Podniky nejsou připraveny na zákony a nařízení související s ochranou dat

Praha, 3. 3. 2005 – Na základě celosvětového průzkumu SCM společnosti McAfee bylo zjištěno, že více než polovina podniků zapomíná na pravidla stanovená státem pro oblast bezpečnosti e-mailů.
Podniky nejsou připraveny na zákony a nařízení související s ochranou dat

Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE) oznámila výsledky   průzkumu, ze kterého vyplývá, že vedoucí IT pracovníci s rozhodujícími pravomocemi působící ve velkých korporacích na celém světě, si nejsou vědomi své odpovědnosti vyplývající ze zákonných nařízení týkajících se zajištění e-mailové bezpečnosti. Dle výzkumu také mnoho organizací není schopno filtrovat a blokovat nežádoucí obsah před vstupem do své podnikové sítě ani před jeho šířením ven. Toto oznámení bylo učiněno na konferenci RSA 2005 v San Franciscu.

Výzkum byl zadán společností McAfee, aby v celosvětovém měřítku prozkoumal postoje velkých korporací k bezpečné správě obsahu (Secure Content Management). Byl proveden skupinou TNS IT & Telecoms Research Group ve 12 zemích čtyřech kontinentů.

Více než polovina (52 %) těch, kteří byli dotázáni, připouští, že si nejsou vědomi své zodpovědnosti před místními zákony, pokud jde o e-mailovou bezpečnost. Např. zákon Sarbannes-Oxley, HIPPA a „Zákon o ochraně dat“ (Data Protection Act). Pro společnosti to znamená potenciální ohrožení soudními žalobami a dokonce stíháním.

Povědomí o závazcích vyplývajících ze zákonných nařízení je největší ve Velké Británii, USA a Brazílii. Tři čtvrtiny dotázaných ve Velké Británii si jsou vědomi odpovědnosti vyplývající ze Zákona o ochraně dat (Data Protection Act),  pokud jde o e-mailovou bezpečnost. 67 % amerických podniků si je vědomo svých závazků vyplývajících ze zákonů typu Sarbannes-Oxley a HIPPA. Ze skupiny dotazovaných si je 60 % vědomo, že budou muset v budoucnosti dodržet zákonná nařízení.

Povědomí v podnicích v mnoha evropských zemích je omezené, a to navzdory existenci Direktivy Evropské unie o ochraně dat (EU Data Protection Directive). Svých závazků si je vědomo pouze 26 % dotázaných v Nizozemí, 37 % ve Francii a 41 % v Německu. Španělské a italské podniky uspěly o něco lépe se 47 %, respektive 45 % těch, které si uvědomují svoji zodpovědnost.

Z výzkumu McAfee vyplývá, že mnoho organizací se potenciálně nechrání před soudními spory a žalobami ze strany zaměstnanců, kvůli nedostatečnému filtrování jistých typů obsahu e-mailů přicházejících do jejich sítě a z ní odcházejících. Zatímco většina dotazovaných věří, že mají závazek chránit své zaměstnance před obdržením urážlivého materiálu, mnoho z nich nemá k dispozici řešení, které by tento obsah blokovalo. Jen 52 % dotázaných blokuje rasistický obsah a 54 % blokuje sexistické e-maily. Podnik může být zodpovědný za zaměstnanecké e-maily s rasistickým, sexistickým nebo pornografickým obsahem.
 
 McAfee nyní nabízí zákazníkům vícevrstvou ochranu se širokým spektrem řešení McAfee Secure Content Management: McAfee® Active Mail Protection, zařízení McAfee WebShield® a SpamKiller®, McAfee SecurityShield™, McAfee PortalShield™ a McAfee Managed Mail Protection. Tato řešení mohou být instalována v několika oblastech sítě včetně bran, mailových serverů, aplikačních serverů i jako řízená služba. Více informací o řešeních McAfee Secure Content Management získáte na http://www.mcafee.com.

Pro splnění výzkumných cílů byl výzkumnou skupinou TNS IT & Telecoms proveden webový průzkum. Respondenty mohli být pouze IT profesionálové, kteří se zabývají technologií přenosu zpráv nebo e-mailovou bezpečností ve společnostech se 250 a více zaměstnanci. Celkem bylo v období mezi říjnem a prosincem 2004 provedeno více než 630 rozhovorů na 12 trzích čtyřech kontinentů.

Společnost McAfee Inc. se sídlem v Santa Clara v Kalifornii vytváří nejlepší řešení pro počítačovou bezpečnost v oboru, která chrání před vniknutími do sítí a chrání počítačové systémy před další generací kombinovaných útoků a hrozeb. K zákazníkům McAfee patří velké podniky, státní organizace i malé a středně velké firmy a spotřebitelé. Více informací o společnosti McAfee Inc. získáte na internetové adrese http://www.mcafee.com/.

Network Associates a McAfee jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti McAfee Inc. a/nebo jejích dceřinných společností ve Spojených státech a/nebo dalších zemích.  Červená barva ve spojitosti s bezpečností je charakteristickým rysem McAfee®. Všechny registrované a neregistrované ochranné známky zde uvedené jsou výlučným vlastnictvím svých náležitých majitelů.

Váš názor Další článek: Blokovat volání přes internet je v USA nežádoucí

Témata článku: Bezpečnost, Velká korporace, Velká společnost, Velká skupina, Velká bezpečnost, Velká Británie, Soudní ochrana, Přicházející zákazník


Určitě si přečtěte

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X