Platforma NACEVI navýšila kapacitu

Platforma NACEVI navýšila kapacitu

Na začátku roku 2008 navýšila platforma pro distribuci živých video přenosů a videa na vyžádání NACEVI (Národní Centrum Videa) svoji distribuční kapacitu na více než 50.000 současně připojených diváků. Navýšili jsme okruh do českého propojovacího centra NIX.CZ a zřídili nové přípojky či rozšířili kapacitu stávajících přípojek do dalších sítí.

„Nasazením technologií desetigigiabitového ethernetu a síťového vyvažování zátěže (network load balancing) se nám podařilo dosáhnout celkové reálné kapacity streamovací platformy více než 20 Gb/s.“, říká Jakub Vaněk, hlavní inženýr společnosti Visual Connection. „Díky unikátnímu designu systému tak můžeme vyhovět rostoucím požadavkům našich klientů, například České Televize, Telefóniky O2 nebo iDNES.cz.“

Projekt NACEVI kromě běžného internetového vysílání televizních stanic najde využití například při informování uživatelů v době krizových situací (živelní pohromy, terorismus) nebo při důležitých aktech českého společenského života. Více o projektu NACEVI lze najít na stránkách http://www.nacevi.cz.

NACEVI je provozováno ve spolupráci s nejvýznamnějšími hráči na českém a slovenském Internetu: CESNET, Dial Telecom, GTS Novera, T-Systems, SANET, Sloane Park Property Trust a UPC. NACEVI je otevřeno oboustranně výhodné spolupráci s dalšími operátory.

Témata článku: Video, Jakub, Park, Trust, Česká televize i vysílání, Česká televize vysílání, Česká televize živé vysílání, Slovenská televize, Televize O2, UPC televize, Reálné nasazení, Reálné využití, Národní park, Živý přenos, Živé video, Využitá kapacita, Běžné vysílání

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí