Potěšte nejen sebe a pomůžete druhým

20. února 2002
Oprava NTFS u Windows XP
Nevšední aukce nevšedních věcí na www.dobrocinna.aukce.cz
Potěšte nejen sebe a pomůžete druhým

Praha únor 2002- Dobročinná aukce on-line je dlouhodobým projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu. Tento projekt vznikl na podporu mladých talentovaných hudebníků ze sociálně slabých rodin či mentálně nebo fyzicky handicapovaných. V jejich prospěch se na internetových stránkách www.dobrocinna.aukce.cz pravidelně draží osobní předměty a různé kuriozity známých osobností.

 

Na co se lze těšit v měsíci únoru? Ještě několik málo dnů mají příznivci Marie Rottrové, Jana Svěráka, skupiny Čechomor, Ondřeje Soukupa, Jaroslava Duška a Jana Hřebejka možnost získat v dobročinné dražbě jejich osobní dary. O náklonnost návštěvníků dobročinné aukce se bude ucházet řada novinek. Herec Jiří Lábus se představí jako nadaný výtvarník. Dražit se bude jeho studie krajiny jižních Čech. Skutečnou kuriozitu nabídne salón dobročinné aukce v podobě daru od Richarda Krajča. Tento talentovaný herec a hudebník věnoval spolu s CD skupiny Kryštof i původní verzi písně Lolita, velkého hitu alba Magnetické vlny. Od Ondřeje Vetchého, jednoho z nejobsazovanějších filmových herců současnosti a zdatného sportovce mohou návštěvníci www.dobrocinna.aukce.cz získat kimono. Reportážní fotograf časopisu Reflex, iniciátor humanitárního projektu - Podejte ruce dětem ze Sierra Leone, Jan Šibík věnuje svou fotografii z cyklu Zlomená křídla, mapující neklidnou situaci v Albánii v polovině 90.tých let. Jiří Korn, zpěvák, tanečník, opora muzikálů Les Miserables, Dracula a nejnověji Monte Christo daruje svůj oblíbený dopravní prostředek, koloběžku. Dárek pocházející z „krajiny dětství“, olejomalbu Kašpara, lze získat od herečky Lindy Rybové. Virtuální dražební salón nabídne i  dary od známé rozhlasové a televizní moderátorky Kamily Moučkové, zpěvačky Jany Koubkové a houslisty, kytaristy a druhého zpěváka skupiny Čechomor, Karla Holase.

 

V měsíci lednu úspěšně skončily tři dražby. Repliku standardní gramodesky na 78 otáček od Ondřeje Havelky se podařilo vydražit za 2. 999,- Kč. Dva porcelánové šálky od Jany Paulové získal úspěšný dražitel za částku 1. 900,- Kč. Největšímu zájmu se těšila kytara zn. Star darovaná do aukce režisérem a scénáristou Petrem Zelenkou. Talentovaným a handicapovaným hudebníkům přispěla částkou  4. 001,- Kč . 

 

Ještě bychom chtěli upozornit na březnovou dražbu originálního výtvarně upraveného D.A.P. JukeBoxu s diskografií a autogramy skupiny Dire Straits. Chceme navázat na velký úspěch z loňského roku, kdy se digitální přehrávač D.A.P. JukeBox s podpisy skupiny Genesis a jejich kompletní diskografií vydražil za 25.010,- Kč.

 

Dobročinná aukce on-line je dlouhodobým projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu pořádaným  ve spolupráci s největším českým aukčním serverem Aukce.cz a významným internetovým portálem Centrum.cz. Finanční prostředky získané prostřednictvím aukce budou rozděleny v otevřeném výběrovém řízení. Grantovou komisi jmenuje správní rada Nadačního fondu Českého rozhlasu a zasednou v ní odborníci z oblasti kultury a umění.

 

Martina Kaderková

ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu

tel: 0604/866 366

 

Váš názor Další článek: Oprava NTFS u Windows XP

Témata článku: Leon, Korn, Genesis, Reflex, Monty, Lolita, Jukebox, Sierra, Linda, Monte


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk