PocketBook Basic Lux 3: více možností, větší pohodlí

PocketBook představuje novou základní čtečku elektronických knih Basic Lux 3 s funkcí SMARTlight, dvoujádrovým procesorem a modulem Wi-Fi – tedy funkcemi, které byly dříve dostupné pouze u pokročilejších modelů. Zařízení zároveň zůstává maximálně jednoduché a cenově dostupné.

SMARTlight – pohodlí nasvícené obrazovky

Na možnost zapnout si přední světlo a číst i v úplné tmě si uživatel rychle zvykne. Technologie SMARTlight však pohodlí při čtení dostává na zcela novou úroveň. Kromě jasu displeje si nyní můžete nastavit i teplotu barev. S funkcí SMARTlight dodáte stránce teplejší nebo chladnější odstín, navíc si můžete uložit předvolby pro rychlé přepínání v budoucnu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Bezpečný displej E Ink – nejlepší volba pro čtení

PocketBook Basic Lux 3 je vybaven 6palcovým displejem E Ink Carta™ s rozlišením 758 × 1 024. Zařízení je zcela bezpečné pro zrak: díky technologii elektronického inkoustu se displej čtečky e-knih svými optickými vlastnostmi blíží tištěné stránce. Se čtečkou PocketBook Basic Lux 3 můžete číst bez omezení – oči se vám neunaví ani po dlouhém čtení. Navíc displej E Ink se na slunci neleskne, takže se velmi dobře čte také venku.

Wi-Fi a cloudové služby pro ještě více možností

Díky přítomnosti modulu Wi-Fi je PocketBook Basic Lux 3 ještě pohodlnější a přívětivější. Uživatelé mají rychlý přístup do značkového obchodu s knihami a na další platformy s knihami. Prostřednictvím služby PocketBook Cloud a mobilní aplikace PocketBook Reader se celá knihovna okamžitě synchronizuje mezi čtečkou elektronických knih a ostatními zařízeními: chytrým telefonem, tabletem nebo notebookem. Přpojení k internetu také umožňuje rychlé stahování aktualizací a přesun knih do čtečky pouhými několika kliknutími pomocí funkce Send-to-PocketBook nebo služby Dropbox PocketBook.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Všechny nejoblíbenější formáty

Čtečka elektronických knih podporuje 21 formátů (17 formátů knih a 4 grafické formáty), což uživatelům výrazně usnadní život. Nemusíte trávit spoustu času převáděním knih z jednoho formátu do druhého: PocketBook snadno otevře soubory DJVU, DOC, FB2, HTML, MOBI, RTF, TXT, JPEG, BMP, PNG a TIFF. Dokáže otevířt i soubory EPUB a PDF chráněné pomocí DRM.

Dvoujádrový procesor a slot na paměťovou kartu

Nový dvoujádrový procesor a paměť RAM s dvojnásobnou kapacitou (512 MB) zvýšily rychlost zařízení PocketBook Basic Lux 3 a plynulost otáčení stránek. Vestavěná paměť modelu je 8 GB, velikost úložiště je navíc možné výrazně rozšířit prostřednictvím slotu na paměťovou kartu. Paměť čtečky je tak dostatečná na vytvoření ohromné elektronické knihovny čítající tisíce a tisíce knih. Model PocketBook Basic Lux 3 se na rozdíl od tradičních čteček elektronických knih navíc vyznačuje velkou energetickou účinností – vydrží fungovat až měsíc na jedno nabití.

Kompaktnost, lehkost, minimalismus

Zařízení váží pouhých 155 g a je tak svými rozměry srovnatelné s malým poznámkovým blokem. Celá knihovna se tedy vejde nejen do tašky nebo batohu, ale dokonce i do kapsy kabátu či bundy. Zařízení PocketBook Basic Lux 3 je k dispozici v černé barvě, která vkusný a minimalistický design této čtečky elektronických knih skvěle doplňuje. Doporučená prodejní cena pro český trh je 2599 Kč.

Další článek: Znáte všechny možnosti, do čeho se vyplatí investovat v novém roce? Tady je seznam nejlepších.Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle