Piráti versus autoři software – roční bilance

Diskuze čtenářů k článku

Jan Mysliveček  |  20. 04. 2001 18:49  | 

Nehodlám ospravedlnit zloděje softwaru ve velkém, ti to totiž dělají jen za účelem zisku. Proč ale kradou i normální uživatelé? Celý problém bych přirovnal k nákupu auta. Pokud si koupíte auto, a ono nebrzdí, jdete a reklamujete ho. Pokud máte pravdu a není to tím, že byste nedošáhly na brzdu, jsou Vám vráceny peníze. Ne tak u softwaru. Znáte někoho kdo by úspěšně reklamoval software? A zahraniční? Těžko. A není to tím, že by byl daný program bezchybný. Odpovědí monopolů v čele s Mocrosoftem je výsměch nejvyššího kalibru. Není dávno doba, kdy jste se na licenčních podmínkách produktů od Microsoftu dokonce mohly dočíst, že produkt nemusí odpovídat popisu. Jednoduše řečeno, to co je popsáno jako brzda může být ve skutečnosti plyn.
Pokud si tedy pracovník software ukradne, otestuje ho a případně poté koupí, je to podle mne přípustné, i když samozřejmě nelegální. Až bude software funkční a reklamovatelný, bude otázkou cti používat koupený software.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Judr  |  20. 04. 2001 18:49  | 

Vážení,
nemám rád lidi, kterí se "živý" prodejem software, ale pokuď někdo zkopíruje kamarádovi program na nějaké doplňky k PC ... Myslím, že to není nic strašného. Bohužel platy našich lidí jsou ve srovnání se západem velmi nízké a ceny jsou západní. Dejte za Office cca. 13000 Kč, když máte 6-7000 plat. A když Vaše děti nebudou mít přístup k software, okrádáte je o přístup k moderním věcem a také jim omezujete rozhled v poli PC. Vždyť i na nás bude nová generace dělat... Až občané u nás budou mít prům. plat 15-20000 Kč, myslím, že si klidně koupí legální software. V Německu je prům. plat 5-6000 DM a např. hra na PSX stojí 60-80 DM. Tak si to spočítejte a ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF