Plazmový televizor Hitachi PD9700 získal prestižní zlatou cenu International Forum za design

Praha, 13.4.2006 – Při vyhlašování cen International Forum za design, které se konalo během nedávného veletrhu Cebit 2006, se udělují ocenění ve formě vysoce uznávaného programu cen společnostem, jejichž produkty vykazují výjimečnou kvalitu designu a úroveň inovací. Při posledním udílení těchto cen byl prestižní cenou „IF Gold Award“ poctěn plazmový televizor Hitachi PD9700 s vysokým rozlišením řady Picture Master HD. V kategorii spotřební elektroniky byl takto vyznamenán pouze jediný plazmový televizor – právě společnosti Hitachi.
Plazmový televizor Hitachi PD9700 získal prestižní zlatou cenu International Forum za design

Více než 50 let propůjčují ceny IF za design úspěšným vítězům vysoce uznávané osvědčení a světovou obchodní značku, jež je synonymem vynikajícího designu jejich produktů. Letos byli členy poroty mezi jinými Thomas Feicht z DDC (Deutscher Design Club), Borris Brandt ze společnosti Endemol a profesor Bernard Stein z Metadesignu.

Mezi kritéria pro posuzování udílení těchto cen patřila například následující: kvalita designu, zpracování, volba materiálů, stupeň inovace, funkčnost, ergonomie, bezpečnost, vizuální přiblížení při používání, charakter značky a šetrnost k životnímu prostředí. Všechny produkty z 31 různých zemí byly navíc hodnoceny pomocí přísného bodovacího systému a pouze 50 nejlepších z celkového počtu 1211 produktů získalo zlaté ceny IF Gold Design Award.

„Společnost Hitachi je hrdá, že je mezi letošními vítězi nejvíce vytoužené ceny IF Gold Award. Skutečnost, že ve zlaté kategorii jsme s plazmovým televizorem byli jako jediní, je vynikajícím vysvědčením pro náš tým a demonstruje naše nasazení ve snaze spojovat nejmodernější technologie společnosti Hitachi s výjimečnou kvalitou a designem,“ řekl Richard Bass, hlavní produktový ředitel společnosti Hitachi pro ploché displeje.

O společnosti Hitachi Digital Media Group

Digital Media Group, která je součástí Hitachi Europe Ltd, je zodpovědná za celoevropský prodej a distribuci digitálních displejů Hitachi, spotřební elektroniky, projekčních produktů a systémů průmyslové televize.

Hitachi Digital Media Group má vedoucí postavení ve čtyřech klíčových oblastech poskytování digitálních řešení. Mezi klíčové řady produktů patří řešení pro domácí i firemní aplikace, zahrnující plazmové monitory, plazmové a LCD televize, včetně produktů s podporou standardu HDTV. Dále jsou to kompletní řada video a datových projektorů včetně špičkových projektorů pro domácí kino, 5. generace DVD kamer a celá škála DVD/harddisk přehrávačů a rekordérů. Nechybí ani moderní řešení v oblasti skenování pro firmy a vládní instituce a ve své třídě nejlepší produkty pro ukládání dat na PC i přenosných počítačích.


Více informací naleznete na stránkách společnosti Hitachi Digital Media na adresách:
http://www.hitachi-online.cz
http://www.hitachidigitalmedia.com

O společnosti Hitachi Europe Ltd

Hitachi Europe Ltd., je dceřinnou společností Hitachi Ltd., Japan, která je také jediným vlastníkem. Sídlo společnosti je v Maidenheadu, Velká Británie. Hitachi Europe má pobočky v 15 zemích a zaměstnává přes 470 osob v Evropě, na Středním Východě a v Africe. Jako „partner pro nejlepší řešení“ navrhuje společnost Hitachi Europe své služby a řešení tak, aby splnily specifické potřeby jejích zákazníků. Hitachi Europe pokrývá jedenáct klíčových obchodních oblastí: energetické a průmyslové systémy, řešení pro železnice, zařízení pro průmysl, informační systémy, vysoce výkonnostní výpočetní techniku, digitální média, spotřební produkty, klimatizační a chladící systémy, nákup a sourcing, skupinu pro podnikové technologie (výzkum a vývoj) a Hitachi Design Centre. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Hitachi Europe na adrese: http://www/hitachi-eu.com

Hitachi Ltd.

Hitachi Ltd., se sídlem v Tokiu v Japonsku, je jednou z předních nadnárodních společností, podnikajících mj. v oblasti elektroniky a elektrotechniky. Po celém světě zaměstnává přibližně 347 000 zaměstnanců. Fiskální rok 2004 (skončil 31. března 2005) skončil s konsolidovanými tržbami ve výši 9 027 miliard jenů (84,3 miliardy USD*). Společnost nabízí široký sortiment systémů, produktů a služeb, včetně informačních systémů, elektronických zařízení, polovodičů, energetických a průmyslových systémů, spotřebních výrobků a materiálu a finančních služeb. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Hitachi Ltd. na adrese http://global.hitachi.com.

Témata článku: Japan, Gold, Postavená kamera, Hitachi, Europe, Nejlepší televize, Bass, Nejlepší řešení, Televize s DVD, Domácí projektor

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje