Polycom dále zlepšuje integraci svých řešení do prostředí Microsoft Unified Communications

Polycom dále zlepšuje integraci svých řešení do prostředí Microsoft Unified Communications

Spolupráce společností Polycom a Microsoft na řešeních pro sjednocenou komunikaci byla zahájena již v roce 2007, kdy Microsoft uvedl produkty Microsoft Office Communications Server 2007.Polycom, jakožto leader na trhu zařízení pro hlasovou a video komunikaci stojící již mnoho let stojí na špici technologických inovací, doplnil tuto softwarovou platformu o vyspělá koncová zařízení, která uživatelům nabízejí excelentní kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným a intuitivním ovládáním.

Kromě integrace Microsoft OCS s existujícím produkty, jako jsou především konferenční servery Polycom RMX a ucelená řada videokonferenčních systémů Polycom HDX, je konkrétním výsledkem této spolupráce také nová sada telefonních přístrojů Polycom CX.

Na jaře loňského roku pak byla spolupráce obou firem v oblasti řešení pro sjednocenou komunikaci a vzdálenou spolupráci dále posílena s cílem rozšířit nabídku produktů, které může Polycom nabízet svým zákazníkům. Na základě uzavřené dohody o distribuci obohatil Polycom svoji nabídku o zařízení Microsoft RoundTable, které je nabízeno pod novým názvem Polycom CX5000 Unified Conference Station. Uživatelům toto zařízení přináší unikátní možnosti komunikace a vzdálené spolupráce s využitím aplikací Microsoft Office Live Meeting 2007 a Microsoft Office Communications Server 2007 díky panoramatickému pohledu na konferenční místnost v rozsahu plných 360 stupňů.

Proces integrace pokročilých systémů Polycom pro audiovizuální komunikaci a vzdálenou spolupráci s platformou Microsoft Unified Communications pokračuje také v letošním roce, kdy společnost Polycom oznámila další klíčové inovace v rámci této platformy.

V prvé řadě se jedná o řešení Polycom Conferencing for Outlook, které, jak už název napovídá, znamená ještě těsnější provázání řešení pro sjednocenou audio/video komunikaci, vzdálenou spolupráci a telepresence s produkty Microsoft Exchange a Microsoft Outlook. Pro uživatele to znamená především možnost snadno organizovat virtuální setkání a komfortně a intuitivně využívat všech komunikačních možností širokého spektra koncových zařízení: od aplikacePolycom CMA Desktop, přes desktopové systémy Polycom HDX 4000 až po velké konferenční systémy jako je Polycom HDX 8000.

Polycom také ještě více posílil integraci s platformou Microsoft Office Communications Server 2007. Ta je nyní podporována v rámci technologiePolycom Distributed Media Application (DMA) umožňující virtualizaci konferenčních zdrojů v rámci několika zařízení Polycom RMX, pro efektivnější a spolehlivější realizaci a směrování jednotlivých spojení. Konferenční systémy Polycom HDX rovněž mohou v prostředí Microsoft Office Communications Server 2007 využívat pokročilých možností pro centralizovanou správu a konfiguraci, jak je nabízí integrovaný nástroj Polycom Converged Management Application (CMA). V neposlední řadě stojí za zmínku zvýšená úroveň bezpečnosti komunikace díky podpoře enkrypce SRTP a vylepšená podpora pro práci se vzdálenými klienty typu SOHO.

Rozšířená podpora produktů Polycom pro Microsoft Office Communications Server 2007 a řešení Polycom Conferencing for Outlook budou dostupné v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku. Více informací můžete získat na stránkách www.polycom.com/microsoft.

Témata článku: Pokročilá možnost, Microsoft Office 2013, Pokročilý uživatel, Microsoft Outlook, Panoramatické video, Media desktop, Polycom, Microsoft Office 2010, Koncové zařízení, Soho, Microsoft Office 365, Široký rozsah, Meeting

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje