Platební tlačítko AGMO zjednodušuje obchody na internetu

Platební tlačítko AGMO zjednodušuje obchody na internetu

Ačkoli obliba internetových nákupů mezi Čechy stále roste, za pořízené zboží platí nejčastěji způsobem z předinternetové doby, a totiž dobírkou. V současnosti přitom existuje celá řada rychlejších, pohodlnějších a zpravidla mnohem levnějších platebních možností. Jednou z nich je i Platební tlačítko, které jako novou službu zavedla společnost AGMO.

Podle průzkumu, který provedla agentura Mediaresearch pro Asociaci pro elektronickou komerci (APEK) na konci loňského roku, existuje u plateb za nákupy na internetu zjevný paradox: dobírku využívá k úhradě zboží a služeb 49 procent kupujících, ale nejpohodlnější je tento způsob platby jen pro 18 procent respondentů. Za nejpohodlnější považuje více než 40 procent Čechů bankovní převod s využitím internetového bankovnictví.

Služba Platební tlačítko, kterou nově zavedla společnost AGMO, agreguje přístup k platebním branám více bank, a vychází tak vstříc potřebám provozovatelů e-shopů i jejich zákazníků: umožňuje pohodlnou, okamžitou a bezpečnou platbu bankovním převodem. K výhodám tohoto řešení patří zejména okamžitá úhrada i v neobchodní dny, rychlost a pohodlí při platbě a nízké nebo nulové poplatky za bankovní převod.

„Provozovatelé e-shopů a jejich zákazníci získali v Platebním tlačítku nový bezpečný platební nástroj, který usnadňuje úhradu nákupů a minimalizuje rizika i požadavky kladené na zákazníky při platbě za objednané zboží,“ uvedl Vít Hejlek, jednatel AGMO.

Mojmír Prokop, vedoucí pro přímé kanály Komerční banky, k tomu dodává: „Do platebního nástroje AGMO byla integrována i služba MojePlatba, což je další krok k zlepšování našich služeb. Jsme přesvědčeni o tom, že tuto spolupráci ocení jak nakupující, tak internetové obchody, kterým toto spojení zjednoduší a zrychlí jejich platební styk."

Jakmile zákazník využije Platební tlačítko AGMO, přebírá zodpovědnost za platbu systém AGMO. Zákazník si zde zvolí buď platbu platební kartou, anebo platbu bankovním převodem. Pokud má účet u Komerční banky, Raiffeisenbank, GE Money Bank, Volksbank CZ či Fio banky, dostane se v dalším kroku automaticky do internetového bankovnictví, kde má již předvyplněné všechny potřebné údaje k platbě. Příkaz tedy pouze potvrdí a vzápětí je přesměrován zpět do e-shopu. AGMO okamžitě potvrzuje obchodníkovi provedení platby. Obchodník tak může zboží okamžitě expedovat stejně, jako by to udělal například při platbě dobírkou. Kromě výše uvedených bank Platební tlačítko AGMO zjednodušuje platbu pomocí internetového bankovnictví dalších českých bank, jako je ČSOB, Česká spořitelna, Poštovní spořitelna, Unicredit bank a další. U těchto bank probíhá platba v podobném režimu s tím rozdílem, že zákazník musí u internetového bankovnictví zadat platební údaje sám.

Prvním e-shopem, který svým zákazníkům nabídl placení pomocí tohoto nástroje, se stal internetový obchod Alextoys. V tomto internetovém obchodu se jen během prvního týdne poté, co umožnil svým klientům platit přes Platební tlačítko AGMO, uskutečnilo 8 % plateb právě touto metodou. „AGMO je pro nás zajímavým nástrojem, který pomohl rozšířit naši stávající nabídku platebních metod prostřednictvím dobírky a systému PaySec. Brzy jej plánujeme využít i pro platbu platebními kartami,“ řekl Richard Kurt majitel internetového obchodu Alextoys.cz.

Výhody služby Platební tlačítko pro koncové zákazníky:

  • okamžitá úhrada i v neobchodní dny
  • rychlost a pohodlí při platbě díky předvyplněnému příkazu
  • bezpečí plynoucí z využití ověřených nástrojů internetového bankovnictví bank
  • nízké nebo nulové poplatky za bankovní převod.

Výhody pro provozovatele internetových obchodů:

  • jeden technický a smluvní partner
  • úspora nákladů a času, odpadá jednání s jednotlivými bankovními ústavy
  • zajištění vyššího komfortu pro kupující
  • garance plateb
  • kvalitní péče o zákazníky díky in-house IT zázemí společnosti.
Další článek: NTT ukázalo WiFi 802.11ac s rychlostí 1 Gb/s

Témata článku: Komerční banka, Internetová banka, House, Technické zlepšování, Bank, Platba, Banky, Platební údaj, Paradox, Banka, Unicredit, Zjevná výhoda


Určitě si přečtěte

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 62Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor