Platební brána PayU od Aukra chce bodovat na vánočním trhu, přidala nové platební kanály

Platební brána PayU od Aukra chce bodovat na vánočním trhu, přidala nové platební kanály

Platební brána PayU od největší české nákupní galérie Aukro.cz, která byla spuštěna v červnu tohoto roku, našla podporu v dalších českých bankách. Uživatelé mohou nyní využít Mojeplatba od Komerční banky, ePlatba od Raiffeisenbank, před podpisem je smlouva o využívání mPeníze od mBank. Dále je možné využít platební karty (VISA, MasterCard), SuperCash a standardní bankovní převod. To vše samozřejmě zdarma. Jednání s dalšími bankovními ústavy dále probíhají. PayU chce v dohledné době nabídnout služby všech velkých bank v České republice.

,,PayU je synonymem jednoduchých, rychlých a bezpečných online plateb a tento status mu umožňují uvedené platební metody od českých bank. Jejich užívání je ale prozatím nízké, my to však chceme změnit. Věříme, že blížící se vánoční trh nám k tomu pomůže," konstatuje Michaela Balarinová, která má v Aukru novou platební bránu na starost.

Zákazníkům PayU nabízí nesrovnatelně větší komfort než současné způsoby placení na internetu. PayU dokáže převést peníze v průběhu pár sekund, takže zboží může být doručeno zákazníkovi mnohem rychleji. V porovnání s dobírkou PayU boduje zase tím, že platba je vyřízena v okamžiku nákupu. Zákazník už jen čeká na doručení zásilky bez toho, že by musel mít připraven finanční obnos v den, kdy zásilka přijde. Při placení se zákazník navíc nemusí registrovat, protože platbu realizuje prostřednictvím svého bankovního účtu.

Systém byl vyvíjen od počátku roku 2009 ve spolupráci s polskou mateřskou společností Aukra. V Polsku obdoba platebního systému PayU funguje úspěšně již od roku 2005 pod značkou Platnosci.pl. Tuto platební bránu využívá více než 15 tisíc e-commerce subjektů v Polsku a dalších zemích. V České republice využívá PayU aukční portál Aukro.cz, srovnávač cen Heuréka.cz, a další ecommerce platformy jako jsou Spa.cz a Bezrealitky.cz.

Více informací o PayU pro uživatele lze nalézt zde: http://www.payu.cz/pro-uzivatele/o-payu/.

Témata článku: Aukro, Bran, Mastercard, Visa, Brána

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí