Pracovní stanice HP xw4100 nabízí vysoký výkon za dostupnou cenu

Společnost HP představuje pracovní stanici HP xw4100 s procesorem Intel Pentium 4, která nabízí vysoký výkon, spolehlivost a technickou podporu za dostupnou cenu.
Pracovní stanice HP xw4100 nabízí vysoký výkon za dostupnou cenu

 

 

HP xw4100 používá výkonnou čipovou sadu Intel 875P s vestavěnou technologií Performance Acceleration Technology (PAT), která zvyšuje výkon paměťového systému zkrácením čekací doby pro přístup do paměti. Tato pracovní stanice je především zajímavá technologií Intel Hyper-Threading, která umožňuje efektivně zpracovávat instrukce několika aplikací současně, jako by se jednalo o dvouprocesorový stroj, a zároveň zrychlit úkony s vysokými nároky na výkon procesoru.

 

Pracovní stanice HP xw4100 je navržena v provedení mini-tower a lze ji umístit jak pod monitor, tak i na výšku. Rovněž obsahuje praktický čelní panel pro vstupy a výstupy a dva porty USB v2.0.

 

HP xw4100 nabízí optimalizovaný výkon a spolehlivost začínající od profesionální dvojrozměrné grafiky na bázi OpenGL s mnohonásobným zobrazením až po certifikaci pro aplikace dvourozměrného a trojrozměrného počítačového projektování (MCAD), dvourozměrné animace, videoeditace a vydavatelství.

 

Pracovní stanice HP xw4100 vychází ze úspěšného předchůdce, HP xw5000, k čemuž navíc přidává osvědčené funkce řady xw4000 a dostupnou cenu. Vyšší rychlost procesorové sběrnice, větší šířka paměťového pásma a technologie PAT podstatně zvyšují výpočetní výkon jediného procesoru v této pracovní stanici.

 

Stanice HP xw4100 podporuje Microsoft Windows 2000 Professional a Windows XP Professional; včetně podpory a dodávek předinstalovaného operačního systému Red Hat Linux od června tohoto roku.

 

Společnost HP úzce spolupracuje s předními poskytovateli softwarových a hardwarových aplikací při testování a certifikaci jejich produktů na svých pracovních stanicích. Mezi aplikace, které mají certifikaci pro použití na pracovních stanicích HP xw4100, mimo jiné patří:

 

·        pro uživatele MCAD (mechanical computer-aided engineering): Autodesk AutoCAD Inventor a Revit, Aveva CADCenter, Bentley MicroStation, CoCreate OneSpace, Dassault Catia V5, SolidWorks, SolidEdge, EDS PLM Solutions I-deas NX, EDS PLM Solutions Unigraphics NX, ICEM Surf, MSC.Patran PTC Pro/ENGINEER 2001 Windows, PTC Pro/ENGINEER Wildfire Linux.

 

·        pro uživatele systémů DCC (digital content creation): Adobe Premiere a After Effects, Alias|Wavefront Studio a Maya, Avid Xpress DV, Canopus DV Storm2, Discreet 3D Studio MAX a Combustion, Matrox RT.x100, Media100 iFinish, NewTek Lightwave a Aura, Pinnacle Edition\DV, Side Effects Houdini.

 

Cena a dostupnost

Pracovní stanice HP xw4100 se na českém trhu prodává od začátku května 2003 za ceny od 41 874 Kč.

 

Pozn. Cena uvedena bez DPH.

 

# # #

 

Společnost HP je předním světovým dodavatelem výrobků, řešení a služeb pro jednotlivce a podniky. Široká nabídka společnosti zahrnuje infrastrukturu IT, osobní počítače a přístupová zařízení, globální služby, výrobky pro tisk a zobrazování. Dne 3. května 2002 se HP spojilo se společností Compaq Computer. Další informace o společnosti HP a jejích výrobcích naleznete na adrese http://www.hp.com, nebo http://www.hp.cz.

Váš názor Další článek: StartUp CC - víte co se spustí po naběhnutí Windows?

Témata článku: Windows, Linux, Surf, Bentley, Pinnacle, Adobe After Effects, Pinnacle Studio, Aurum, Aura, After Effects, Osvědčený stroj


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky