PositronLabs představují revoluční řešení v oblasti zabezpečení počítačových sítí

8. října 2008
Zoner Photo Studio 11 v prodeji
PositronLabs představují revoluční řešení v oblasti zabezpečení počítačových sítí

Společnost PositronLabs s.r.o., zaměřená na výzkum, vývoj a výrobu produktů v oblasti pokročilých technologických IT řešení, dnes v rámci mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních řešení INVEX 2008 představila ve světové premiéře zcela unikátní řešení pro hardwarové zabezpečení dat využívající inovativní technologii MLA.

Technologie MLA představuje revoluční řešení současných bezpečnostních hrozeb. Poprvé v historii moderního IT je možné se současně pohybovat na internetu a ve stejném okamžiku zpracovávat vysoce citlivá data. MLA garantuje stoprocentní bezpečnost, uživateli této technologie tedy nehrozí žádné riziko on-line napadení viry, spywarem, škodlivým softwarem či jinou hrozbou zvenčí. Tato schopnost technologie MLA je dokonale spolehlivá a nemá žádná slabá místa – pro produkty využívající MLA neexistuje žádné riziko narušení bezpečnosti této technologie.1

Převratný způsob, jak realizovat připojení více PC na jediný monitor, klávesnici a myš v jediném KVM přepínači s dříve nemyslitelným komfortem obsluhy, vznikl společným vývojem společností PositronLabs s.r.o., ELO+ s.r.o. a ASIX s.r.o. Výsledná zařízení se používají mnohem snadněji než standardní KVM přepínače.

Základem unikátní technologie MLA je plně hardwarové zařízení MLA Bridge, které slouží ke slučování videosignálů z různých systémů. Úkolem zařízení je slučovat obrazy aplikačních oken poskytovaných více systémy, zobrazovaných zpravidla na více monitorech, do jednoho obrazu, tento obraz zobrazit na jediném monitoru, a zpětně pak automaticky přesměrovat vstupy od jediné sady klávesnice a myši právě do toho systému, jehož aplikační okno si uživatel na obrazovce zvolil.

Při nasazení v praxi je tedy standardní PC doplněno o MLA Bridge, který umožní provozování více operačních systémů zcela transparentně a bezpečně vedle sebe. Operační systémy nemusí být pro provoz na architektuře MLA nijak upraveny, používají se standardní distribuce. V jediném okamžiku tedy lze využívat systémy MS Windows, Unix/Linux či SUN Solaris, které mohou pracovat bez jakýchkoliv omezení.

Unikátnost zařízení MLA Bridge spočívá především:

  • v absenci jakéhokoli softwaru, který by mohl sloužit jako nebezpečné prostředí pro škodlivé kódy v operačním systému uživatele,
  • v totálním oddělení a neprostupnosti zdrojových systémů,
  • v univerzálnosti použití, jehož jediným předpokladem je dostupnost běžného DVI signálu od zdrojových systémů,
  • v inteligenci zařízení, které dokáže komunikaci uživatele se zdrojovými systémy přepínat pouze na základě znalosti videosignálu.

Rodinu koncových zařízení využívajících technologii MLA doplňují dva produkty, které dnes byly ve světové premiéře oficiálně uvedeny na trh – MLA Switch a MLA Workstation.

MLA Switch představuje externí zařízení zajišťující rychlé propojení několika počítačových skříní bez dalších provozních nákladů – nad rámec pořizovací ceny. MLA Switch nabízí kromě dokonalé MLA bezpečnosti ještě dvě zcela výjimečné vlastnosti:

  • obraz z více PC zobrazuje najednou, a to ve skutečné velikosti na jediném monitoru,
  • jednotlivá PC není nutno manuálně přepínat, MLA Switch je přepíná zcela automaticky – vestavěný inteligentní prvek dokáže sám vyhodnotit, se kterým PC chce uživatel pracovat.

MLA Workstation (MLW) je naproti tomu speciální PC, které umožňuje stoprocentně bezpečné připojení do více sítí s různými stupni citlivosti uchovávaných dat, aniž by došlo k jejich ohrožení. MLA Workstation obsahuje několik PC zabudovaných do jedné skříně, které vzájemně propojuje prostřednictvím MLA Bridge. Toto zařízení lze bezpečně připojit prostřednictvím jednotlivých dílčích PC do různých sítí a bez problémů s nimi pracovat. Připojením DVI výstupů z těchto PC na zařízení MLA Bridge dochází ke sloučení obrazů z jednotlivých PC do jednoho obrazu, který se zobrazí na jediném monitoru. Na každé PC lze přitom nainstalovat libovolný operační systém.

Doporučené ceny bez DPH jsou 8 600 Kč pro MLA Bridge a 11 200 Kč pro MLA Switch.2 Ceny pro MLA Workstation se odvíjí od vlastní ceny konfigurace.

Máte-li zájem o další informace o zmíněných produktech společnosti PositronLabs, s.r.o., jsou Vám k dispozici PDF dokumenty, které můžete stáhnout z webových stránek www.positronlabs.com. Podrobnější informace o MLA technologii, popis jejího principu a možnosti praktického nasazení najdete zde. Podrobnosti o produktu MLA Switch najdete zde, o řešení MLA Workstation si přečtete více zde. Komplexní prezentace MLA řešení je k dispozici zde.


1 Technologie MLA si nestanovuje za cíl řešení ani zabezpečení samotného operačního systému (OS), případně aplikací a dat v jediném OS, či jakékoli jiné jakékoli zabezpečení, nýbrž zcela bezpečné hardwarové oddělení za účelem ochrany citlivých dat uživatele.

2 Uvedené ceny bez DPH zahrnují cca 15% slevu, platnou pouze pro závazné objednávky na veletrhu Invex 2008.

Témata článku: Bridge, Switch, Klávesnice k pc, Monitory k pc, PC klávesnice, PC monitory, PC skříně, Výsledný obraz, Citlivý uživatel, Jednotlivé řešení, Bezpečnostní veletrh, Výjimečná vlastnost, Jednotlivý produkt, Standardní klávesnice, Pokročilý výzkum

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí