Posviťte si na úspory z nové microsite ČEZ

Posviťte si na úspory z nové microsite ČEZ

Byla spuštěna internetová prezentace Posviťte si na úspory aneb šetřit se dá každý den (www.posvittesinauspory.cz), jejímž cílem je podporovat efektivní využívání energie v domácnosti. Nový web je součástí stejnojmenného putovního turné Skupiny ČEZ, které od 6. května vzdělává spotřebitele, jak šetřit elektřinou. Specialitou microsite je interaktivní Virtuální byt a dům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka virtuální domácnosti

Technická realizace webu je již několikátým projektem lídra českého energetického trhu a internetové agentury FG Forrest. "S dodavateli se snažíme budovat dlouhodobá partnerství. Proto oceňuji zejména pochopení našich potřeb a kvalitní podporu ze strany FG Forrest," říká ke spolupráci Webmanager ČEZ Pavel Foršt.

Možnosti efektivního užívání elektřiny Skupina ČEZ prezentuje do konce června formou putovní akce POSVIŤTE SI NA ÚSPORY aneb šetřit se dá každý den, zahrnující expozici vzorové domácnosti s úspornými spotřebiči nebo program pro děti. Veškeré údaje o turné jsou na webu v sekci Posviťte si na úspory.

Virtuální byt a dům umožňuje procházet jednotlivými místnostmi a na konkrétním vybavení domácnosti získat údaje o spotřebě a možnostech úspor. "Ve spolupráci se specialisty na virtuální prohlídky Neq4 a za podpory partnerů projektu, ateliéru Dimenze 11 a časopisu HOME, se nám podařilo vytvořit uživatelsky příjemnou, atraktivní a do jisté míry zábavnou vzdělávací pomůcku," říká k interaktivní sekci Client Service Manager FG Forrest Lubor Zoufal.

Uživatel na webu také snadno zjistí roční náklady na provoz svých domácích spotřebičů a spočítá, kolik ušetří výměnou klasických žárovek za úsporné zářivky i za jak dlouho se mu vrátí investice do jejich nákupu. Horkou novinkou je pak aplikace pro výpočet uhlíkové stopy domácnosti, tedy množství emisí oxidu uhličitého a ostatních skleníkových plynů, které domácnost vyprodukuje svou činností.

Pro rychlou a pohodlnou správu obsahu, který je během turné třeba aktualizovat, dodal FG Forrest vlastní produkt Edee CMS. Ten Skupina ČEZ využívá také pro korporátní web www.cez.cz, nedávno spuštěnou microsite www.zelenaenergie.cz i v rámci intranetu pro svých 14 tisíc zaměstnanců.

Hlavními výhodami Edee CMS je plné oddělení obsahu a vzhledu webových stránek a možnost publikování informací bez znalostí internetových technologií. Základem je technologie J2EE, zajišťující stabilní fungování i přenositelnost mezi různými platformami a využití různých úložišť dat. Systém splňuje nároky na přístupnost webů státní správy i požadavky SEO (optimalizace pro vyhledávače).

Na www.posvittesinauspory.cz se podílela agentura SYMBIO Digital, s.r.o., která stejně jako v případě zmíněných webů www.cez.cz a www.zelenaenergie.cz dodala design.

Váš názor Další článek: Příznivci Linuxu se vezou na kampani Microsoftu

Témata článku: Oxid uhličitý, Žárovka, Interaktivní prohlídka, Dimenze, Uhlík, Byte, Domácnost, Oxid

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší