PocketBook představuje barevnou čtečku s E Ink a nasvícením

PocketBook představuje barevnou čtečku s E Ink a nasvícením

Společnost PocketBook International S.A. oficiálně potvrdila vývoj první čtečky na světě s 8” barevným displejem, který využívá technologii E Ink Triton druhé generace s nasvícením.

Dosavadní zařízení s podobnými displeji bez funkce nasvícení neposkytovaly ve srovnání s novou čtečkou PocketBook tolik jasu a kontrastu.

Prototyp tohoto produktu byl úspěšně prezentován na mezinárodním veletrhu IFA 2012 a společnost na něj zaznamenala množství pozitivních ohlasů.

Velikost displeje

8 palců (20.32 cm)

Počet barev

4096 barev

Poměr stran

3:4

Rozlišení

600x800 bodů

Dotyková obrazovka

Kapacitní dotyková vrstva
(s podporou více dotyků najednou)

Displej používá technologii elektronického inkoustu, která je nejen šetrná pro oči, ale ve srovnání s obdobnými řešeními na bázi TFT také mnohem energeticky úspornější (baterie vydrží v závislosti na způsobu používání až jeden měsíc).

Nová čtečka PocketBook osloví především ty, kdo čtou časopisy ve formátu PDF, stejně jako ty, kdo pracují s tabulkami a grafy. Poskytne mnohem větší komfort při procházení časopisů, analýze grafů a čtení technické literatury. Tradiční vlastnost čteček PocketBook "přečtu všechno" umožní otevřít prakticky jakýkoliv dokument v rámci všech knižních formátů.

Klepněte pro větší obrázek

Za zdůraznění stojí speciální senzorová oblast na displeji, která je poprvé použita na podobném typu zařízení. Tato oblast reaguje na dotek a umožňuje ovládat nasvícení bez nutnosti otevírání menu. Všichni příznivci nočního čtení budou tak moci ovládat intenzitu světla pouhým dotykem na rámeček čtečky.

Společnost PocketBook předpokládá, že nová čtečka s barevným elektronickým inkoustem a nasvícením bude na evropském trhu v červnu 2013.

Očekávejte další oznámení společnosti a držte krok s nejnovějšími novinkami z oblasti elektronického čtení!

Témata článku: Pocketbook, Triton, Dotykový displej, Elektronický formát, Dotyková čtečka

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí