PocketBook Basic New: nový design, vylepšené funkce

PocketBook Basic New: nový design, vylepšené funkce

Uplynulo 9 měsíců od doby, kdy byla představena elektronická čtečka knih s technologií elektronického inkoustu PocketBook Basic. Ta se stala velmi populární mezi uživateli v celé Evropě. Je nám proto potěšením představit její zásadně aktualizovaný model. «Aktualizace» v tomto případě znamená revidovanou funkčnost, nové poutavé uživatelské rozhraní, jednodušší ovládání a lepší ergonomii i design. Všichni příznivci stylových a kompaktních e-čteček budou příjemně překvapeni. Zásadní novinkou je také ještě výhodnější cena nové čtečky PocketBook Basic.

“PocketBook Basic New” je model, který bude určitě vyhovovat všem těm, kteří chtějí vstoupit do světa elektronického čtení za velmi příznivou cenu, ale s vysokou funkčností. Ovládací prvky jsou snadno srozumitelné především pro začátečníky. Zajišťuje stejný dojem ze čtení, jako při použití skutečného papíru a nabízí řadu výhod, jako například možnost uložení a přenášení velkého množství knih v jedné tenké přenosné čtečce.

"PocketBook Basic New" zdědil to nejlepší z nejpopulárnější řady modelů PocketBook a přidány byly další vysoce hodnotné vlastnosti a funkce.

PocketBook Basic navíc integruje všechny nejnovější zkušenosti výrobce, které byly velmi úspěšně zavedeny ve vlajkové lodi – modelu PocketBook Touch. Nový PocketBook Basic uspokojí všechny požadavky, které od něj můžete očekávat: obrazovka s technologií E-Ink je bezpečná pro zrak, přístroj je nabízen za přijatelnou cenu, má optimalizovaný výkon, nejnovější software, podporu velkého množství formátů souborů, je spolehlivý a umožňuje uložení velkého množství elektronického obsahu.

„PocketBook Basic New“ se nyní stane vaší kompletní osobní knihovnou. Není divu – na 32 GB paměťovou kartu můžete uložit až 35 000 knih!

Design

Model "PocketBook Basic New" je jednou z nejtenčích a nejlehčích elektronických čteček v rámci řady produktů PocketBook. Tento snadno přenosný přístroj můžete použít téměř kdekoli.

Čtečka je ještě efektivnější než dosud a nový materiál použitý na zadním panelu vám umožní pohodlnější držení přístroje. Ovládací tlačítka jsou umístěna na výborně dosažitelných místech, takže otáčení stránek knih je intuitivní i při držení přístroje jednou rukou. K dispozici je 5ti tlačítkový řídící joystick a 2 klávesy umístěné na předním panelu poskytují velmi efektivní a funkční ovládání při čtení.

Nový PocketBook kombinuje stylový design, jednoduchost a multifunkčnost. Lze ho snadno držet i ovládat pouze jednou rukou: jeho hmotnost je pouhých 180 g a rozměry se od předchozího modelu neliší - 122,6 х 176,4 х 9,7 mm.

Plastové pouzdro je k dispozici ve dvou různých barevných provedeních: bílé nebo tmavě šedé barvě. Při seznámení se s čtečkou jistě oceníte kvalitu nového šasi PocketBook, které se nyní vyrábí v továrnách Foxconn – u největšího výrobce spotřební elektroniky na světě.

Na spodním boku předního panelu jsou umístěna tlačítka start a reset, Micro USB port, který je určen pro nabíjení i připojení přístroje k jiným zařízením a také paměťový slot Micro SD pro karty o kapacitě až 32 GB.

Ostatní strany a boky jsou bez konektorů a tlačítek.

Stylový design zaujme svou jednoduchostí a minimalismem, který poskytuje čtenářům optimální ergonomii .

Klepněte pro větší obrázek

Displej

“PocketBook Basic New” je postaven na technologii displeje E-Ink. Jeho hlavní výhodou je absence negativního vlivu na únavu očí, který je typický pro LCD displeje.

Pocit ze čtení z displeje je velmi podobný, jako při čtení tištěné papírové knihy: po několika minutách čtení zapomenete, že místo knihy držíte v ruce elektronickou čtečku.

Obrazovka E Ink® Vizplex o velikosti 6" s rozlišením 166 dpi, respektive 800 x 600 pixelů, která podporuje 16 úrovní šedi, výborně zobrazuje komplexní texty i ilustrace.

Pro majitele "PocketBook Basic New" bude i čtení na přímém slunci plnohodnotné, a to i díky výborné viditelnosti displeje z úhlu a antireflexní technologií. Bez problémů budou moci číst své oblíbené knihy i v těch nejslunnějších dnech. Pokud budou chtít, mohou si nastavit i režim otáčení stránek bez „black-outů“, stačí povolit tuto funkci v menu.

Navigace

Ovládání nového PocketBook Basic je velmi snadné, a to i tehdy, když držíte přístroj pouze v jedné ruce.

Při zapnutí přístroje se zobrazí hlavní nabídka, která ukazuje knihovny, aplikace, poznámky, odkaz na nastavení, stejně jako historii vašich nedávno přidaných nebo právě čtených knih. Toto nové hlavní menu výrazně usnadní práci s několika knihami najednou.

Detailní nastavení umožňuje upravit text podle vlastních preferencí: vyzkoušejte si různou velikost a typ písma, experimentujte s prostorem mezi řádky, okraji a dělením slov a zcela jistě najdete své vlastní optimální nastavení. Můžete si také vybrat motiv, spouštěcí obrazovku a zvolit textový displej s nebo bez odstínů šedi.

Nový model je vybaven lepšími záložkami a funkcí poznámek, k dispozici je i samostatná jednodušší aplikace pro přidávání a mazání poznámek. Zobrazit můžete všechny poznámky, které jste si udělali při čtení v knize, nyní jsou přidány přímo do obsahu knihy. Pro jednoduchost jsou všechny poznámky, záložky a obsah přístupné jedním kliknutím.

Interface

"PocketBook Basic New" má nově navržené ovládací rozhraní, které poskytuje rychlý přístup ke všem důležitým informacím. Je jednoduché, snadno použitelné a představuje další krok pro pohodlné čtení a zvýšení výkonu a použitelnosti ve srovnání s předchozí verzí.

Po zapnutí přístroje se zobrazí hlavní nabídka zobrazující nejdůležitější položky, jako jsou knihovny, aplikace, poznámky a nastavení. Seznam upozornění, posledních přidaných knih a aktuálně čtených knih je zobrazen v horní části menu. Tato nová hlavní nabídka výrazně usnadní čtení několik knih současně, stejně jako správu elektronického obsahu.

Uživatelská nastavení

Jednou z nových vlastností aktualizovaného software pro PocketBook Basic je vylepšená funkčnost při prohlížení formátu PDF. To je zvláště užitečné pro tuto 6“ čtečku bez multidotykového ovládání. K dispozici je 5 dostupných režimů pro prohlížení souborů PDF, které umožňují číst obsah podle jeho rozložení nejvhodnějším způsobem, což zahrnuje přizpůsobení šířky stránky, okraje a oříznutí stránek, celostránkové prohlížení, zobrazení sloupců (2, 3 nebo 4 sloupce) a přeformátování textu.

Kdykoli při čtení můžete změnit velikost textu pomocí kláves „nahoru“ a „dolů". Můžete také využít předinstalovaných slovníků, a to přímo při čtení, aniž byste museli přepínat obrazovky.

Paměť

Kapacita "PocketBook Basic New" zahrnuje 2 GB* vnitřní paměť, kterou doplňuje Micro SD slot, pomocí něhož můžete rozšířit paměť vložením Micro SD paměťové karty o kapacitě až 32 GB.

(*Aktuálně dostupná kapacita vnitřní paměti závisí na softwarové konfiguraci vašeho zařízení)

Baterie

Kapacita vestavěné li-ion polymerové baterie je 1000 mAh. Jedno nabití baterie umožní otočení 8 000 stran, což zahrnuje intenzivní měsíční čtení bez nutnosti dobíjení čtečky*

(*Výdrž baterie závisí na způsobu používání a nastavení)

Funkčnost

"PocketBook Basic New" se vyznačuje podporou mnoha formátů, což je společným klíčovým znakem všech zařízení PocketBook. Přístroj podporuje 15 textových formátů - PDF (ADOBE DRM), EPUB (ADOBE DRM), PDF a čtyři grafické formáty - JPEG, BMP, PNG, TIFF., EPUB, FB2, TXT, DJVU, RTF, HTML, CHM, DOC, TCR, FB2.ZIP, PRC, DOCX

Obsah

Začít číst můžete ihned po zakoupení "PocketBook Basic New", je totiž dodáván s předinstalovanou rozsáhlou sadou knih zdarma, která zahrnuje knihy ve více než 10ti jazycích.

Zajímavým rozšířením jsou i některé užitečné aplikace a hry, které obsahuje nová čtečka. Příkladem je prohlížeč fotografií, kalkulačka, slovník, kalendář a hodiny nebo hry Klondike, Sudoku, Snake, a šachy.

Další článek: Sociální síť českých informatiků a vyhozené státní peníze [komentář]

Témata článku: Elektronický formát, Snake, Micro SD, Klondike, Nový model, Čtení, Epub, Spodní odstín, Ovládací aplikace, Elektronická kniha, Basic, Pocketbook, Bílá elektronika, Ovládací panel, Nejtenčí USB, Sudoku, Nový design, Hlavní panel, Foxconn, Důležitý sloupec, Kniha, Navigace na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 44

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 43Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor