Pražské pivovary zavádějí inovativní e-business řešení na základě BEA WebLogic platformy

21. prosince 2002
Ceny CIPA uděleny
Společnost BEA Systems, Inc. (Nasdaq: BEAS), vedoucí světový dodavatel softwaru aplikační infrastruktury, oznámila, že její platforma WebLogic® byla vybrána jako základ nového objednávkového systému Pražských pivovarů a.s., druhého největšího producenta piva v České republice.
Pražské pivovary zavádějí inovativní e-business řešení na základě BEA WebLogic platformy

Praha, 20. prosince 2002       Společnost s vůbec nejširším portfoliem pivních značek, mezi které patří Staropramen, Braník, Ostravar, Velvet a Kelt, zavedla zákaznický objednávkový systém prostřednictvím internetu a SMS zpráv, aby  urychlila a usnadnila objednávky piva a minimalizovala administrativu na straně zákazníka. Řešení je navrženo tak, aby doplňovalo klasický prodej                     a objednávky přes obchodní zástupce a call centrum.

 

„Cílem tohoto projektu nebyla pouze úspora nákladů na objednávky a provoz call center, ale hlavně ušetřit čas našim zákazníkům při objednávání zboží. K tomu teď stačí zaslat jednu SMSku ve správném tvaru,“ řekl Martin Novák, Business Intelligent Manager, Pražské pivovary a.s.. 

 

Ve výběrovém řízení zvítězilo řešení navržené společností Brain Systems s. r. o., jež poskytuje softwarová řešení založená na internetových technologiích. Projekt založený na platformě BEA WebLogic umožňuje zákazníkům zadávat své objednávky jak přes Internet, tak i prostřednictvím SMS zpráv z mobilních telefonů, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 

Na základě dané specifikace vytvořil architekt systému kompletní architekturu a objektový model řešení. Návrh pracoval s třívrstvou architekturou. Aby vyvinutá aplikace splňovala náročné požadavky na spolehlivost, stabilitu, bezpečnost, otevřenost a rozšiřitelnost, bylo zvoleno řešení na bázi J2EE, neboli Java 2 Enterprise Edition. Jako operační systém byl zvolen Linux. Za účelem zajištění komfortu a rychlé práce velkému počtu uživatelů pracujících současně byl vybrán víceprocesorový IBM eServer model 230. Zásadní význam však měla volba vhodného aplikačního a databázového serveru. Datovou základnu tak zajistila robustní databáze DB2 v 7.1 a jako aplikační server byl nasazen BEA WebLogic verze 6.1.™ BEA WebLogic 6.1 může sjednotit, zjednodušit a rozšířit aspekty vývoje a integrace podnikových aplikací. Kromě toho nabízí společnou platformu pro nasazení webových služeb a jejich rychlý vývoj.

 

„Objednávkový systém založený na platformě BEA WebLogic, který je úzce provázaný s interními informačními systémy Pražských pivovarů, je dosud ojedinělým řešením v potravinářské oblasti,“ řekl Jiří Bíba, vedoucí pobočky BEA Systems v České a Slovenské republice.

 

Klíčovým problémem byla integrace s vnitřními informačními systémy Pražských pivovarů, v tomto případě se systémy pro řízení distribuce JBA Drinks a S21 Power. K této komunikaci byl použit prostředník – EDI server Gentran pro příjem objednávek. Jelikož samotné řešení běží na páteřní síti         v server hosting centru, byly pro komunikaci přes internet vyvinuté speciální replikační aplikace, které komunikují serveru šifrovaná data šifrovaným kanálem. Z obchodně-procesního hlediska jsou komunikovány podstatné informace o zákaznících, objednávkách, fakturách, obchodních zástupcích atd.

 

Aplikace není v žádném případě pouze obyčejný objednávkový systém. Katalog zboží s obrázky produktů a detailními logistickými daty lze velmi jednoduše doplňovat dalšími nekatalogovými informacemi a je navržen tak, aby to zvládl i úplný počítačový laik. Systém umožňuje zadávat dotazy, stížnosti, nebo se podílet na promoakcích. Řešení samozřejmě není konečné, neustále se vyhodnocuje a pracuje se na specifikaci dalšího vývoje.

 

O společnosti BEA

BEA Systems, Inc. (Nasdaq: BEAS), je přední světový dodavatel softwaru aplikační infrastruktury, který poskytuje ověřenou a unifikovanou základnu pro podnikové informační systémy pro víc než 13 000 zákazníků po celém světě včetně většiny společností žebříčku Fortune Global 500.  BEA a její značka WebLogic® patří mezi nejdůvěryhodnější jména v IT oboru.

BEA má ústředí v kalifornském San Jose, 91 poboček ve 33 zemích a její webové stránky jsou na adrese www.bea.com.

 

# # #

BEA, Tuxedo a WebLogic jsou registrované ochranné známky, BEA WebLogic Enterprise Platform, BEA WebLogic Server, BEA WebLogic Integration, BEA WebLogic Portal, BEA WebLogic JRockit, BEA WebLogic Platform, BEA WebLogic Express, BEA WebLogic Workshop, BEA WebLogic Java Adapter for Mainframe, BEA Liquid Data for WebLogic a BEA eLink jsou ochranné známky společnosti BEA Systems, Inc. Všechna ostatní jména společností a produktů mohou být předmětem práv k intelektuálnímu vlastnictví vyhrazených jinými společnostmi.

 

 

 

 

 

Váš názor Další článek: Ceny CIPA uděleny

Témata článku: Internet, Velvet, Mobilní objednávání, Staropramen


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 26Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF