Pohodlný a kvalitní tisk fotografií pro každého

Pohodlný a kvalitní tisk fotografií pro každého

Amstelveen, Nizozemsko, 26. září 2007: Společnost Canon dnešním dnem rozšiřuje řadu kompaktních fototiskáren SELPHY ES o dva cenově dostupné modely – SELPHY ES2, který je nástupcem asociací TIPA oceněného modelu SELPHY ES1, a model SELPHY ES20.

Tyto elegantní a prostorově úsporné modely s vertikálním designem nabízejí snadnou obsluhu a pohodlný tisk. Systém Canon Easy System znamená použití praktických kazet, které obsahují inkoust společně s fotopapíry, tisk na jedno stisknutí tlačítka a schopnost pojmout až 50 listů. Procesor DIGIC II zajišťuje rychlý tisk v profesionální kvalitě a uživatelé mohou využít četné volby kreativního tisku, které lze volit na velkém barevném LCD displeji s úhlopříčkou 3,0" (SELPHY ES2) nebo 2,5" (SELPHY ES20). K mimořádně snadné obsluze tiskárny SELPHY ES2 navíc přispívá skrolovací kolečko Canon Easy-Scroll Wheel, umožňující intuitivní ovládání všech hlavních funkcí.

„Digitální fotoaparáty jsou v dnešní době populárnější než kdy dříve, ale mnoho uživatelů ještě musí investovat do fototiskárny,“ konstatoval Mogens Jensen, ředitel divize Canon Consumer Imaging Europe. „Uvedením tiskáren SELPHY ES2 a ES20 fotografům používajícím digitální fotoaparáty nabízíme dva praktické, vysoce kvalitní produkty, které umožňují sdílet a uchovávat fotografie po celé generace.“

Pro pohodlný tisk bez stresu používají tiskárny SELPHY ES2 a ES20 kazety Canon Easy Photo Pack – speciální kazety, které obsahují inkoust společně s fotopapírem a jejich obsah vystačí na vytištění 50 fotografií.  Uživatelé si mohou vybírat ze tří různých velikostí papíru pro barevný i černobílý tisk; všechny kazety jsou odlišeny barevným značením, které usnadňuje jejich identifikaci, a obsahují lístek určený k předložení v prodejně při nákupu náhradních kazet. Kazety lze během používání také snadno a rychle vyměňovat, a protože je inkoust s papírem uchováván uvnitř kazety, hrozí jen minimální riziko, že by prach mohl ovlivnit kvalitu fotografií.

Ke snadnému použití těchto tiskáren přispívají také další prvky. SELPHY ES2 oproti svému předchůdci disponuje lepším velkým 3,0" výklopným barevným LCD displejem; pevný barevný LCD displej modelu SELPHY ES20 má úhlopříčku 2,5". Oba umožňují snadné prohlížení snímků a provádění jejich úprav. Ovládací tlačítka také doznala zjednodušení a na tiskárně SELPHY ES2 navíc najdete skrolovací kolečko Canon Easy-Scroll Wheel, umožňující intuitivní a rychlé prohlížení snímků a výběr funkcí. Mobilitu obou tiskáren zajišťuje držadlo pro přenášení a na tiskárně SELPHY ES2 lze rovněž použít volitelný napájecí akumulátor a díky němu tisknout prakticky kdekoliv.

Svým elegantním vertikálním designem připomínají tiskárny SELPHY ES2 a ES20 design tiskárny SELPHY ES1 – mají kompaktní rozměry a vytištěné fotografie jsou dopravovány na horní část tiskárny, a tudíž není nutný objemný odkládací zásobník. Díky atraktivnímu provedení v barvě cappuccino (SELPHY ES2) a elegantní bílé (SELPHY ES20) a hladkým, moderním liniím se stanou pěkným doplňkem každé domácnosti.

Oba modely používají špičkové tiskové hlavy, které umožňují tisk prvotřídních fotografií s vysokým rozlišením. Minimální zrnitost a jemné přechody barevných tónů zajišťuje sublimační tiskový proces, který dokáže vygenerovat až 16,8 milionů barev, a umožňuje manipulaci s fotografiemi ihned po dokončení tisku. Na fotografie je nanášena odolná, vysoce lesklá ochranná vrstva, která je chrání před působením vody, olejů, plynů a otisky prstů; pokud jsou fotografie uchovávány ve fotoalbu, uchovají si svou kvalitu po dobu až 100 let.

Stejně jako model SELPHY ES1 i tyto dva modely používají výkonný obrazový procesor Canon DIGIC II. Ten zajišťuje pokročilé zpracování všech snímků a přispívá k dosažení jejich optimální kvality. Doplňuje ho zdokonalená funkce automatické optimalizace obrazu, která umožňuje automatickou korekci běžných fotografických vad – jas obličeje upravuje bez jakékoliv změny pozadí, dále dokáže detekovat přeexponování a podexponování a jejich korekcí dosáhnout lepších výsledků.

Procesor DIGIC II zajišťuje rychlý a pružný chod tiskáren SELPHY ES2 a ES20 – zdokonalené algoritmy zpracování umožňují jejich rychlejší spuštění a načítání dat z karet a prohlížení snímků je až desetkrát rychlejší než na předchozích modelech.

Oba modely nabízejí celou řadu možností pro snadný a rychlý přímý tisk – podporu rozhraní PictBridge, sloty pro většinu běžně používaných paměťových karet a volitelný bezdrátový adaptér Bluetooth pro bezdrátový tisk ze zařízení, jako jsou například mobilní telefony. SELPHY ES2 navíc umožňuje bezdrátové připojení přes rozhraní IrDA. Bezdrátový tisk ještě více usnadňuje uživatelsky přívětivé, pro řadu SELPHY typické rozhraní, vylepšené rozvržení ovládacího panelu a intuitivní systém nabídek s podporou 24 různých jazyků.

Kromě užitečných úprav, např. korekce červených očí, oříznutí obrazu a aplikace efektů nástroje Mé barvy, mohou uživatelé své snímky přetvářet pomocí speciálního tlačítka Kreativní tisk. Poskytuje širokou škálu možností pro tvůrčí vyžití, od tvorby atraktivních originálních alb, kalendářů a kompozici několika fotografií na jeden list papíru až po zábavné prvky, jako jsou komiksové bubliny, kliparty a rámečky. SELPHY ES2 navíc nabízí filtrové efekty, např. vybledlé okraje, měkký kontrast a hvězdičky.

Váš názor Další článek: Ceny 45nm Intelů pro stolní počítače jsou venku

Témata článku: Jensen, Zábavný prvek, Profesionální fotograf, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Prohlížení, Nizozemsko, Fotopapíry, Barevné tiskárny, Červené tlačítko, Easy, Kompaktní digitální fotoaparáty, Fotoalba, Ochranná funkce, Digitální fotoaparáty canon, Speciální model, Tiskárny Canon, Barevný efekt, Minimální úprava, Stres, Odolné mobilní telefony


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky