Podnikatelem roku 2005 Moravskoslezského kraje je Ladislav Kraus ze společnosti Bochemie s.r.o.

Ostrava, 13. února 2006 – Ladislav Kraus, generální ředitel společnosti Bochemie, dnes z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje a zástupce společnosti Ernst & Young převzal trofej Podnikatel roku Moravskoslezského kraje.
Podnikatelem roku 2005 Moravskoslezského kraje je Ladislav Kraus ze společnosti Bochemie s.r.o.

Soutěž Podnikatel roku 2005 v Moravskoslezském kraji vyhlásila společnost Ernst & Young ve spolupráci s hejtmanem Ing. Evženem Tošenovským. O vítězství Ladislava Krause rozhodla nezávislá porota.

„Soutěž upozorňuje na zásadní roli podnikatelů a podnikatelek při ovlivňování rozvoje ekonomiky České republiky. Jsme proto rádi, že uznání jejich práce i na regionální úrovni přispěje k dalšímu rozvoji podnikatelské sféry u nás i k jejímu pozitivnímu vnímání,“ řekl Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice.

"Jsem rád, že můžeme v našem kraji ukázat úspěšné podniky a podnikatele, kteří mohou být inspirací pro další. Věřím, že ocenění pomůže ještě zřetelněji ukázat na slušné a úspěšné podnikatele nejen v našem kraji, ale i za jeho hranicemi tak, aby se také stali vzorem pro jiné," řekl při té příležitosti hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský.

Bochemie s.r.o. vznikla v roce 1994 na základě privatizace odkupem akcií státu managementem podniku, Ing. Ladislav Kraus se stal jejím generálním ředitelem. „Cílem naší společnosti je být nejlepší v úzkém segmentu na trhu, v němž působíme. Věřím, že ocenění Podnikatel roku Moravskoslezského kraje je toho také důkazem a velice si ho vážím,“ říká Ladislav Kraus.

Společnost Bochemie s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem desinfekčních přípravků pro zdravotnictví, zemědělství a instituce, desinfekčních a čistících prostředků pro domácnost atd. Mezi nejznámější produkty společnosti na českém a slovenském trhu patří Savo a Chloramin. Ke konci roku 2004 měla firma 420 zaměstnanců, její roční obrat činil 960 milionu korun, provozní zisk 123 milionu korun. Ve svém volném čase se Ladislav Kraus, kterému je čtyřicet devět let, věnuje rodině a koníčkům, mezi něž patří hudba a sport, například lyžování.


Hlavními partnery soutěže Podnikatel roku 2005 jsou společnosti ABRA a AMCICO AIG Life a oficiálním dopravcem je ČSA. Soutěž podporují agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Hospodářská komora České republiky a US Business School Prague.

 

Informace o Ernst & Young
Ernst & Young patří mezi nejvýznamnější celosvětové společnosti poskytující odborné poradenské služby. Jedním z cílů, jež si tato organizace vytkla, je obnovit důvěru veřejnosti ve společnosti poskytující odborné poradenské služby a v kvalitu účetního výkaznictví. V rámci poradenské sítě Ernst & Young působí ve více než 140 zemích celého světa 107 tis. odborníků, na něž jsou kladeny ty nejpřísnější nároky, pokud jde o osobní integritu, kvalitu práce či odborné předpoklady. Díky tomu tito odborníci poskytují klientům služby té nejvyšší kvality, jež se opírají o bohaté znalosti a zkušenosti Ernst & Young v klíčových oblastech své činnosti - v oblasti auditu, daní a transakčního poradenství. Podrobnější informace o celosvětové poradenské síti Ernst & Young a jejím přístupu k nejrůznějším ekonomickým otázkám a problémům najdete na webových stránkách www.ey.com/perspectives. Název Ernst & Young zahrnuje všechny členy globální organizace Ernst & Young.

 

Příloha č. 1


Složení poroty soutěže Podnikatel roku 2005

Porota, která se řídila mezinárodními pravidly, zaručujícími mezinárodní srovnatelnost výsledků, zasedla v následujícím složení:

· Miroslav Řihák (předseda poroty) –  Podnikatel roku 2004 České republiky, generální ředitel společnosti ANECT
· Zbyněk Frolík – Podnikatel roku 2003 České republiky, generální ředitel společnosti Linet
· Jana Ryšlinková – ředitelka, US Business School Prague
· Ondřej Bartoš – výkonný ředitel, TUESDAY Business Network
· Tomáš Hruda – generální ředitel, CzechInvest 
· Sándor Kürti – Podnikatel roku 2004 Maďarska, Prezident KÜRT Corporation
· Krzysztof Pawlowski - Podnikatel roku 2003 Polska, zakladatel a rektor polské vysoké školy Wyzsza Szkola Biznesu – National Louis University

Mezi hlavní kriteria poroty patřily finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Hodnocen byl rovněž podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost, přístup k inovacím a také jeho mimopodnikatelské aktivity (mimo jiné podpora regionu, v němž působí).

Témata článku: Zásadní role, Mezinárodní agentura, ČSA, Young, Hlavní cíl, Generální ředitel, Ovlivňování, Prague, Nezávislý audit, Zásadní inovace

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje