Podnikové aplikace QAD usnadňují vyhovět nejnovějším verzím směrnice MMOG/LE.

3. února 2007
Na téma: Fotoalba
Společnost QAD, přední dodavatel podnikových aplikací pro nadnárodní výrobní podniky, oznámila, že řešení, které poskytuje podporuje nejnovější vydání směrnice pro globální řízení materiálů. Tuto směrnici vydaly přední severoamerické a evropské automobilové obchodní skupiny. Standardy MMOG/LE (Materials Management Operation Guideline Logistic Evalution) poskytují soubor best practices pro hodnocení a zlepšování plánování a realizace materiálových toků v dodavatelském řetězci.
Podnikové aplikace QAD usnadňují vyhovět nejnovějším verzím směrnice MMOG/LE.

Standardizovaný materiálový tok je klíčovým faktorem úspěchu ve fungování konzistentního a efektivního dodavatelského řetězce na velkou vzdálenost. QAD -jediný dodavatel softwaru ERP ve výboru pro aktualizaci globální směrnice MMOG/LE –nabízí řešení, která zjednoduší cestu ke splnění zásad řízení specifických materiálů skupin AIAG v Severní Americe a Odette International Limited v Evropě. Globální směrnice MMOG/LE byly vytvořeny za účelem měření souladu dodavatelů s požadavky OEM v oblasti materiálového toku, což je jedno z klíčových kritérií v automobilové výrobě světové třídy.

„Nejnovější verze směrnic pro řízení toku materiálů znamená, že si odvětví uvědomuje, že jednoduchost je podstatným faktorem pro přijetí norem společnostmi všech velikostí“,  uvedla Pamela Lopker, prezidentka a předsedkyně správní rady QAD. „Podpora QAD pro globální směrnice MMOG/LE odráží naše závazky vůči automobilovému odvětví a zlepšování výkonnosti dodavatelského řetězce, obdobně jako naše dlouhodobá přítomnost v rozrůstajících se výrobních centrech v Asii a východní a střední Evropě.“ 

Od zavedení globálních směrnic MMOG/LE v roce 2004 bylo provedeno již více než 1000 dodavatelských auditů v Severní Americe a Evropě. Podle toho, jak dodavatelé v nově vznikajících výrobních centrech přijímají principy, které se již využívají na zavedených trzích, lze usoudit, že globální směrnice MMOG/LE slouží efektivně jako globální norma pro materiálový tok v dodavatelských řetězcích, které fungují na velkou vzdálenost.

„Zásoby, které jsou v nesprávnou dobu na nesprávném místě, mohou být velmi drahé a sílící globální automobilový průmysl závisí na standardní úrovni výkonu materiálového toku, bez ohledu na umístění zásobovací základny“, říká Dr.Yilong Chen, generální ředitel AIAG pro Asii a Tichomoří a hlavní zástupce v Číně. „Globální směrnice MMOG/LE již zjednodušily proces vyhodnocení dodavatelů, a školení dodavatelů v Číně, sponzorované společností AIAG, pomůže udržet úroveň konzistentního fungování dodavatelského řetězce, čehož bude mít prospěch celé odvětví.

Dodavatelé hlásí, jaké výhody má plnění směrnic: od zlepšení schopnosti podílet se na globálním automobilovém průmyslu, až po růst provozního výkonu. Podle skupiny Odette odhalil průzkum prováděný mezi evropskými automobilovými výrobci a zaměřený na téměř 50 dodavatelů postupujících ve zmíněném souladu přínosy, včetně takových aspektů, jako jsou omezení prostojů výrobních linek, oprav, problémů logistiky, snížení dodatečných nákladů na dopravu, zastaralý materiál, nákladů na údržbu zásob a doby zavádění dat, a rovněž zlepšení výkonnosti v plnění dodávek.

„Globální směrnice pomáhají menším dodavatelům na rostoucích trzích, jako je Česká republika, Slovensko, Turecko nebo Rumunsko, získat přehled v oblasti zlepšení, kterých mohou dosáhnout,  pokud uvedou praktiky oblasti řízení materiálu do souladu s dodavateli Tier 1“, říká John Canvin, výkonný ředitel Odette. „Ve střední a východní Evropě již pociťujeme silný pohyb v souvislosti se zvýšeným zájmem o školení zaměřených na plnění směrnic MMOG/LE.“ 

Dodavatelé, jako například Freudenberg-NOK, který je předním výrobcem gumových těsnění a produktů snižujících hluk a vibrace, se obrátili na QAD, aby jim pomohla při zjednodušení ověření dosažení souladu. QAD identifikovala aspekty svých podnikových aplikací, které podporují každý bod směrnic MMOG/LE a konzultantská organizace QAD Global Services nabídla služby vyhodnocení, které pomáhají dodavatelům na celém světě posoudit jejich výrobní procesy a systémy a zmapovat akční plán pro splnění směrnic. Splnění směrnic MMOG/LE verze č. 2 je však jen jedním aspektem práce společnosti QAD zaměřené na průmyslové odvětví a jednotlivé zákazníky při prosazování norem technologických procesů, které umožní dosáhnout vyšších výrobních cílů. Společnost QAD také poskytuje vedení při vývoji klíčových výkonnostních ukazatelů, které doplňují směrnice verze 2 o prostředky pro měření výsledků splnění směrnic, a hrála ve spolupráci se skupinami Odette a AIAG stěžejní roli při vývoji a rozšíření norem pro propojení a komunikaci v rámci dodavatelského řetězce.

Minerva, významný partner QAD působící přímo v České republice, na Slovensku a v Rusku, s dosahem svých služeb pro další státy, jako Ukrajina, Litva, Maďarsko, Rumunsko a Slovinsko, se stala jediným partnerem, který bude zavádět a poskytovat služby pro dodavatele ve střední Evropě a Rusku. Minerva tak pomáhá dodavatelům v automobilovém průmyslu, aby co nejsnáze splnili požadavky směrnice MMOG/LE a získali tak lepší postavení v dodavatelském řetězci. Díky propracované metodologii a know how společnosti QAD je Minerva připravena okamžitě a kvalitně připravit a posunout dodavatele na výhodnější pozici. Proškolený tým konzultantů již zahajuje školení v Rusku a další budou následovat také v České republice a na Slovensku. Minerva připravuje na duben odborný seminář , který se bude zabývat výhradně touto tematikou. Podrobnosti budou zveřejněny na webových stránkách společnosti Minerva Česká republika.

Váš názor Další článek: Na téma: Fotoalba

Témata článku: Drahá společnost, LE, Stěžejní cíl, Minerva, Automobilový průmysl, Dodavatel, Střední vzdálenost, Správné fungování, Výrobce automobilů, Výrobní linka, Silný hluk, Velká vzdálenost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší