Pod stromeček knihu? Ano, elektronickou!

Čtecí zařízení s vysokým rozlišením disponuje pamětí pro ukládání desítek elektronických titulů, umožňuje stahování titulů prostřednictvím běžné telefonní linky a poskytne snadný přístup k jakémukoli tištěnému titulu
Pod stromeček knihu? Ano, elektronickou!
Čtecí zařízení s vysokým rozlišením disponuje pamětí pro ukládání desítek elektronických titulů, umožňuje stahování titulů prostřednictvím běžné telefonní linky a poskytne snadný přístup k jakémukoli tištěnému titulu

New York – Společnost THOMSON multimedia (NYSE: TMS) plní svůj dřívější slib, kterým se zavázala k masovému rozšíření elektronických čtecích zařízení eBook a dnes oznámila, že první modely elektronických knih RCA-REB1100 a REB1200 budou na svátky včas v maloobchodním prodeji na trhu v USA.

Model REB1100 velikosti paperbacku a model REB1200 s barevným displejem bude v maloobchodním prodeji k dispozici po dni Díkuvzdání (čtvrtý čtvrtek v listopadu - pozn. překl.). Seznam hlavních prodejců zahrnuje sítě Best Buy (NYSE: BBY), Circuit City (NYSE: CC) a OfficeMax (NYSE: OMX), rozmístěné po celém území USA. Nové modely elektronických knih RCA budou moci zákazníci zakoupit prostřednictvím Internetu na adrese www.rca.com a v krátké době i u dalších webových prodejců. Modely Thomson REB1100 a REB1200 jsou prvními výrobky určenými pro maloobchod, které využívají licenční technologie Gemstar-TV Guide International, Inc. (NASDAQ:GMST).

Oba nové modely jsou vybaveny osvětleným displejem z tekutých krystalů s vysokou rozlišovací schopností a disponují dostatečnou kapacitou paměti pro ukládání tisíců textových stran včetně grafiky a fotografií. Doplňování nových titulů je velmi snadné, protože nové modely nevyžadují počítač a stačí je připojit k běžné telefonní lince.

"Prostřednictvím rozsáhlé maloobchodní sítě zajistíme snadný přístup k výhodám elektronických knih široké čtenářské komunitě po celém území,” uvedl Lou Lenzi, viceprezident divize New Media Services společnosti Thomson. "Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře, budete moci letošní svátky řádně oslavit. Snadná individuální úprava velikosti písma umožňuje přizpůsobit jakýkoli titul Gemstar eBook běžnému výtisku a volitelná intenzita osvětlení displeje umožní pohodlnou četbu v posteli či ve vlaku. Dotykem tlačítka se snadno pohybujete v textu, vybrané pasáže můžete zvýraznit a opatřit vlastními poznámkami. Četba získává zcela nový rozměr," uvedl Lenzi.

Šest titulů od nejprodávanějších autorů bude pro elektronický formát Gemstar eBook uvolněno prostřednictvím předních knižních vydavatelství ještě před vydáním těchto titulů v tradiční tištěné formě. Tyto tituly budou po dobu 90 dní od vydání k dispozici výhradně ve formátu Gemstar eBook, teprve poté budou vydány v dalších elektronických formátech. V rámci uvedení nového produktu se s exkluzivní nabídkou určenou čtenářům eBook představí přední knižní vydavatelé včetně společností Penguin Putnam Inc, Simon & Schuster, St. Martin’s Press, Warner Books a Harlequin.

Kromě toho budou mít zákazníci možnost nákupu elektronických titulů formátu Gemstar eBook od dalších vydavatelství, mezi které patří firmy Farrar Straus & Giroux, Harper Business, Harvard Business School Press, Henry Holt a Company, J. Wiley & Sons, McGraw-Hill, Prentice Hall Direct, Public Affairs, Publishers Group West, Random House a WW Norton.

Elektronické knihy Gemstar eBook umožní pravidelným čtenářům nevídaný komfort při odběru jejich oblíbených magazínů a denního tisku. Současně s uvedením budou ve formátu Gemstar eBook k dispozici tituly jako The Christian Science Monitor, webové vydání New York Times (New York Times Sunday Magazine, New York Times Book Review, New York Times Top News), hlavní články Wall Street Journal Online a The Washington Post. K dostupným magazínům budou patřit Newsweek, Time, Fortune, Money, Fast Company, Federal Register, The Industry Standard a InfoWorld. V prosinci 2000 k nim přibudou také Business Week a Computer World.

Oba nové výrobky RCA, model REB1100 (nástupce modelu Rocket eBook) a REB1200 (nástupce Softbook Reader), jsou přenosná elektronická čtecí zařízení, která čtenářům kdykoli zpřístupní tisíce stránek textu a grafiky. Díky digitální formě lze obsah elektronických knih RCA prohlížet, prohledávat, opatřovat poznámkami, záložkami a používat je způsobem, který je u tištěné knihy zcela nemožný.

REB1100: Kompaktní model s nízkou hmotností a vynikající čitelností

Model REB1100 o velikosti paperbacku a hmotnosti pouhých 510 gramů bude perfektním společníkem pro čtenáře na cestách. Díky baterii s dlouhou životností a neobyčejně jasným displejem je cestování s knihovnou v modelu REB1100 velmi snadné. Doplňování obsahu nevyžaduje žádný počítač, protože pro přístup k centrálnímu katalogu titulů Gemstar eBook stačí REB 1100 jednoduše připojit k běžné telefonní lince.

Mezi vlastnosti REB1100 RCA eBook patří:

8MB vestavěné paměti, což postačuje k uložení zhruba 20 románů nebo 8000 textových stran. Kapacitu paměti lze prostřednictvím paměťové karty rozšířit až na 72MB (72000 stran – nebo přes 150 knih).

Monochromatický dotykový STN LCD displej s vysokým rozlišením (480x320 obrazových bodů.)

Vestavěný modem 33,6k, díky němuž již není nutné propojení s počítačem.

Dobíjecí Lithium-Ionová baterie s kapacitou 20 hodin běžného provozu a napájecí adaptér pro provoz ze sítě a dobíjení.

Interaktivní přístup k výkladovému slovníku Random House Webster's Dictionary.

Displej s volitelnou intenzitou osvětlení.

Možnost individuálního nastavení velikosti písma — přispívá ke zvýšení čitelnosti.

Možnost změny orientace stránek (čtení levé nebo pravé stránky.)

Světelné pero, pouzdro a tkanina na otírání displeje.

Osobní elektronický asistent zaručí, že Vaše osobní knihovna poputuje všude s Vámi a zajistí Vám stálý přístup k zakoupeným titulům (vydání eBook Editions, magazíny a předplacený denní tisk).

Doporučená maloobchodní cena: $299.

REB1200: Barevná grafika, vynikající zobrazení a transportní aktovka

Model REB1200 o velikosti magazínu je vybaven VGA dotykovým displejem s vysokým rozlišením a dodává se s elegantní aktovkou. Je určen pro čtenáře, kteří si chtějí vychutnat magazíny, denní tisk a knihy v barevném provedení. Hmotnost modelu REB 1200 dosahuje včetně vestavěného modemu pro snadné doplňování obsahu prostřednictvím běžné telefonní linky pouhých 935 gramů.

Mezi vlastnosti REB1200 RCA eBook patří:

8MB vestavěné paměti, což je kapacita zhruba 3000 barevných stran magazínů nebo 5000 stran běžné knihy. Kapacitu vestavěné paměti lze prostřednictvím paměťové karty rozšířit až na 128 MB, což postačí pro více než 100 knih.

Plně barevný dotykový STN LCD displej s vysokým rozlišením (480x640 obrazových bodů se zobrazením v kvalitě VGA).

Vestavěný modem 56k, díky němuž již není nutné propojení s počítačem.

Rozhraní typu Ethernet pro rychlý přístup k přenosovým sítím, kabelovým modemům a modemům typu xDSL.

Dobíjecí Lithium-Ionová baterie s kapacitou 4,5 hodiny běžného provozu a napájecí adaptér pro provoz ze sítě a rychlé dobíjení.

Nainstalovaný výkladový slovník Random House Webster's Dictionary.

Displej s volitelnou intenzitou osvětlení.

Možnost individuálního nastavení velikosti písma — přispívá ke zvýšení čitelnosti.

Světelné pero, aktovka a tkanina na otírání displeje.

Osobní elektronický asistent zaručí, že Vaše osobní knihovna poputuje všude s Vámi a zajistí Vám stálý přístup k zakoupeným titulům (vydání eBook Editions, magazíny a předplacený denní tisk).

Doporučená maloobchodní cena: $699.

###

Součástí této tiskové zprávy jsou i prognózy, obsahující výčet rizik a nepotvrzených údajů. Dosažené výsledky se mohou od očekávaných hodnot odlišovat z následujících důvodů: obchodní podmínky a všeobecná ekonomická situace; marketingová a cenová politika konkurence; časové uvádění nových produktů; schopnosti subdodavatelů zejména v oblastech tvorby cen a dodržování termínů dodávek; legislativní, regulační a průmyslová opatření, které mohou ovlivnit vlastnosti a tržní metody plánovaných či aktuálních produktů; tempo a úspěšnost výzkumu a vývoje. Podrobnější informace o faktorech, které by mohly ovlivnit hospodářské výsledky společnosti naleznete v příslušných ekonomických reportech.

O společnosti THOMSON multimedia:

Společnost THOMSON multimedia je s prodejním ziskem 6.7 miliard Euro (6.5 miliard US$) dosaženým v roce 1999 a 55000 pracovníky ve více než 30 zemích čtvrtým největším světovým producentem spotřební elektroniky. Skupina THOMSON Multimedia GROUP se zabývá pěti hlavními obory: zobrazovací komponenty, spotřební elektronika, digitální média, vývoj nových médií a patentová a licenční řízení. Společnost vyvíjí, vyrábí a prodává zobrazovací komponenty a výrobky spotřební elektroniky - televizory, videorekordéry, audio systémy, digitální dekodéry, přehrávače DVD a profesionální video techniku pod známými obchodními názvy THOMSON a RCA. Cenné papíry společnosti THOMSON Multimedia jsou kótovány na burzách v Paříži (SICOVAM : 18453) a New Yorku (NYSE : TMS). Dceřinnou společností THOMSON multimedia je americká firma Thomson Consumer Electronics, Inc. Podrobnější informace: http://www.thomson-multimedia.com

Váš názor Další článek: Hardware pro trochu znalé – díl XVI. – výměnné disky zapouzdřené

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Sons, Model, Obrazová vlastnost, House, Books, Rocket, Harvard, Thomson, Elektronický formát, New York, Lithium, Penguin, Nová linka, Random, Vysoká kapacita, Postel, Asistent, York, Elektronická kniha, Krystal, New York Times, Model S, Dobíjení, Vysoký obsah


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu