Pioneer Investments vyřešil problém se záplavou spamu díky produktu Proventia

V červnu tohoto roku zakoupila společnost Pioneer Investments Česká republika 100 licencí systému Proventia Mail Filter od společnosti SYCONIX, spol. s r.o. Systém Proventia Mail Filter poskytuje společnosti Pioneer Investments kompletní zabezpečení obsahu příchozích i odchozích e-mailů včetně příloh.
Pioneer Investments vyřešil problém se záplavou spamu díky produktu Proventia

Společnost Pioneer Investments ČR působící v oblasti řízení a správy podílových fondů, soukromých portfolií a alternativního investování využívá systém Proventia Mail Filter především k ochraně elektronické pošty proti spamu -  zaměstnanci společnosti čtou pouze vhodné a produktivní informace a nikoliv nevyžádané e-maily včetně spamu, dále k ochraně důvěrných informací společnosti – systém hlídá, aby zaměstnanci neodesílali důvěrné informace mimo společnost, pokud k tomu nemají stanovené právo a k zamezení odesílání či přijímání e-mailů, které nesouvisí s pracovní činností nebo mají právně problematický obsah.

 

Pan Pavel Janeček, vedoucí oddělení IT ze společnosti Pioneer Investments o zavedení systému Proventia Mail Filter řekl: „V roce 2003 jsme se rozhodli učinit přítrž neustálému zahlcovaní firemních poštovních schránek spamem všeho druhu. Po vyhodnocení zkušebního provozu několika řešení, dostupných v roce 2003, jsme zvolili produkt Proventia Mail Filter. Na tomto řešení jsme ocenili zejména dobře udržovanou spam databázi, dobře integrovanou heuristickou analýzu příchozích i odchozích emailů a schopnost identifikace nevyžádaného obsahu v široké škále dokumentů přiložených do e-mailové zprávy. Velmi užitečným pomocníkem se stal Proventia Reporter, který umožňuje velmi detailní pohled na e-mailovou komunikaci celé společnosti. Instalace produktu byla velmi snadná a rychlá - nevyžadovala žádné významné zásahy do našich firemních informačních systémů. Dosavadní zkušenosti z více než měsíčního ostrého provozu ukazují, že díky nasazení tohoto systému se redukoval počet příchozích emailů o cca 25%, a to s téměř absolutní spolehlivostí zachycení nežádoucího obsahu.”

 

O systému Proventia Mail Filter

Systém Proventia Mail Filter od americké společnosti Internet Security Systems provádí důmyslnou analýzu obsahu všech příchozích i odchozích e-mailů v reálném čase. Systém rozeznává všechny standardní formáty dat bez ohledu na přípony souborů. Problém nepředstavují ani komprimované soubory, které systém automaticky rozbalí. Lze také zakázat příjem příloh s nadměrnou velikostí, například obrazových nebo hudebních souborů.

Systém Proventia Mail Filter je účinné řešení na stále rostoucí příval reklamních zpráv a jiné nevyžádané pošty. Systém kombinuje různé integrované programové prvky, například databázi nevyžádaných zpráv, černou listinu potenciálních odesilatelů těchto zpráv a různé textové kategorie za účelem blokování nevyžádané pošty. Nabízí také funkci umožňující kontrolovat odkazy na internetové adresy uvedené v e-mailech. Toto vícestupňové prověřování brání nadměrnému blokování, tj. blokování e-mailů souvisejících s pracovní činností. Systém Proventia Mail Filter doručuje neškodné zprávy a současně blokuje kontraproduktivní a právně problematický obsah. Výsledkem je značné omezení zatížení sítě díky přenosu mnohem menších objemů dat.

 

 

O skupině Pioneer Investments

Skupina Pioneer Investments působí v oblasti řízení a správy podílových fondů, soukromých portfolií, alternativního investování a vytváření strukturovaných produktů více než 75 let. Její původ sahá až do roku 1928, kdy byl založen čtvrtý nejstarší fond v USA - Pioneer Fund. V současné době spravují investiční centra skupiny v Bostonu, Dublinu, Milánu, Praze, Singapuru a Varšavě aktiva o objemu více než 105 miliard eur (k 30. dubnu 2003). Prodejní a marketingová střediska jsou navíc v Bostonu, Buenos Aires, Dublinu, Hongkongu, Madridu, Miami, Miláně, Mnichově, Paříži, Praze, Bratislavě, Sofii a Varšavě. Sídlem skupiny Pioneer Investments je Miláno a spolu s ostatními kancelářemi v 17 státech po celém světě má 1600 zaměstnanců.

Další informace najdete na www.pioneer.cz, www.pioneerinvestments.com

 

O společnosti SYCONIX

SYCONIX se specializuje na poskytování řešení v oblasti informačních technologií s hlavním zaměřením na problematiku správy dokumentů, informací a podnikového obsahu. Součástí poskytovaných služeb je i realizace IT služeb v rozsahu od samostatných servisních zásahů až po strategický outsourcing všech informačních technologií.

V České republice SYCONIX zastupuje produkty řady Livelink od společnosti Open Text, předního světového dodavatele řešení v oblasti Enterprise Collaboration and Knowledge Management. Je obchodním a implementačním partnerem společnosti IXOS SOFTWARE a výhradním distributorem produktu TreeINFO, systému pro jednoduchou a efektivní správu informací a dokumentů. Vedle řešení pro správu dokumentů SYCONIX nabízí i účinná řešení pro ochranu elektronické pošty a kontrolovaný přístup na internet - systémy Proventia Mail Filter a Proventia Web Filter od americké společnosti Internet Security Systems.

Další informace najdete na www.syconix.cz, www.iss.net

 

 

Váš názor Další článek: Novell zveřejnil Mono 1.0 - open source variantu .NET

Témata článku: Internet, Boston, Reporter, Pioneer, Dublin, Hongkong, Madrid, Miami, Sofia, Buenos Aires


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 26

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF