PlateSpin Migrate jako první nástroj podporuje migraci pracovních úloh Solarisu 10 z fyzických na virtuální počítače

PlateSpin Migrate jako první nástroj podporuje migraci pracovních úloh Solarisu 10 z fyzických na virtuální počítače

Společnost Novell oznámila novou verzi nástroje PlateSpin Migrate, která podporuje migraci pracovních úloh v operačním systému Sun Solaris 10 z fyzických počítačů na virtuální. Tento špičkový produkt pro správu pracovních úloh umožňuje správcům datových center přesouvat pracovní úlohy odkudkoli kamkoli: mezi fyzickými počítači, instalačními snímky, virtuálními počítači a prostředími cloud.

PlateSpin Migrate 8.1 nyní pro migraci pracovních úloh podporuje technologii Solaris Containers, takže dává zákazníkům možnost migrovat pracovní úlohy z fyzických na virtuální prostředí. Nejnovější verze nástroje PlateSpin Migrate podstatně rozšiřuje už tak široký seznam platforem podporovaných pro migraci z fyzických na virtuální implementace. Jednou z novinek je podpora nedávno vydané nové generace systému Novell SUSE Linux Enterprise 11. PlateSpin Migrate 8.1 dále nově podporuje Windows* 2008 a Windows Vista*. PlateSpin Migrate tak nyní nabízí vůbec nejširší podporu operačních systémů, hypervisorů a hardwarových platforem v heterogenním datovém centru.

Podoba datových center se poslední dobou radikálně mění a tato revoluce je vedena snahou, aby jejich chod byl určován poskytovanými službami. Správci datových center totiž potřebují nové nástroje, aby mohli poskytovat požadované podnikové služby při zachování flexibilní, automatické a finančně efektivní infrastruktury IT. Zákazníci potřebují přenosnost pracovních úloh – možnost přesouvat celou pracovní úlohu (softwarovou kombinaci operačního systému, aplikace a dat) v datovém centru na základě provozních potřeb a nezávisle na podpůrných fyzických a virtuálních platformách. PlateSpin Migrate umožňuje organizacím IT stát se skutečně dokonalými poskytovateli služeb, kteří jsou schopni reagovat na měnící se podnikové požadavky rychlou a hladkou migrací pracovních úloh s ohledem na lepší správu kapacity a využití prostředků.

„Očekáváme, že PlateSpin Migrate 8.1 zákazníkům ještě více usnadní využití možností a všestrannosti technologie Solaris Containers,“ řekl Jim McHugh, viceprezident marketingu softwaru pro datové centrum ve společnosti Sun. „Migrace fyzických na virtuální instalace pomocí nástroje PlateSpin Migrate 8.1 rovněž omezí na minimum riziko vnesení chyb do nových konfigurací a urychlí dokončování projektů virtualizace.“

PlateSpin Migrate podporuje více konfigurací pro migraci kritických pracovních úloh než jakékoli jiné řešení na současném trhu. Protože zákazníci ve svých produkčních serverech čím dál více využívají virtualizaci, manažeři IT potřebují výkonnější a spolehlivější migrační nástroj, který omezí přerušení provozu serverů na minimum a pomůže zajistit maximální úspěch klíčových iniciativ v datovém centru – například konsolidaci serverů nebo relokaci datového centra.

PlateSpin Migrate 8.1 umožňuje snadno migrovat pracovní úlohy mezi fyzickými servery, archivy instalačních snímků a virtuálními hostiteli. PlateSpin Migrate rovněž nabízí vylepšení výkonu pro migrace kritických pracovních úloh, při kterých větší měrou využívá technologii blokového přenosu. Ta přenáší pouze změněné části souborů. Tato inovace zkracuje dobu, kdy jsou servery v průběhu migrace mimo provoz, a zvyšuje výkon migrace, zvlášť po pomalejších a dražších linkách WAN.

„PlateSpin Migrate 8.1 jako první produkt na trhu poskytuje zákazníkům Solarisu pohodlí a automatizaci migrací z fyzických počítačů na virtuální,“ řekl Joe Wagner, senior viceprezident a ředitel divize Systems and Resource Management ve společnosti Novell. „Je to také první migrační produkt, který podporuje SUSE Linux Enterprise Server 11.Zákazníci produktu PlateSpin Migrate mohou dále snížit náklady a komplikovanost svých datových center konsolidací a virtualizací serverů, ať už v rámci jediného datacentra nebo mezi geograficky rozptýlenými místy, napříč nejširší řadou operačních systémů, hypervisorů a hardwaru.“

PlateSpin Migrate je součástí portfolia řešení Novell PlateSpin Workload Management, jež dále obsahuje nástroje PlateSpin Recon, PlateSpin Orchestrate, PlateSpin Protect a PlateSpin Forge®.Řešení PlateSpin Workload Management umožňují zákazníkům profilovat, migrovat, spravovat a chránit serverové pracovní úlohy.Jedině PlateSpin Workload Management podporuje operační systém Solaris, 32bitové i 64bitové servery Windows a Linux a všechny nejpoužívanější hypervisory jako VMware ESX a ESXi, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer, Virtual Iron a SUSE Linux Enterprise Server s integrovanou technologií Xen.Pomocí řešení PlateSpin Workload Management mohou zákazníci konsolidovat a migrovat servery napříč různými datovými centry, vyvažovat pracovní úlohy mezi fyzickými servery a virtuálními počítači a chránit větší množství serverů pomocí virtualizace, která umožňuje rychlejší obnovení provozu.

Dostupnost a cena

PlateSpin Migrate 8.1 bude k dispozici koncem měsíce.Verze pro Windows/Linux stojí 289 dolarů na jednu pracovní úlohu.PlateSpin Migrate for UNIX stojí 1 495 dolarů za jednorázovou licenci.Další informace o této zprávě najdete na webové stránce www.platespin.com/products/migrate/.

Témata článku: Migrace, Protect, Klíčový snímek, Úloha, Iron, Solaris, Wagner, Forge

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje