Portály rovná se mobilita podnikání

18. ledna 2002
Fronty na Radeon 8500
Problémy dot.com společností sice způsobily pád akcií na burze, ale existence internetu ohrožena v žádném případě není.
Portály rovná se mobilita podnikání

PRAHA, 17.ledna 2002 - Naopak v dnešním tržním prostředí podniky potřebují být připraveny na spolupráci s internetem ještě více než kdy dříve a tvorba portálů jednotlivých korporací je v tomto procesu důležitou komponentou. Webový portál je klíčovým prostředkem, který umožňuje mobilitu podniků tím, že přináší zaměstnancům svobodný pohyb po celém světě bez toho, že by trpěli problémy způsobenými tím, že se nemohou dostat k informaci potřebné pro uzavření obchodního případu, zkontrolovat objednávku, vytvořit presentaci či vykonat některý z dalších tisíců běžných úkonů. Při existenci portálů jediné, co je zapotřebí, je zařízení, na kterém běží webový prohlížeč.

Nicméně pro zajištění úplné podnikatelské mobility musí tyto portály poskytovat více než rozhraní založené na browseru. Bezpečnost personalizace, nástroje a interaktivní přístup k plně funkčním aplikacím, ne pouze k jednoduchým datům, umožňují zaměstnancům pracovat ze zařízení u zákazníka nebo z hotelového pokoje stejně jako na počítači ve své kanceláři.

S přesunem elektronického pracoviště na web nevzniká v zásadě žádný problém. Většina společností používajících aplikace založené na Windows se hrozí nákladů a času pro jejich nutné přepsání tak, aby mohly být využívány přes webové portály. Naštěstí existuje technologie, která  umožňuje organizacím snadno a rychle propojit prostředí Windows a webový software. Citrix NFuse integruje stále větší aplikace do webových portálů bez potřeby měnit jejich programový kód.

Tryg, největší pojišťovací agentura v Dánsku, umožňuje svým mobilním pracovníkům administrovat žádosti o vyřízení pojistných událostí u zákazníka a na místě je i ocenit. S použitím možnosti systému Citrix NFuse publikovat řešení CRM a aplikací osobní produktivity přes rozhraní prohlížeče web společnost Tryg vytvořila centrální bod přístupu k informacím, který zlepšil služby zákazníkům a jejich konkurenceschopnost.

S využitím tohoto mostu z tradičního světa kancelářských stolních počítačů, na kterých běží aplikace Windows k novému web centrickému světu aplikací poskytovaných portály, mohou společnosti posílit své pracovníky daleko na cestách informacemi, které jsou přístupné odkudkoliv, kdykoliv a téměř z jakéhokoliv zařízení.

Traver Gruen-Kennedy

Vice President of Strategy, Citrix Systems, Inc.

 

 

O společnosti Citrix

Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS) založená v roce 1989, je globální špičkou v oblasti dodávek serverového software pro poskytování aplikací. Společnost má své sídlo ve Fort Lauderdale, na Floridě v USA. Ve více než 12 zemích světa společnost Citrix zaměstnává okolo 1600 pracovníků a v roce 2000 vytvořila roční příjem 470,4 milionu USD.

Produktové řady společnosti Citrix jsou založeny na technologii ICA (Independent Computing Architecture), která umožňuje provozovat výpočetní architekturu serverů pro poskytování aplikací šetřící zdroje v prostředí OS Windows a Unix. Řešení MetaFrame® od společnosti Citrix umožňuje poskytování a centralizovanou správu podnikových kritických aplikací nezávisle na klientu. Citrix MetaFrame je dostupný pro OS Windows NT, Windows 2000, Sun Solaris, HP UX a IBM AIX. Společnost Citrix dále nabízí řešení pro aplikační portály, Citrix NFuse™ a také řešení pro virtuální privátní sítě VPN (Virtual Private Networks), Citrix Extranet. Společnost prodává své výrobky v síti vyškolených prodejních partnerů.

 

Další informace můžete získat:

East Side Consulting

Dušan Húsek

Tel.: +420 (2) 6605 3239

Fax: +420 (2) 729 10 921

E-mail: hisco@volny.cz

 

Citrix Systems GmbH

Klaus Scheibe

Director Marketing Central Europe

Internet: www.citrix.com

Info-Hotline Endanwender:

info-ce@eu.citrix.com

 

 

Váš názor Další článek: Fronty na Radeon 8500

Témata článku: Windows, Fort, Level, Kennedy


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor