Portálové řešení v společnosti SEKYRA Group, a.s.

Praha 18. 1. 2006 – Vítěz tendru na komplexní řešení informačního systému realitní skupiny SEKYRA Group, a.s. – spol. Techniserv IT spol. s.r.o. , vybral technologie Open Text a Microsoft jako nejvhodnější řešení pro DMS (Document Management System) a pro realizaci se spojil se společností IXTENT s.r.o., specializovaným dodavatelem řešení pro správu dokumentů.
Portálové řešení v společnosti SEKYRA Group, a.s.

Pro realizaci  DMS  byla využita platforma Microsoft SharePoint Portal a archivní úložiště Livelink Enterprise Archive Server společnosti Open Text se skenovacím pracovištěm. Řešení je první svého druhu na českém trhu a bylo vybráno z důvodů garance robustnosti systémů tvořících celosvětové standardy pro stávající i budoucí scénáře.

Řešení zabezpečuje zjednodušení, zrychlení a zvýšení efektivity práce s dokumenty, zejména dokumentů právních charakteru svázaného s hlavním předmětem podnikání. Stávající dokumenty papírového archivu jsou převáděny do elektronické podoby skenováním pomocí integrovaného skenovacího klienta, následně jsou přístupny prostřednictvím portálu.

Nové dokumenty jsou již vytvářeny a sdíleny v elektronické podobě v rámci definovaných pracovních skupin. Sdílení dokumentů v týmu umožňuje pracovat více lidem na tvorbě jednoho dokumentu po celou dobu jeho aktivního životního cyklu až po archivaci. Pro jejich identifikaci se již neaplikuje čárový kód.  Samotná archivace je řešena uložením na nepřepisovatelná optická média vysokokapacitní knihovny.

Zavedením Dokument Management Systému (DMS) na platformě SharePoint Portalu se práce s dokumenty výrazně zrychlila a zjednodušila a celý proces je transparentní.

Více informací o poskytovaných řešeních a službách společnosti IXTENT naleznete na www.ixtent.com.


O společnosti IXTENT
IXTENT s.r.o. reprezentuje technologii Open Text na trzích v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Rumunsku a je jedním z největších dodavatelů archivních systémů, DMS a WCM technologií trzích ve střední a východní Evropě. Nabízí služby pro správu elektronických a "papírových" dokumentů, jejich obsahů (Document Management System - DMS,  Content Management System - CMS,   Enterprise Content Management - ECM),  technologie  inteligentního optického  rozeznávání  textu  z  papírových  předloh  a  jejich  digitalizací (OCR/ICR),  archivaci  dat  a  dokumentů v prostředí internetu a podnikových informačních systémů, poradenské služby spojené se zaváděním těchto systémů a realizací komplexních dodávek řešení.

 

Témata článku: Microsoft, Stávající systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje