Pinnacle Systems představuje nový SW pro zpracování videa: Pinnacle Studio 11

Tewksbury, Mass., 24 duben, 2007 – Avid Technology, Inc. (NASDAQ: AVID), dnes oznamuje, že jeho divize, Pinnacle Systems, Inc., představuje novou generaci produktové řady Pinnacle Studio pro editaci videa.
Pinnacle Systems představuje nový SW pro zpracování videa: Pinnacle Studio 11

Skupina produktů Studio 11, která by se měla objevit v prodeji v květnu 2007, je navržena tak, aby jeji 3 produkty, Studio, Studio Plus a Studio Ultimate, splnily široké požadavky klientů zpracovávajících video.  Nabízí výkonné nástroje pro zpracování a sdílení videa, které splňují požadavky zákazníků, včetně podpory nových HD formátů jako AVCHD, nového operačního systému Microsoft Windows Vista,  a možnosti online sdílení videa prostřednictvím webu.

“Klíčovými směry jsou dostupnost High Definition formátu pro běžné uživatele videa, rozšiřování videoobsahu sdíleného prostřednictvím webu a uvedení nového operačního systému Windows Vista na trh,” říká Jeff Hastings, general manager Pinnacle Systems. “Posledních několik měsíců jsme  se soustředili na to, abychom nástroji, integrovanými v Pinnacle Studiu nabídli uživatelům možnost využívat všech výhod těchto směrů v oblasti zpracování videa. Editace formátu AVCHD, vypalování HD DVD disků a publikování videa jedním kliknutím je několik z mnoha vlastností, které Pinnacle Studio 11, a  to vše se zachováním, intuitivního, uživatelsky příjemného rozhraní, díky kterému se Studio stalo jedinečným.”

Navrženo pro jednoduchou editaci videa pro začínající videoamatéry, Pinnacle Studio nabízí několik zautomatizovaných a čas spořících funkcí, díky kterým umožní uživatelům v několika málo krocích archivovat jejich videonahrávky a vytvářet vlastní filmy. Funkce Web publishing umožní prostřednictvím jednoho kliknutí publikovat video na Yahoo! Video pro veřejnost.

Pinnacle Studio Plus obsahuje veškeré vlastnosti Pinnacle Studio, a k nim přidává další pokročilé editační funkce, efekty a autoringové možnosti. Součástí těchto vlastností je i kompletní zpracování formátu HD s nativní HDV a AVCHD editací a HD DVD vypalováním. Uživatelé mohou vypalovat disky na standardní DVD vypalovačce a používat standardní DVD disky a v závislosti na formátu je přehrávat v posledních HD DVD přehrávačích.

Novinkou ve rodině Studio je Pinnacle Studio Ultimate kombinující vlastnosti Pinnacle Studio Plus s vybranými , integrovanými, vysoce výkonnými a žádanými nástroji pro zpracování audia a videa. Nástroje byly navrženy pro všechny uživatele, kteří chtějí a potřebují upravovat více parametrů a tím více ovlivňovat kvalitu a vzhled videí.Pinnacle Studio Ultimate obsahuje BIAS Inc.’s SoundSoap™ (nástroj na čištění zvuku) , osvětlovací nástroj a ‘film look’ efekty od  ProDAD VitaScene, přesný Pan a Zoom od StageTools™ MovingPicture, a zelené klíčovací plátno pro snadné dosažení profesionálních efektů.

Pinnacle Studio verze 11 obsahuje ještě další nástroje pro vylepšení editace. Např. nastavitelné uživatelské rozhraní nejenom umožní umístit nástroje podle potřeby, ale je možné ho jednoduše integrovat i pro širokoúhlé monitoryGenerátor hudby Scorefitter™ vytváří hudební soundtracky v přesně definované délce a stylu na základě potřeb. Scorefitter’ pracuje se soubory o vzorkovacím kmitočtu 48kHz a dosahuje tím vysoké kvality, lepší než kdykoli dříve. A s více než 40 zdrojovými soubory a širokou oblastí variací nabízí téměř neomezené možnosti.  Tato nejnovější verze má rovněž vyšší rychlost importu a exportu souborů a je plně kompatibilní s operačním systémem Windows Vista.

Váš názor | Apple představil Final Cut Studio 2

Témata článku: Video, Klíčový parametr, Editace videa, Pinnacle, Sdílení videa, Jedinečný parametr, Videoobsah, Editační funkce, Look, Kompletní editace, Soundtrack, Ultimate, Editace, Windows 7 Ultimate, Studio, Sdílený soubor, Pinnacle Studio, Editační možnosti, Standardní verze

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší