Portfolio HP ProLiant G6 přináší revoluci v oblastech výkonu, efektivity a správy serverů

Portfolio HP ProLiant G6 přináší revoluci v oblastech výkonu, efektivity a správy serverů

Společnost HP uvádí na trh novou řadu serverů HP ProLiant G6, která přináší dvojnásobek výkonu předchozích generací a umožňuje zákazníkům získat mnohem větší hodnotu z každé koruny investované do IT.

Řada HP ProLiant G6 se díky vysokému výkonu, energetické úspoře a podpoře virtualizace i automatizace hodí pro nejširší skupiny zákazníků. Mnohá vylepšení v kombinaci s komplexními programy financování a nabídkami služeb přináší skutečnou revoluci v ekonomickém pojetí serverů. Nové servery HP ProLiant G6 jsou k dispozici v 11 standardizovaných konfiguracích v provedení tower, rack a blade. Z hlediska rozsahu se jedná o největší premiéru serverů HP ProLiant v historii společnosti.

 „Zákazníci dnes více než kdy jindy požadují nejvýhodnější možnou návratnost investic do serverů,“ řekla Christine Reischl, senior viceprezidentka a ředitelka divize Industry Standard Servers společnosti HP. „Portfolio G6 staví na dlouhé historii HP na poli vývoje hardwaru a softwaru. Spojením nejlepších inovací HP v oblasti energetické účinnosti, virtualizace a služeb umožňujeme našim zákazníkům zvládnout více s méně prostředky.“

Úspora energie na prvním místě

Servery HP ProLiant G6 coby energeticky nejefektivnější servery s procesory x86 na trhu nabízejí řadu vlastností vedoucích k maximální úspoře energie:

  • HP Sea of Sensors – soubor 32 inteligentních senzorů automaticky sleduje tepelné charakteristiky serveru; tyto senzory dynamicky přizpůsobují komponenty systému, např. větráky, paměť nebo vstupní a výstupní sběrnice tak, aby dosáhly optimálního chlazení systému a vysoké energetické účinnosti.
  • Konstrukce Common Power Slot – pomáhá minimalizovat plýtvání energií, neboť umožňuje zákazníkům vybrat si ze čtyř zdrojů napájení podle konkrétní pracovní úlohy. U většiny reálných konfigurací mohou zákazníci dosáhnout více než 92% energetické účinnosti.(1)
  • HP Dynamic Power Capping – realokuje prostředky napájení a chlazení v datovém centru tím, že dynamicky nastavuje a omezuje energii odebíranou servery. Zákazníci mají možnost přidělit serverům maximální limity pro napájení dle jejich skutečných požadavků, díky tomu ušetří nemalou část přidělené energie a mohou tak zvýšit kapacitu datového centra.

Produktivita nejvyššího stupně

Platforma HP ProLiant G6 nabízí komplexní sadu zabudovaných technologií a flexibilních nástrojů, které pomohou maximalizovat produktivitu serverové infrastruktury:

  • HP ProLiant Onboard Administrator – zjednodušuje instalaci serveru a umožňuje zákazníkům kontrolovat provozní stav z jakéhokoli místa, i když je server offline.
  • Konzola pro správu HP Insight Control Environment (ICE) – poprvé dodávaná v balíku se servery HP ProLiant; snižuje provozní výdaje až o milion korun na každých 100 uživatelů, neboť umožňuje zákazníkům spravovat a monitorovat serverovou infrastrukturu lokálně i vzdáleně.(2)
  • Ethernetový modul HP Virtual Connect Flex-10 – první propojovací technologie na trhu, která dokáže rozdělit přenosové pásmo 10Gb ethernetového portu mezi čtyři síťová rozhraní. Eliminuje nutnost používat další síťový hardware a umožňuje realizovat s virtuálními počítači až 55% úsporu nákladů na síťové vybavení.(3)

Každá koruna, dolar či euro se počítají

Platforma HP ProLiant G6 staví na kvalitě značky HP ProLiant a poskytuje vyšší výkon a hodnotu než předchozí generace:

  • Procesory Nehalem Intel® Xeon® 5500 a nové řadiče HP Smart Array Modular Controller – Servery HP ProLiant G6 poskytují dvojnásobnou paměťovou a úložnou kapacitu oproti předchozí generaci, a 100% nárůst celkového výkonu.(4)
  • HP Server Migration Pack – zjednodušuje a urychluje migraci starších serverů na nové HP ProLiant G6. Jednoduchý proces s průvodcem přenese přesně a bez chyb operační systémy, aplikace a data z jednoho serveru na druhý.
  • HP Proactive Select – jednoduchý systém kreditů, který umožňuje zákazníkům sestavit si požadovaný plán služeb z flexibilní nabídky předem vytvořených možností. Podobně jako s předplacenou telefonní kartou si uživatelé mohou nakoupit kredit pro přístup k HP službám a školením odborníků.
  • HP Financial Services – nabízí flexibilní možnosti financování serverů řady HP ProLiant G6. HP navíc může zákazníkům pomoci uvolnit finanční prostředky odkoupením a zpětným pronájmem jejich stávajícího majetku díky službě Sale Leaseback Service.

Portfolio HP ProLiant G6 s procesory Intel Xeon 5500 zahrnuje rackové servery HP ProLiant DL380, DL370, DL360, DL180 a DL160; blade servery HP ProLiant BL 490c, BL 460c a BL 280c; a servery v konfiguraci tower HP ProLiant ML370, ML350 a ML150. Ceny a dostupnost Většina nových platforem HP ProLiant G6 je již v prodeji, modely DL 360, DL 370 a BL280c by měly být k dispozici v řádu týdnů. Výchozí ceny serverů HP ProLiant G6 se pohybují přibližně od 21 000 Kč do 44 000 Kč podle konkrétních konfigurací.(5) Další informace o serverech HP ProLiant jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/proliant.  

 

Další článek: Vyzkoušejte novou verzi kancelářského balíku OpenOffice.org 3.1 RC2

Témata článku: Nejvýhodnější kapacita, Rack, Nemalá cena, Ekonomické hledisko, Tower, Blade, Maximální hodnota, Vysoká hodnota


Určitě si přečtěte

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 9

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize