Planeta Internetu v brněnském regionu

V Brně 3. dubna 2001 – Internet je na Brněnsku populární, přesto se školy potýkají s pomalým připojením.
Planeta Internetu v brněnském regionu
V rámci projektu Planeta Internetu jsme uskutečnili průzkum o stavu a vybavenosti Internetu na školách. Tento průzkum proběhl v celé České republice a zúčastnily se ho stovky základních a středních škol. Srovnání brněnského regionu se zbytkem ČR ukazuje na lepší výsledky implementace Internetu do výuky, přesto má region obecně horší připojení do Internetu. Více jak polovina dotázaných škol je stále připojena pouze přes modem, na druhou stranu zde školy Internet při správě školy běžně používají. Vlastní emailové schránky však mají převážně jen pedagogové, kteří oproti celostátnímu průměru mnohem více vnímají negativní vlivy Internetu. Brněnsko se tak jeví více konzervativně, což se projevuje menším zájmem o semináře v porovnání s celorepublikovým průměrem.

Bližší informace o průzkumu včetně grafů naleznete v příloze této tiskové zprávy.

Planeta Internetu je projekt zaměřený na výuku a využívání Internetu na českých školách se čtyřletou tradicí. Během posledních dvou ročníků se především zásluhou společností Planeta.cz a ČESKÝ TELECOM podařilo rozšířit projekt do celé republiky. Z původních dvanácti regionálních center se s ohledem na veliký zájem škol podařilo semináře rozšířit do čtrnácti Internetem dobře vybavených center v těchto městech: Benešov, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Plzeň, Praha, Ústí nad Labem a Vlašim.

Semináře o Internetu jsou základní součástí celého projektu. Umožňují školám, které nemají připojení k Internetu, se s tímto komunikačním prostředkem seznámit a naučit se základům jeho používání. V brněnském regionu se do dnešního dne zúčastnilo seminářů 880 žáků, studentů a pedagogů a do konce školního roku jich bude přes 2 000. Celkový počet účastníků seminářů projektu pro tento školní rok by se měl blížit hranici 40 000.

Nedílnou součástí čtvrtého ročníku Planety Internetu jsou opět EDU.IOL balíčky od divize INTERNET OnLine, které nabízejí několik typů cenově výhodného připojení na Internet přes modem, pevnou linku nebo prostřednictvím bezdrátové technologie. V tomto roce je kladen důraz především na pevné připojení do Internetu s rychlostí 64kbps. Tyto balíčky se snaží reagovat na současné potřeby škol a výhodnou nabídkou jim poskytnout spolu se školením komplexní řešení jejich potřeb. Další možností jak zlepšit a legalizovat softwarové vybavení školy je prostřednictvím balíčků společnosti Software602, které obsahují komunikační, databázový a kancelářský software.

Podrobnější informace o projektu, seznam regionálních center s kontakty a doprovodné akce naleznete na specializovaném serveru projektu na internetové adrese http://edu.iol.cz.

Generální partner:

ČESKÝ TELECOM, a.s., je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím zásadní přestavby sítě, uskutečněné zejména ve druhé polovině 90. let, rozšiřuje nabídku o nejmodernější telekomunikační produkty. Pozornost přitom věnuje především využití růstového potenciálu datových a internetových služeb.

Hlavním akcionářem ČESKÉHO TELECOMU, a.s., je Fond národního majetku ČR, který vlastní 51% akcií. Druhým největším vlastníkem společnosti je holandsko-švýcarské konsorcium TelSource s 27 %. Podílníky TelSource N.V. jsou společnosti Swisscom a KPN Royal Dutch Telecom. Dalších 6,5% akcií ČESKÉHO TELECOMU, a.s., vlastní přímo KPN Royal Dutch Telecom.

Partneři:

INTERNET OnLine patří mezi největší poskytovatele internetového připojení v ČR. Nabízí kvalitní, spolehlivé a garantované připojení po celé České republice v rámci výhodného tarifu I2000. Kromě všech typů připojení nabízí INTERNET OnLine také celou řadu dalších doplňkových služeb jako je hosting a housing, možnost připojení do Internetu v zahraničí, registraci domén druhé a třetí úrovně atd.

V širokém portfoliu internetových služeb IOL je od 1. října také nabídka bezplatného připojení do Internetu pod názvem QUICK. V posledním říjnovém týdnu IOL ohlásil 100 000 zákazníků svých dial-up služeb.

Společnost Planeta.cz je provozovatelem pražské bezbariérové internetové kavárny Pl@neta, je dodavatelem komplexních internetových služeb od připojení přes techniku až po tvorbu zákaznických aplikací a poskytování odborných školení a konzultací v oblasti využití Internetu. Planeta.cz se již od svého vzniku věnuje seminářům pro všechny stupně škol v rámci projektu Planeta Internetu.

Firma Software602 a.s. již 10 let patří mezi největší tuzemské producenty software. Od svého vzniku věnuje maximální pozornost oblasti školství a zároveň patří mezi největší sponzory českého školství. Její speciální program pro ŠKOLY umožňuje českým školám velmi výhodně získat moderní softwarové vybavení. Účelem této aktivity je snaha pomoci školám v jejich úsilí seznamovat studenty s moderními informačními technologiemi a naučit je používat software legálně.

Váš názor Další článek: Windows XP nebude obsahovat podporu pro Bluetooth

Témata článku: Software, Internet, Kancelářské potřeby brno, Bezplatné využívání, Vznik, Celá republika, Kancelářské potřeby online, Kancelářské potřeby plzeň, Výhodný software, Kancelářské potřeby praha, Kancelářské potřeby ostrava, Celá planeta, Internetové připojení, Planet, Royal, Komplexní projekt, Komplexní vybavenost, Největší producent, Planeta, Celý internet, Největší projekt, Nedílná součást, Druhá polovina


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 117


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky