informací s více než 30letou tradicí vyrostla během posledních několika let silná firma poskytující komplexní informační podporu pro stavebnictví. ABF udržuje stavební informační databáze, v Nakladatelství ARCH publikuje odbornou literaturu, pořádá pražské i regionální veletrhy FOR ARCH, FOR HABITAT a další. Na internetu běží servery s tematikou stavebnictví, architektury a bydlení abf.cz, eStav.cz, forarch.cz a habitat.cz.

Nakladatelství ARCH

Nakladatelství a vydavatelství ARCH je součástí společnosti ABF. Zaměřuje se na specializovaná periodika a odborné publikace směrované do oblasti architektury a stavebnictví, nevyhýbá se ani produkci v souvisejících oborech. Zabezpečuje technické a tiskové zpracování ročenky Stavební přehled a desetisvazkového Stavebního katalogu, časopisů Fórum architektury & stavitelství a Stavební listy, provozuje internetové knihkupectví eProdejna.cz. Ceněna je edice Stavební právo, připravovaná s garancí Ministerstva pro místní rozvoj ČR a České společnosti pro stavební právo. Další část produkce je spojena s veletržními a výstavními aktivitami ABF.

FOR ARCH

13. ročník Mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH proběhne ve dnech 10. - 14. září v Pražském veletržním areálu Letňany. Loni se konal za účasti více než 1200 firem a jeho branami prošlo přes sto tisíc návštěvníků. Hlavní téma roku 2002 je Technická infrastruktura od krajiny k bytu. Součástí veletrhu je bohatý doprovodný program, např. vyhlášení Stavby roku nebo konference Bezpečnost práce ve stavebnictví.

 

kontakt:

Ing. Jan Chobot, ved. oddělení ICT, ABF, a.s.

e-mail: precislovani@abf.cz, internet: www.eStav.cz/precislovani

Váš názor Další článek: Vláda prodá Český Telecom za 55 miliard korun

Témata článku: Arch, Chobot, Telefonní číslo, Archon, Habitat


Určitě si přečtěte

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

** Nadnárodní korporace zaměstnávají stovky tisíc lidí ** Mají tedy velikost metropolí ** Srovnali jsme je s českými krajskými městy

Jakub Čížek | 14

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu