Podle zprávy společnosti McAfee se v rekordním čase zdvojnásobil počet bezpečnostních hrozeb

Praha - McAfee, Inc. (NYSE: MFE), vedoucí společnost v oblasti bezpečnosti, oznámila významný milník v nárůstu nepřátelských hrozeb, namířeným proti podnikům i jednotlivcům. Laboratoře McAfee Avert Labs nedávno oficiálně uvolnily ochranu proti hrozbě, která má v jejich databázi pořadové číslo 200 000 — hrozba s číslem 100 000 byla přitom zaznamenána v září 2004.
Podle zprávy společnosti McAfee se v rekordním čase zdvojnásobil počet bezpečnostních hrozeb

„Trvalo 18 let než se v naší databázi objevilo 100 000 nepřátelských hrozeb.  A pouhé dva roky než se tento počet zdvojnásobil na 200 000,” uvedl Vladimír Brož, Territory Manager pro ČR a SR. „nyní se objeví každý den přibližně o 200 % hrozeb více než přede dvěma roky.” 

Zatímco boty jsou stále na první příčce mezi příčinami tohoto dramatického nárůstu, zneužití bezpečnostních děr a downloadery (programy pro stahování nepřátelských programů do napadeného systému) jsou těsně druhé. E-mailové hrozby, které tvořily velké procento hrozeb v roce 2004, zaznamenaly v posledních dvou letech významně menší růst než jiné kategorie malwaru.

Pokud budou stávající trendy pokračovat, McAfee očekává, že hrozba s pořadovým číslem
400 000 bude identifikována do dvou let.
McAfee doporučuje, aby se podniky i spotřebitelé chránili pomocí neustálých aktualizací souborů virových definic (DAT), instalovali nejnovější záplaty a implementovali vícevrstvou detekci a blokování útoků.

Více informací o této problematice, včetně specifikace míry růstu podle typů hrozeb, nebo
o nejnovějším bezpečnostním výzkumu a názorech se dozvíte v McAfee Avert Labs Security Blog na adrese http://www.avertlabs.com/research/blog/ .
 

O laboratořích McAfee Avert Labs

Laboratoře McAfee AVERT jsou jednou z nejlépe hodnocených organizací zaměřených na výzkum virů a zranitelnosti na světě. Zaměstnávají odborníky v šestnácti zemích pěti kontinentů. Laboratoře spojují prvotřídní kvalitu výzkumu nepřátelských programů a antivirů s profesionalitou výzkumu prevence nežádoucího vniknutí a zranitelnosti systémů.

O společnosti McAfee, Inc.
Společnost McAfee, Inc., se sídlem v Santa Clara v Kalifornii, je renomovaným specialistou na technologickou bezpečnost. Dodává proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě na celém světě. McAfee díky svým bezkonkurenčním odborným znalostem a zaměřením na inovace umožňuje domácím uživatelům, firmám,
Váš názor Další článek: Emailové schránky u Seznam.cz jsou obnoveny

Témata článku: Sans

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší