Placení technologií HCE zavede přes 30 bank

Placení technologií HCE zavede přes 30 bank

Společnost Visa Europe společně s několika členskými bankami své asociace předvede na Světovém mobilním kongresu několik aplikací pro mobilní platby. Vůbec poprvé bude tato služba představena veřejně pro několik nových zemí, kde banky aktuálně uvádějí do provozu aplikace pro bezkontaktní mobilní platby postavené na nejnovějších verzích operačního systému Android a jeho funkci Host Card Emulation (HCE). Tato technologie umožňuje platby bez využití dalšího bezpečnostního elementu prostřednictvím emulované platební karty.

Technologie HCE slouží bankám jako základ, na němž mohou vyvíjet a uvádět do provozu své vlastní aplikace pro mobilní platby určené zákazníkům, kteří disponují chytrými telefony
s operačním systémem Android a technologií NFC (Near Field Communication neboli bezdrátová technologie). Ta funguje jako radiový přenos dat na krátkou vzdálenost umožňující jednoduchou a bezpečnou obousměrnou komunikaci mezi elektronickými zařízeními. V současnosti je v provozu již sedm projektů v pěti zemích (Polsko, Španělsko, Turecko, Itálie a Slovensko), přičemž dalších více než 30 bank ohlásilo, že své aplikace „Visa Cloud-Based Payment” v Google Play spustí do konce roku 2015.

HCE mobilní platby i v České republice

„Implementace mobilních bezkontaktních plateb je díky specifikacím Visa Cloud Based Payments pro retailové banky velice jednoduchá. Mohou rychle a snadno reagovat na poptávku po bezpečném bezkontaktním placení ze strany zákazníků, kteří využívají chytré telefony. Zájem vidíme i v České republice, kde službu plánuje spustit několik významných tuzemských bank ještě v tomto roce. Celkový počet evropských bank, které se rozhodly mobilní bezkontaktní platby zavést do konce roku 2015, potvrzuje, že tento rok bude z pohledu mobilních plateb zlomový,“ uvádí David Brendl, manažer pro inovace společnosti Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Jeremy Nicholds, výkonný ředitel mobilního segmentu ve společnosti Visa Europe, doplňuje, že banky, které se již rozhodly do této oblasti investovat, hlásí již nyní velmi zajímavá čísla o využívání této technologie a interakci s klienty.

„Od okamžiku, kdy společnost Google vůbec poprvé oznámila začlenění HCE do operačního systému Android, pracuje Visa intenzivně s členskými bankami a dalšími finančními a technologickými institucemi na tom, aby platby touto technologií s podporou NFC splňovaly ta nejpřísnější kritéria. Úspěch technologie HCE je výsledkem naší dlouhodobé strategie spolupracovat s širokým spektrem partnerů, které zahrnuje přední mobilní operátory, výrobce telefonů a operačních systémů. Cílem této strategie je zajistit členským bankám možnost využívat široké škály řešení pro implementaci mobilních plateb, aby svým zákazníkům mohly nabídnout skutečně inovativní produkty.”

Další článek: Mobilní grafiky PowerVR zaútočí na herní konzole

Témata článku: Mobilní telefony element, Emulovaná aplikace, Chytré mobilní telefony, Banky, Mobilní telefony od 02, Visa, Krátká vzdálenost, Radiová komunikace, Banka, Mobilní telefony do 2000, Platba, Field, Bank

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší