Prague digital guide

18. října 2009
Ke stažení: Virtuálně na PC
Prague digital guide

Dne 15.10.2009 představili zástupci společností Avantgarde Prague a Digital Urban Legends (D.U.L.) nového digitálního průvodce, na kterém spolupracovali poslední tři roky. Avantgarde Prague je cestovní agenturou a systém v Praze provozuje. D.U.L. je autorskou společností, která sdružuje vývojáře, historiky i grafiky a která systém vyvinula. Společně zpracovali obsahovou část průvodce.

Jedná se o zařízení typu PDA, na kterém běží speciálně vyvinutá aplikace obsahující na 900 památek, kulturních zařízení a restaurací. Obsah průvodce čítá na 350 stran textu o historickém a kulturním dědictví Prahy a českých zemí. Dějiny jsou zpracovány v krátkých i rozsáhlejších článcích, najde si tak příznivce mezi méně i více náročnými uživateli.

Průvodce svým obsahem dosahuje váhy 5kg tištěných ekvivalentů. Obsah je rozsáhlý, přehledný a čtivý. Obsahuje na 1800 fotografií, z toho 1200 ze zóny pražské památkové rezervace. Vše vzájemně provázáno 4500 vazbami, díky kterým se lze dočíst o souvislostech.

"Když stojíte u Chrámu sv. Víta, můžete si rovnou přečíst o významných umělcích, kteří se na katedrále podíleli za posledních 700 let," řekl Jan Rajniš, jednatel společnosti Avantgarde Prague.

Taková databáze se v dnešní době řadí mezi to nejlepší co se lze o Praze na jednom místě dozvědět. Veškerý obsah je zveřejněn a volně dostupný na webových stránkách http://www.digital-guide.cz/ Pro návštěvníky bude volně dostupná i mobilní verze, která půjde číst na všech mobilních telefonech. Aplikaci si budou do dvou měsíců moci lidé stáhnout pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile. Připravují se i jiné platformy, jako např. iPhone.

Ovládání je jednoduché a intuitivní:

"Naše zkušenosti jsou, že to snadno ovládají i lidé starší 60 let," řekl Nikola Schmidt, jednatel společnosti Digital Urban Legends.

V současnosti si lze průvodce zapůjčit v kanceláři autorů, v Praze na Starém Městě v Kaprově ulici. Cena je 850 za první den a 200 za dny další. Zároveň se nyní aktivně pracuje na rozšíření průvodce do hotelů po celé Praze i na další distribuční místa, např. Karlova ulice, u Karlova mostu na Male Straně.

Celý průvodce běží na technickém řešení, které lze velice snadno aplikovat i na jiná místa. Nejen na města, ale i interiéry jako jsou galerie nebo muzea. Plánuje se v blízké době i kombinované řešení např. pro zoologické zahrady, kde se využije prostor zahrady i pavilónů.

Cílem autorů je celé technické řešení rozšiřovat za co nejdostupnějších podmínek pro co nejvíce partnerů. V současné chvíli jednají o nasazení systému v největším archeologickém parku v Kambodži - ANGKOR, v USA i jiných zemích. Zájem mají i kulturně zajímavá města po České republice.

Za autory: Nikola Schmidt a Jan Rajniš

Další článek: Ke stažení: Virtuálně na PC

Témata článku: Staré mobilní telefony, Schmidt, Poslední aplikace, Male, Celý den, Mobilní muzeum, Dostupné místo, Kambodža, Přehledný průvodce, Praha, Historický telefon, Legends, Prague, Urban, X iphone na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 97

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF