podpis smlouvy s FN Brno

3. září 2001
VIA překonala další omezení
Fakultní nemocnice Brno podepsala smlouvu s firmou LEVI Systems a.s. o převodu IS Navision a implementaci komplexní aplikace Navision Financials pro všechna svá pracoviště. Tím učinila významný krok v budování ERP systému, který poskytne uživatelům služby k úspěšnému a efektivnímu řízení ekonomiky rozsáhlého zdravotnického komplexu.
podpis smlouvy s FN Brno

Brno,  15. srpna 2001 – Fakultní nemocnice Brno Bohunice (FN Brno) podepsala smlouvu s firmou LEVI Systems a.s. o převodu funkcí stávajícího informačního systému Navision do nové komplexní podnikové aplikace Navision Financials. Součástí rozsáhlého projektu je kromě implementace Navision Financials i převod speciálních funkcí stávajícího systému, které jsou unikátním nadstavbovým řešením pro oblast zdravotnictví. Jde  například o moduly  LÉKÁRNA, KONSIGNAČNÍ SKLADY, OBJEDNÁNÍ STRAVY , které přináší funkce ERP systému i na vzdálená pracoviště v rámci zdravotnických zařízení komplexu FN Brno. Je tak umožněno sledování jak zdravotnických údajů, tak ekonomiky včetně jejich vzájemných interakcí.

Implementace Navision Financials bude zahrnovat  převod funkcí stávajícího informačního systému Navision a bude pokrývat klíčové oblasti chodu zdravotnického komplexu, včetně evidence medicínských údajů s vazbou na ekonomiku nemocnice, informační funkce pro vedoucí zdravotnické pracovníky oddělení a  management, řízení logistiky zdravotnického a ostatního materiálu,  nákupu včetně řízení vztahů s dodavateli, řízení skladů a dalších. Důležitým faktorem, které řešení s využitím produktu Navision Financials umožňuje, je vedení účetnictví s přihlédnutím na specifické  požadavky, zákony a předpisy, platné pro příspěvkové a zdravotnické organizace.  Pro činnosti, specifické pro oblast zdravotnictví bude použito modulů, vyvinutých speciálně pro FN Brno, které tyto požadavky řeší doplněním standardních funkcí. Jde  například o modul  LÉKÁRNA, který umožňuje objednávání a zajištění dodávky léků z centrální lékárny pro všechna pracoviště v rámci zdravotnických zařízení komplexu FN Brno. Tento modul má úzkou návaznost na ekonomické moduly. Dalším specializovaným modulem je OBJEDNÁNÍ STRAVY, který přenáší požadavky jednotlivých oddělení FN Brno na centrální stravovací komplex s respektováním zdravotnických požadavků na jednotlivé druhy diet i času doručení. 

Projekt převodu a implementace bude dokončen  do konce roku 2002. Datová základna celé implementace je postavena na Microsoft SQL Serveru 2000. Pro spojení se vzdálenými pracovišti je použito Windows terminálů  s využitím ICA protokolu (produkt MetaFrame firmy CITRIX).  Celý projekt nasazení Navision Financials  je rozdělen podle klíčových oblastí řešení na jednotlivé etapy, během nichž  bude realizován převod funkcí  stávajícího systému včetně převodu dat bez přerušení provozu nemocničního informačního systému. Vzhledem k důležitému požadavku na nepřetržitý provoz informačního systému 24 hodin denně 7 dní v týdnu, klade realizace tohoto rozsáhlého projektu mimořádné nároky na všechny zúčastněné subjekty. Důležitým faktorem je také ochrana dat stávající datové základny s ohledem na požadavky zákona na ochranu osobních dat.

Fakultní nemocnice Brno patří k největším zdravotnickým komplexům v ČR. V rámci této organizace spojuje pracoviště, dislokovaná v městě Brně i mimobrněnská. Jsou to například Porodnice na Obilném trhu, Dětská nemocnice, LDN Babice, Transfúzní oddělení a další. Na  specializovaných  pracovištích s vysoce erudovaným  zdravotnickým personálem a špičkovým technickým vybavením se řeší i velmi složité případy, které jsou předávány z nižších zdravotnických pracovišť. Kromě zajištění medicínských funkcí je poskytován prostor i výuce studentů vysokých i středních škol a zaměstnancům FN Brno.

__________________________________________________________________________________________

 

LEVI Systems a.s. je česká společnost, která vznikla v roce 1997 jako součást skupiny firem LEVI, působících od roku 1992 v oblasti IT na trzích v ČR, SR, Německu a Polsku. Společnost má hlavní sídlo v Přerově a pobočky v Brně a Praze.

LEVI Systems byla založena s posláním dodávat komplexní řešení podnikových informačních systémů. Společnost si klade za cíl být dlouhodobým partnerem svých zákazníků při plánování, návrhu, implementaci, řízení a komplexním rozvoji informačního systému včetně stabilních podpůrných služeb. Na tomto přístupu buduje síť svých spokojených zákazníků.

Váš názor Další článek: VIA překonala další omezení

Témata článku: Microsoft, Důležitá oblast, Komplexní projekt, Centrální oblast, Celá etapa, Strava, Century, Stávající systém


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky