Platforma Microsoft .NET se představuje i v České republice

Tvůrci softwaru a firemních výpočetních systémů, konzultační a technické služby a platforma Microsoft .NET zahajují novou éru v činnosti podniků.
Platforma Microsoft .NET se představuje i v České republice
Na slavnostním večeru pod názvem Enterprise 2000, který se dnes konal v pražském Kongresovém centru, informovali zástupci české pobočky společnosti Microsoft spolu se svými partnery o nové generaci standardizovaného hardwaru, softwaru a služeb k zajištění nejžádanějších podnikových aplikací dneška. Předvedli rovněž řešení pro vznikající potřeby, které posouvají využití počítačů ve firmách za tradiční výhradně interní systémy a poskytují hlubokou integraci se zákazníky, obchodními partnery a vlastními zaměstnanci, kdykoliv a kdekoliv.

Platforma Microsoft .NET, která reprezentuje strategii a základ technologií pro úspěšné zvládnutí nároků nastupující nové ekonomiky nabízí firmám schopnost lépe reagovat na nové příležitosti trhu a zvýšit ziskovost v digitální ekonomice.

Uvedení Enterprise 2000 zahrnuje rovněž dostupnost systémů na bázi Windows 2000 Datacenter Server od firem Compaq Computer Corp., Dell Computer Corp., Fujitsu-Siemens, Hewlett-Packard Co. a Unisys Corp., jejichž technologie byly během večera předvedeny.

Kromě Jiřího Deváta a Jaroslava Bengla ze společnosti Microsoft se svými prezentacemi vystoupili také zástupci obchodních partnerů, kterými jsou Arthur Andersen, Andersen Consulting, Deloitte & Touche, KPMG, PriceWaterhouseCoopers a SAP. V příspěvcích zazněly názory na opatření která musí naše podniky přijmout aby obstály v nových podmínkách a přístup každé z uvedených firem k těmto postupům. Odborníci jsou přesvědčeni, že k tomu, aby podniky v době intenzivních podnikatelských a technologických změn nejen přežily, ale i uspěly, potřebují zvýšit svou pružnost, aby se dostávaly na trh rychleji, pružněji reagovaly a přizpůsobovaly se trvale se proměňujícímu trhu. Důležité také je, aby firmy prohlubovaly a udržovaly pružnou integraci se zákazníky a obchodními partnery.

Windows 2000 Datacenter Server přináší podnikům nové hodnoty

Windows 2000 Datacenter Server, nejnovější přírůstek serverové rodiny Windows, a jej doplňující Windows Datacenter Program, přinášejí společně spolehlivost uzavřených, specializovaných systémů při ekonomické dostupnosti standardního hardwaru.

Osm nových podnikových serverů tvoří nejrozsáhlejší uvedení produktů v historii společnosti Microsoft

Microsoft .NET Enterprise Servers jsou komplexní rodinou serverových aplikací pro rychlé budování, zavádění a spravování integrovaných řešení na bázi webu. Jsou navržené pro zajišťování všech kriticky důležitých činností a byly vytvořeny od začátku tak, aby poskytly základ pro XML aplikace nové generace.

Nová serverová řada obsahuje tyto produkty:

Application Center 2000, nástroj pro zavádění a správu vysoce dostupných a pružných webových řešení na bázi Windows 2000.

BizTalk Server 2000, integrované řešení na bázi XML pro propojování obchodních procesů a webových služeb uvnitř organizací i mezi nimi navzájem.

Commerce Server 2000, nejrychlejší řešení pro tvorbu online obchodů.

Exchange 2000 Server, spolehlivé řešení pro předávání zpráv a vzájemnou spolupráci, umožňující propojit uživatele s informacemi.

Host Integration Server 2000, integrační komponenty k propojení podnikových řešení nové generace s existujícími hostitelskými systémy.

Internet Security and Acceleration Server 2000, integrovaný firewall a řešení vyrovnávající webové paměti, které zvýší bezpečnost, přizpůsobivost a usnadní správu podniku propojeného s webem.

SQL Server 2000, kompletní databázové a analytické řešení pro rychlý vývoj pružných webových aplikací.

Mobile Information 2001 Server, nový produkt, poskytující poskytovatelům komunikačních služeb a klientům z podnikové sféry bohatou platformu pro bezpečné poskytování mobilních datových služeb v reálném čase. Mobile Information Server je navržen tak, aby mohl být integrován do různých datových systémů, včetně .NET Enterprise Serverů, i poskytovat platformu pro budoucí mobilní aplikace, jako např. okamžité hlasové nebo bezdrátové přenášení zpráv (instant messaging).

Windows 2000 Datacenter Server, SQL Server 2000, Exchange 2000 Server a Host Integration Server 2000 se dodávají ode dneška. BizTalk Server 2000, Application Center 2000, Commerce Server 2000 a Internet Security and Acceleration Server 2000 by měly být k dispozici koncem tohoto roku. Mobile Information 2001 Server bude v prodeji v roce 2001.

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

Váš názor Další článek: Intel opět hýbe cenami a opět směrem dolů

Témata článku: Microsoft, Windows, Host, Base, Deloitte, Nejrychlejší proces, Windows Mobile, Integrovaná technologie


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 94

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky