Počeštění kancelářského balíku StarOffice 5.2

Vánoční dárek od SuSE CR, s.r.o. – počeštění kancelářského balíku StarOffice 5.2
Počeštění  kancelářského balíku StarOffice 5.2
Praha 19.12.2000 – Společnost SuSE CR, s.r.o., pražské zastoupení jedné z největších linuxových společností – SuSE Linux AG, dokončila počeštění linuxového kancelářského balíku StarOffice 5.2.

Linux v celosvětovém měřítku hraje důležitou roli na serverovém trhu a stále častěji proniká i k běžným uživatelům PC (kancelářské použití). Čeští linuxoví uživatelé tento posun mohou také sledovat, ale v daleko menší míře, neboť k většímu rozšíření chybí kvalitní kancelářský balík v českém jazyce.

Společnost SuSE CR, s.r.o. se po dokončení úplné lokalizace svého hlavního produktu – operačního systému SuSE Linux, zaměřila právě na chybějící český kancelářský balík pro Linux. Vzhledem k tomu, že v říjnu tohoto roku byly uvolněny zdrojové kódy OpenOffice (nástupce StarOffice) a díky kvalitní práci lokalizačního týmu společnosti SuSE CR, s.r.o., je český kancelářský balík pro Linux k dispozici ještě před koncem roku 2000.

Česká verze produktu StarOffice 5.2 zahrnuje českou instalaci, české fonty (včetně tiskových), možnost importu a exportu souborů do a z MS Windows, česká menu, českou kontrolu pravopisu, české dělení slov, české záložky a pod.

Náhledy obrazovek českého StarOffice 5.2 si můžete prohlédnout na adrese http://www.suse.cz/cz/produkte/software/office/.

Ode dne 23.12. 2000 bude český StarOffice 5.2 k dispozici ke stažení ve formátu RPM na stejné, výše uvedené adrese. Samozřejmě bude také zařazen do nových verzí SuSE Linuxu.

Tímto důležitým krokem získává Linux v České republice důležitou podmínku pro své rozšíření nejen mezi linuxovými zájemci, ale také do státní správy, školství, kanceláří i pro domácí použití. Uživatelé získávají možnost porovnat vzájemně srovnatelné produkty z hlediska ceny, licenčních podmínek, služeb či uživatelského prostředí.

Veškerá práva k překladům patří společnosti SuSE CR, s.r.o. StarOffice 5.2 je produktem společnosti Sun microsystems.

Veškeré registrované ochranné známky uvedené výše vlastní jejich majitelé.

O společnosti SuSE

Společnost SuSE Linux patří se svými více než 500 zaměstnanci mezi největší světové linuxové specialisty. SuSE má své zastoupení v České republice, Německu, Velké Británii, Itálii, Venezuele a v USA. Díky své vysoké kvalitě a stabilitě používá SuSE Linux milión lidí po celém světě a více než 50 tisíc obchodních klientů. SuSE Linux byl začátkem února vyhlášen jako „Best Linux Distribution“ na LinuxWorldu v New Yorku.

Pro efektivní nasazení Linuxu v podnikové sféře nabízí SuSE kromě komerčního linuxového softwaru rozsáhlou paletu kvalitních poradenských a školících služeb a v neposlední řadě také rozsáhlou podporu na všech úrovních. Naše servisní centrála v Praze vám ráda poskytne všechny nabízené služby. SuSE značně přispívá k linuxovým vývojovým projektům jako Linux kernel, glibc, Xfree86[tm], KDE, ISDN4Linux, ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) a USB (Universal Serial Bus).

Bližší informace získáte na adrese: http://www.suse.cz

Váš názor Další článek: Světový rekord ve výkonu SAP systémů

Témata článku: Windows, Linux, Kancelářský balík, Největší obrazovka, Venezuela, Česká tisková kancelář


Určitě si přečtěte

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize