PLM komponenty společnosti UGS pohání nejnovější verzi softwaru pro reverzní engineering společnosti INUS Technology

Společnost UGS, přední světový dodavatel softwaru a služeb v oblasti PLM, a společnost INUS Technology, Inc. oznámily, že 3D modelovací jádro UGS Parasolid a 2D jádro D Cubed jsou základními stavebními kameny nových parametrických CAD funkcí právě vyvinutého softwaru rapidoformXO Redesigned pro reverzní engineering od společnosti INUS Technology.
PLM komponenty společnosti UGS pohání nejnovější verzi softwaru pro reverzní engineering společnosti INUS Technology

„Pro náš projekt jsme potřebovali rychle a levně vytvořit silné, robustní a jednoduše použitelné parametrické CAD funkce. Neváhali jsme použít komponenty Parasolid a 2D DCM společnosti UGS,“ řekl Calvin Hur, viceprezident Marketingu a obchodu firmy INUS Technology, Inc.„Chtěli jsme mít konstrukční možnosti, které jsou známé uživatelům většiny CAD systémů a toho jsme také dosáhli použitím UGS technologie, která je dnes využívána v těch nejlepších aplikacích.“
 
Zásadní novinkou aplikace rapidformXO™ Redesign je použití standardu v oblasti modelování objemů a ploch, a uživatelské rozhraní, které je známé všem CAD uživatelům. Dosaženo toho bylo pomocí velmi vyspělé technologie Parasolid a 2D DCM.

Pro vytvoření plně parametrických objemových a plošných modelů uživatelé použijí konstrukci a parametry získané z naskenovaných dat fyzického dílu. Konstruktéři a výrobci mají nyní při návrhu možnost svobodné volby, začít návrh dílu jako doposud od úplného počátku ze skic nebo mohou otočit klasický postup návrh - výroba, a pomocí „reverzní“ techniky tak vytvořit přímo CAD model.

Podobně jako ostatní reverzní průmyslové aplikace také rapidformXO™ odvozuje sítě a plochy z mraku bodů získaných naskenováním fyzického dílu. Použití jádra Parasolidu a 2D DCM slouží jako nadstavba k tomuto pracovnímu postupu, který umožňuje rychle a jednoduše vytvořit parametrický model ze získaných sítí a ploch.

Nejdříve aplikace rapidformXO Redesign pomáhá uživateli s identifikací sítí a ploch a pak je umožní převést do parametrických skic pomocí 2D DCM. Následně je použit Parasolid pro vytvoření 3D objemů vytažením, vlečením nebo rotací skic, ale nabízí také širokou nabídku propracovaných modelovacích funkcí jako je například vytvoření tenkostěnných těles a zaoblování. Použití Parasolidu a 2D DCM zásadně ovlivňuje kvalitu procesu reverzního engineeringu, jelikož skýtá konstruktérům a technikům možnost rychle získat z naskenovaných dat plnohodnotné parametrické CAD modely.

„Volba společnosti INUS Technology použít jádro Parasolid a 2D DCM je výtečným příkladem toho, jak lze PLM komponenty společnosti UGS využít pro zvýšení hodnoty produktu,“ řekl Bruce Feldt, viceprezident Open Tools, UGS. Otevřený obchodní model UGS vstupuje na dříve neznámé trhy za hranice strojařského CAD, jako je např. CAM, CAE, AEC, ocelové konstrukce hal, plechové díly a samozřejmě také reverzní engineering.

Vývojáři aplikací takto mohou snadno začlenit silné parametrické CAD funkce do svých aplikací a používat de facto standardy, kterými jsou komponenty společnosti UGS.“

Váš názor Další článek: Super tenké flash disky od Transcend

Témata článku: Těleso, Fyzické jádro, Engineering, Neznámá aplikace, Známá společnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší