Podnikové informační systémy se spoustou novinek klíčovým tématem Invexu

19. října 2005
Vynálezce Wiki opouští Microsoft
Přes ostrou konkurenci globálních dodavatelů informačních systémů patří mezi přední společnosti řada českých firem a jejich expozice budou patřit mezi dominanty pavilonu V.
Podnikové informační systémy se spoustou novinek klíčovým tématem Invexu

LCS International předvede hned několik novinek. Mezi ty nejvýznamnější, jejíž premiéra je načasována právě na letošní INVEX, patří zcela nová verze ekonomického systému pro podnikatele a živnostníky - LCS SIS 6.0. Zájemce ze segmentu středních a větších firem jistě zaujme nový modul Vedení projektů pro systém LCS Helios IQ. Prezentace největšího systému LCS Noris se zaměří hlavně na konkrétní přínosy technologie .NET, jako jsou mobilní řešení pro PDA, webové služby či automatická fakturace. Předváděn bude také modul Výroba, který je nově převedený na platformu .NET a nabízí kapacitní plánování. Kromě toho budou prezentována řešení pro oblast automobilových služeb či zdravotnická zařízení.

SAP se na INVEX vrací po více než pěti letech. Loni společnost SAP na INVEXu přímo nevystavovala, ale vybrala si veletrh pro uvedení svého nového produktu SAP Business One na český trh. Letos se SAP představí společně se svými partnery v expozici s kompletní nabídkou cenově dostupných řešení pro sektor malých a středně velkých společností a organizací. Kromě již zmíněného řešení pro menší firmy SAP Business One zde bude prezentováno i řešení mySAP All-in-One, které doplňuje tradiční nabídku SAPu pro velké podniky mySAP Business Suite.

DC Concept představí ve spolupráci se svými partnery inovace ve svém informačním systému QI. Hlavní novinkou prezentovanou na INVEXu bude konfigurace QI Start Production, která je připravena na míru výrobním organizacím tak, aby pomohla řešit jejich specifické potřeby.

„Výběr vhodného IT řešení je pro každý podnik nebo organizaci rozhodnutím strategického významu. Všem, kteří stojí před podobným rozhodnutím nabízí INVEX opět unikátní příležitost seznámit se s aktuální nabídkou na trhu podnikových aplikací a informačních systémů, a to doslova pod jednou střechou pavilonu V,“ komentuje Petr Ondrášek, vedoucí manager veletrhů INVEX - DIGITEX.

Aktis představí aktuální verze svých produktů odstupňovaných pro potřeby různě velkých firem, od nejmenšího produktu ABRA Classic pro malé podnikatele a živnostníky, přes ekonomické systémy ABRA G2 a ABRA G3 pro malé a střední firmy, až po ERP systém ABRA G4 určený pro větší společnosti.

Také Cígler Software představí řadu produktů pro firmy různých velikostí, od nejmenších až po středně velké podniky. Největší prostor v expozici Cígler Software tradičně dostane ekonomický systém Money S3 s různými nadstavbami. Jednou z nich je i novinka Money S3 Kasa - softwarové řešení registrační pokladny. Představena bude také nová služba Money4u, která umožňuje podnikatelům a malým firmám využívat všech funkcí ekonomického systému formou služby poskytované prostřednictvím sítě internet, tedy formou označovanou jako ASP (application service providing). Charakter této služby umožňuje podnikateli snadno on-line sdílet data z ekonomického systému se svým účetním, auditorem nebo daňovým poradcem.

GORDIC uvede na INVEXu řadu novinek v rámci svých produktových řad GORDIC GINIS a GORDIC Win&DOS specializovaných na oblast státní správy a samosprávy. Jedná se především o nový modul SPR, který je určen pro podporu zpracování a evidence správního řízení. Modul nabízí v každém momentě správního řízení aktuální nabídku procesních postupů a jeho součástí je sada vzorů a formulářů. Vazba na spisovou službu umožňuje evidenci a pohyb dokumentů a správních spisů.

OKsystem představí nejen řadu vlastních produktů, mezi které patří řešení personální informační systémy OKinfo a OKmzdy, řešení pro neziskové organizace OKbase a řešení pro vývoj bezpečných aplikací OKsmart, ale také produkty svých partnerů, například vývojové nástroje společností Gupta a Computer Associates.

J.K.R. představí nejnovější verzi svého ERP systému BYZNYS Win, rozšířeného o nové moduly. Jde o modul Centrum sdílení dokumentů pro komplexní správu dokumentů organizace a modul BYZNYS Win mobile, který poskytuje podporu mobilního přístupu uživatelů v terénu k informačnímu systému.

Dalším rozsáhlým partnerským stánkem v pavilonu V bude expozice společnosti IBM a jejích partnerů, na níž se představí kupříkladu společnost Geac s novou verzí svého vlajkového produktu ERP systémem System21 Aurora. Jeho verze 2. 1 byla nedávno uvolněna pro český trh a nabízí nástroje pro řízení obchodních procesů společnostem v oblasti výroby, distribuce, financí i obchodu. Zajímavostí je, že podstatná část řešení System21 Aurora je dnes již vyvíjena v České republice, a to v nově založeném vývojovém centru Geac v Praze. Prezentace dalšího z partnerů IBM, společnosti gedas, se bude opírat o technologie IBM Tivoli a portálové aplikace Websphere. gedas představí portfolio služeb a řešení spojené s podnikovým informačním systémem SAP a několik nových řešení v návaznosti na konstrukční systém CATIA a systémy digitální továrny.

Integrovaný vzdělávací systém RAMSES Akademie představí na INVEXu společnost CCA Group. Jde o systém, který sdružuje moderní metody e-learningu s klasickým školením.

V rozsáhlé expozici se představí také společnost PVT s řešeními z oblasti správy dokumentů (spisová služba, elektronická podatelna, důvěryhodný archiv), řešení pro nepřetržitý chod kritických aplikací i řešení pro správu podnikové infrastruktury. Mezi atraktivní části její expozice budou jistě patřit i prezentace řešení na bázi čipových karet, jejichž užití vidí PVT nejen v oblasti zabezpečení informačních systémů, ale například i při platbách v systémech integrované dopravy.

Dalším významným navrátilcem je Software 602, který chystá představit 602XML - inteligentní formuláře pro sběr XML dat s využitím elektronického podpisu a 602Office - kancelářský software na bázi OpenOffice.org pro Windows a Linux a další plejádu produktů.

Společnost Microsoft letos na rozdíl od předchozích let nebude mít partnerský stánek v pavilonu V, ale letošní Invex pojala netradičně, neboť se představí hned v několika pavilonech ve společnosti svých partnerů. Vlastní expozice Microsoftu bude pouze v pavilonu G2 s registrovaným vstupem zaměřená na informační systémy pro státní správu a samosprávu. Během středy se do barev Microsoftu oblékne Rotunda brněnského výstaviště.


Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky proběhnou na brněnském Výstavišti 24. – 27.10. 2005. Jejich součástí jsou dva veletrhy: Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX a Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX. Oba veletrhy jsou doplněny konferenčním programem pod souhrnným názvem Conferences & Events. Invex je veletrhem číslo jedna v nových členských zemích EU a čtvrté největší oborové setkání na světě. Veletrh v loňském roce navštívilo přes 126 tisíc lidí z 35 zemí světa. Počet vystavovatelů dosáhl 590 z 21 zemí.

Témata článku: Podniková verze, Cígler software, Podniková řada, Auditor, Kancelářské potřeby praha, Podniková část, Money, Kritická část, Státní podnik, Aurora, Malý podnik, Nový produkt, Tivoli, Řešení, Concept, Elektronické registrační pokladny, Velký byznys, Informační systém

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje