Počítače řady NetVista jsou nyní mnohem menší a výkonnější

Společnost IBM oznámila nový počítač NetVista A60, který je nyní menší, levnější a obsahuje spoustu funkcí týkajících se multimédií a grafiky.
Počítače řady NetVista jsou nyní mnohem menší a výkonnější
Praha, 9. dubna 2001 – Společnost IBM oznámila nový počítač NetVista A60, který je nyní menší, levnější a obsahuje spoustu funkcí týkajících se multimédií a grafiky. Díky svému revolučnímu výkonu je NetVista A60 mnohem využitelnější pro oblast multimédií, práci s grafikou a díky schopnostem procesoru Intel Pentium 4 také pro oblast Internetu.

Počítače NetVista A60 a A60i jsou o dvacet procent menší než dříve, přičemž jejich srdce tvoří procesory Pentium 4 o taktu 1.3 GHz, 1.4 a 1.5 GHz. Za zmínku stojí také kombinovaná mechanika CD-RW/DVD-ROM, pomocí které je možné vytvářet a nahrávat vlastní CD, přehrávat DVD disky, stejně jednoduše, jako filmy – to vše v jedné mechanice.

NetVista A60 je ideální pro lidi hledající nejlepší řešení. Tento počítač nabízí výkon, který v kombinaci s Windows 2000 tvoří základ pro bezproblémové spuštění kteréhokoliv programu. NetVista A60 je navržena pro vzrůstající požadavky zvládnutí internetových technologií, jako je XML, Flash nebo Java, dále pak nové nástroje e-business, jako například vizualizace dat, information management; své využití však nalezne NetVista A60 i v běžném použití – je ideální pro streamované video, přehrávání MP3 skladeb nebo editaci fotografií či videa.

Záruku spuštění libovolných aplikací přislibují i specifikace počítače. Jeho součástí jsou komponenty, jakými je například zvuková karta Creative SoundBlaster Live!, 2+1 reproduktorový systém, 40 GB pevný disk, 56Kbps modem, 10/100 Ethernetová síťová karta. Z grafických karet je možné si vybrat mezi nVidia GeForce2gts 64 MB Pro nebo ATi Radeon All-in-Wonder 32 MB, která navíc kombinuje schopnosti záznamu televizního digitálního signálu spolu s možnostmi přehrávání DVD a podporou domácích nahrávek.

O společnosti IBM

Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodu do každodenního života.

Váš názor Další článek: Týden: Prague Internet World, omezení Windows XP

Témata článku: Streamovaný film, Zvuková technologie, Televizní grafika, Wonder, Editace videa, Ideální kombinace, Srdce


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF