Podzimní novinky v produktech Asseco Solutions

Podzimní novinky v produktech Asseco Solutions

V červenci letošního roku vstoupilo v platnost sloučení dvou úspěšných producentů podnikových informačních systémů – slovenského Datalocku a české LCS International – do jediného subjektu, Asseco Solutions. Systémy z produkce této společnosti nyní pokrývají nejširší možné spektrum firem všech velikostí i oborového zaměření, a to jak ty, které preferují platformu Microsoft, tak Oracle.

Letos na podzim představují systémy Datalock i Helios celou řadu novinek, které připravily pro své zákazníky. Ty nejzajímavější vám chceme blíže představit.

Novinky v systémech Datalock

E-Learning v systému Datalock SPIN

Podzimní novinkou v Datalock SPIN jsou elektronické kurzy, které obsahuje každý modul systému. Obsahem kurzů jsou pracovní postupy konkrétních činností, které uživatel vykonává. Náročnější činnosti jsou zpracované také v podobě animace, která krok za krokem popisuje jednotlivé operace. Tuto, čím dál více vyhledávanou formu výuky a vzdělávání mohou uživatelé systému Datalock SPIN využít zejména při svém zaškolování a adaptaci. Uživatel má možnost samostatného studia oblasti, kterou potřebuje a kurz má dostupný 24 hodin denně.

Rozšíření využití čárových kódů v Datalock SPIN

Pro uživatele výrobních a logistických modulů Datalock SPIN přibyla možnost využívat mobilní zařízení na čtení čárových kódů s operačním programem Windows Mobile. Řešení je nezávislé od technického provedení zařízení a v praxi zrychluje práce při příjmu, skladování, výdeji, inventuře či při evidenci zboží.

Novinka pro veřejný sektor v Datalock SPIN

Do účetních modulů Datalock SPIN přibyly funkcionality potřebné pro konsolidovanou účetní závěrku podle Mezinárodních účetních standardů pro veřejnou správu.

Nové výstupy z Datalock Wéčko

Na základě změn ve vykazování pro Sociální pojišťovnu je pro uživatele systému Datalock Wéčko připraven nový výstup: „Žádost o vrácení pojistného na sociální pojištění zaplacené bez řádného důvodu“. Od 25. května neprocházejí elektronickým portálem Sociální pojišťovny měsíční výkazy pojistného s přílohou, kde vyměřovací základ nebo odvod pojistného nabývají zápornou hodnotu. Vhledem k tomu, že jde o poměrně komplikované přepočty za předchozí období, Datalock Wéčko ulehčuje svým uživatelům práci a od verze 11.06 dělá systém tyto výpočty automaticky.

Hotelové a restaurační systémy

Letošní rok je z hlediska tržeb v gastronomii velkou zkouškou. Systémy Datalock BlueGastro a Datalock Horec mohou majitelům hotelů restaurací a barů poskytnout právě nyní pomocnou ruku. Získají např. větší přehled při kontrole zaměstnanců, což povede ke zvýšení efektivity jejich práce - to umožňuje zejména funkce vícestupňové kontroly provozu a její propojení na kamerový systém. Systémy jsou užitečnými pomocníky i v oblasti ubytovacích služeb, pro něž je připraven, balík služeb', včetně sledování tržeb dle různých kritérií.

Významnou podzimní novinkou je skutečnost, že tyto systémy byly v září uvedeny také na český trh.

Řešení pro celní agendu nově na Slovensku, a to i se systémy Datalock

Integrované řešení Cla, které v minulosti bylo spojeno se systémy Helios, bude od letošního podzimu k dispozici také zákazníkům systémů Datalock. Pokrývá potřeby společností, jejichž oborem je obchod v zemích mimo EU, a které musí absolvovat celní řízení nebo pro společnosti, poskytující služby týkající se celních deklarací. Modul nově najde uplatnění společně s produkty Datalock SPIN a Datalock Wéčko. Je nástrojem pro kompletní přípravu celního řízení. Umožňuje velmi jednoduše připravit měsíční hlášení INTRASTAT, libovolnou celní deklaraci a také vést evidenci všech typů celních a daňových dokladů, včetněv režimu Aktivního zušlechťovacího styku. Samozřejmostí je bezpečná elektronická komunikace s Portálem veřejné správy.

Řešení pro celní agendu bude samozřejmě i na Slovensku možno používat se systémy Helios, stejně jako je tomu v ČR.

Novinky v systémech Helios

Helios Green

Letos na podzim přináší systém Helios Green mnoho novinek zaměřených na komunikaci se světem internetu, komunikaci se zákazníky a obchodními partnery a především mnoho nových nástrojů na snižování firemních nákladů.

Elektronická fakturace

Jde o nativní elektronickou distribuci dokumentů ze systému Helios Green. Při využití této funkcionality je možno výrazně ušetřit na nákladech na tisk, obálky, poštovné, ale také na čase lidí, kteří se tiskem a rozesíláním faktur zabývají a současně zkrátit cestu faktury k odběrateli a tedy i dobu do jejího zaplacení.

 • Skenování dokumentů s následnou evidencí v rámci Helios Green
 • Insolvenční rejstřík

V dnešní době je důvěryhodnost obchodních partnerů důležitější, než tomu bylo dříve. I proto bude systém Helios Green nově poskytovat vazbu také na Insolvenční rejstřík (https://isir.justice.cz).

 • Načítání údajů z internetu - funkce pro automatizované doplňování informací k organizacím z veřejných rejstříků dostupných na internetu
 • Rozesílání hromadných e-mailů ze systémů Helios Green - magazíny, pozvánky, novinky
 • Hromadné používání schvalovacích a dalších procesů v rámci modulu Workflow
 • Modul Knihovna - evidence knih, časopisů, DVD a dalších materiálů půjčovaných zaměstnancům
 • Podpora datových schránek
 • Barevná schémata

Helios Orange

Pro podzim letošního roku připravil tým Helios Orange pro své zákazníky řadu novinek, které lze zobecnit do názvu Helios Asimilations. Jeho podstatou je přizpůsobit systém tak, aby dokázal vyhovět požadavkům dalších uživatelům v rámci podnikových procesů. Cílem těchto změn je přizpůsobit systém, tak aby práce byla efektivnější, aby se zvýšila podpora mezinárodních vztahů, aby bylo možné systém používat ze vzdálených míst, ať už prostřednictvím přenosných zařízení či webového klienta. V neposlední řadě je cílem další otevření systému směrem k vytváření specializovaných zakázkových funkcí a modulů.

Toto jsou čtyři klíčové novinky:

 • Práce se systémem prostřednictvím mobilních zařízení (PDA, inteligentní mobily), což je ideální nástroj zejména pro obchod. Jako první aplikaci připravuje Asseco Solutions řešení pro obchodní firmy – mobilní prodej nebo mobilní sběr objednávek.
   
 • Osobní portál zaměstnance -řešení, které umožní zaměstnancům, prostřednictvím webového rozhraní pracovat s informacemi z informačního systému, přičemž uživatel bude mít možnost dostat se do systému kdykoli a odkudkoli. Je určen pro osobní agendu zaměstnanců, jako je docházka, cestovní příkazy, schvalování dovolených apod. Řešení je reakcí na požadavek trhu na rozvíjení těch funkcionalit, které umožňují pracovat i na cestách, z vlaku či z hotelu apod.
   
 • Nová vývojová prostředí – Helios Core a Helios Interface – které jsou součástí komunity Helios Space (= subjekty i mimo Asseco Solutions, které spolupracují na vývoji Helios Orange, vesměs zákazníci a partneři). Tato vývojová prostředí jsou k dispozici zdarma a jsou stále zdokonalována. Jejich účelem je, aby zákazníci a partneři systému měli možnost jej propojit s jinými aplikacemi nebo na jeho základě sami další aplikace vyvinuli.
   
 • Podpora cizích jazyků – je dán snahou posunout Helios Orange i za hranice a to nejen ČR, ale i Evropy. Zápisdat do systému v jiných jazycích je umožněn změnou kódování z původního Latin 2 na Unicode, k níž v systému Helios Orange došlo. Unicode je nová forma uložení dat, která podporuje práci s jinými znaky, než jsou v české abecedě (resp. středoevropské kódové stránce 1250) a umožňuje tak práci s jinými libovolnými abecedami, např. Azbuka (Rusko, rusky mluvící země a Bulharsko), cyrilice (Srbsko), románské jazyky (Francie, Španělsko, Itálie). V těchto jazycích je od podzimu 2009 možné data do systému Helios Orange pořizovat, číst, exportovat, publikovat na webu a tisknout. Přechod Helios Orange na Unicode také zjednoduší jeho komunikaci s operačními systémy a databázemi. V této souvislosti je pro zákazníky systému Helios Orange připraven balíček cizojazyčných formulářů.

Helios Red

Systém pro malé firmy a podnikatele přináší každý rok množství novinek a vylepšení pro vyšší komfort práce svých uživatelů. Ani letošek není výjimkou.

 • Stejně jako v předchozích letech, nabízí i letos Helios Red nový modul. Kniha faktur a pokladna byly dosud součástí účetnictví a nově je lze pořídit samostatně za zvýhodněnou cenu.
   
 • Od 1.září vešel v platnost upravený ceník Helios Red, který zejména lépe reaguje na požadavky zákazníka v oblasti multilicencí programu. Nabízíme možnost volby počtu zpracovaných firem, a to do 10, do 30, a nebo neomezenou.
   
 • Zajímavou novinkou je také možnost pořídit si systém Helios Red i formou pronájmu, který v sobě zahrnuje též systémovou podporu.
   
 • Tým Helios red neustále rozšiřuje svou partnerskou síť. V letošním roce byla uzavřena v pořadí již 66. smlouva o partnerství systému Helios Red.
 • Snahou o zajištění maximální spokojenosti zákazníka je inspirována novinka z organizační oblasti - od září je úvodní školení k programu Helios Red zdarma.
Další článek: Reklamy na Windows 7: nízkorozpočtové a natočené foťákem (3× video)

Témata článku: Mezinárodní tým, Automatizované řízení, Úvodní oblast, Následné uložení, Green, Oblast pronájmu, Helios, Spin, Pomocný systém, Evidence, Orange, Veřejná komunikace, E-Learning, Možné řešení, Systém, Předchozí nástroj, Automatizovaná funkce


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky