Počet licencovaných uživatelů produktů Autodesk překročil osm miliónů

SAN RAFAEL, Kalifornie, 27. března 2007 – Autodesk oznámil, že počet prodaných licencí jeho softwarových aplikací překročil osm miliónů, což potvrzuje čím dál silnější prosazování specializovaných i šířeji zaměřených řešení. Tento milník dokládá neustálý růst prodeje 2D aplikací společnosti Autodesk, nových licencí na software v rozvíjejících se ekonomikách i robustní růst tržeb z 3D modelovacích aplikací Autodesku.
Počet licencovaných uživatelů produktů Autodesk překročil osm miliónů

Jen ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2007 Autodesk dodal přes 47 000 komerčních uživatelských míst svých 3D aplikací, včetně produktů Autodesk Inventor, Civil 3D a produktů založených na platformě Revit. Sloučené příjmy z modelově založených návrhových nástrojů vzrostly proti čtvrtému čtvrtletí fiskálního roku 2006 o 40 procent na rekordních 121 miliónů dolarů, což představuje 24 procent celkových tržeb za toto čtvrtletí. Na růstu licencí ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku se také projevilo 44procentní zvýšení tržeb v rozvíjejících se ekonomikách Asie a Tichomoří, východní Evropy, Středního východu a Latinské Ameriky.

„Osm miliónů uživatelů po celém světě spoléhá na prvotřídní řešení Autodesku a k vysokému růstu přispívá to, že čím dál více zákazníků využívá výhody modelově založeného 3D navrhování, což nás těší,“ řekl Carl Bass, prezident a generální ředitel společnosti Autodesk. „Zákazníkům ve výrobním průmyslu, ve stavebnictví, v oblasti médií a zábavy umožňují naše 3D řešení simulovat a analyzovat reálné fungování koncepčních návrhů. Přispívají tak k rychlejšímu uvádění produktů na trh, snižování výrobních nákladů a zvyšování kvality.“

Váš názor | Prodáno 100 miliónů hudebních přehrávačů iPod

Témata článku: Software, Bass, Carla, Inventor, Střední příjem

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší