Prague digital guide

18. října 2009
Ke stažení: Virtuálně na PC
Prague digital guide

Dne 15.10.2009 představili zástupci společností Avantgarde Prague a Digital Urban Legends (D.U.L.) nového digitálního průvodce, na kterém spolupracovali poslední tři roky. Avantgarde Prague je cestovní agenturou a systém v Praze provozuje. D.U.L. je autorskou společností, která sdružuje vývojáře, historiky i grafiky a která systém vyvinula. Společně zpracovali obsahovou část průvodce.

Jedná se o zařízení typu PDA, na kterém běží speciálně vyvinutá aplikace obsahující na 900 památek, kulturních zařízení a restaurací. Obsah průvodce čítá na 350 stran textu o historickém a kulturním dědictví Prahy a českých zemí. Dějiny jsou zpracovány v krátkých i rozsáhlejších článcích, najde si tak příznivce mezi méně i více náročnými uživateli.

Průvodce svým obsahem dosahuje váhy 5kg tištěných ekvivalentů. Obsah je rozsáhlý, přehledný a čtivý. Obsahuje na 1800 fotografií, z toho 1200 ze zóny pražské památkové rezervace. Vše vzájemně provázáno 4500 vazbami, díky kterým se lze dočíst o souvislostech.

"Když stojíte u Chrámu sv. Víta, můžete si rovnou přečíst o významných umělcích, kteří se na katedrále podíleli za posledních 700 let," řekl Jan Rajniš, jednatel společnosti Avantgarde Prague.

Taková databáze se v dnešní době řadí mezi to nejlepší co se lze o Praze na jednom místě dozvědět. Veškerý obsah je zveřejněn a volně dostupný na webových stránkách http://www.digital-guide.cz/ Pro návštěvníky bude volně dostupná i mobilní verze, která půjde číst na všech mobilních telefonech. Aplikaci si budou do dvou měsíců moci lidé stáhnout pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile. Připravují se i jiné platformy, jako např. iPhone.

Ovládání je jednoduché a intuitivní:

"Naše zkušenosti jsou, že to snadno ovládají i lidé starší 60 let," řekl Nikola Schmidt, jednatel společnosti Digital Urban Legends.

V současnosti si lze průvodce zapůjčit v kanceláři autorů, v Praze na Starém Městě v Kaprově ulici. Cena je 850 za první den a 200 za dny další. Zároveň se nyní aktivně pracuje na rozšíření průvodce do hotelů po celé Praze i na další distribuční místa, např. Karlova ulice, u Karlova mostu na Male Straně.

Celý průvodce běží na technickém řešení, které lze velice snadno aplikovat i na jiná místa. Nejen na města, ale i interiéry jako jsou galerie nebo muzea. Plánuje se v blízké době i kombinované řešení např. pro zoologické zahrady, kde se využije prostor zahrady i pavilónů.

Cílem autorů je celé technické řešení rozšiřovat za co nejdostupnějších podmínek pro co nejvíce partnerů. V současné chvíli jednají o nasazení systému v největším archeologickém parku v Kambodži - ANGKOR, v USA i jiných zemích. Zájem mají i kulturně zajímavá města po České republice.

Za autory: Nikola Schmidt a Jan Rajniš

Další článek: Ke stažení: Virtuálně na PC

Témata článku: Legends, Staré mobilní telefony, Celý den, Praha, Mobilní muzeum, Schmidt, Urban, Dostupné místo, Poslední aplikace, Kambodža, Male, Přehledný průvodce, Prague, Historický telefon, X iphone na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 70Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor