Pilotní projekt BaanSCS

Konsorcium ŠKODA STEEL se stalo dne 12.07.99 prvním zákazníkem nového APS Systému od společnosti Baan Company.
Pilotní projekt BaanSCS
Konsorcium ŠKODA STEEL se stalo dne 12.07.99 prvním zákazníkem nového APS Systému od společnosti Baan Company – BaanSCS v České republice. Smlouva byla uzavřena na nákup modulu BaanSCS SCHEDULER. Práce byly zahájeny okamžitě a budou trvat do konce listopadu letošního roku, kdy je plánováno dokončení projektu.

Baan Supply Chain Solutions:
Software Baan Supply Chain Solutions (BaanSCS) je unikátní plánovací APS systém (Advanced Planning and Scheduling). Tento produkt umožňuje zefektivnit a optimalizovat plánovací procesy zákazníkům s takřka libovolným MRP/ERP systémem a to i těm, kteří ještě žádný systém pro řízení firmy zavedený nemají. Obecné výhody zavedení APS systému jsou:
 • Významné zrychlení výpočtu plánu umožní provádět korekce a vytvářet varianty. Nejlepší variantu lze pak zpřístupnit uživatelům IS.
  • Vysoká míra optimalizace umožňuje reálný pohled na podnikové procesy.
   • Efektivnější využití dat shromážděných v databázi IS, která však mohou být v APS modifikována tak, aby co nejlépe modelovala podnikové procesy z pohledu plánování (pro uživatele celopodnikových IS).
    • APS umožní sjednotit datovou základnu využívanou v různých částech podniku bez nutnosti používat rozsáhlý IS. Pokud budete v budoucnu uvažovat o zavedení IS v podniku, je APS ideálním východiskem pro oblast logistiky (pro uživatele lokálních subsystémů).
   Aplikace PLANNER je systém řízení zásobovacího řetězce nové generace. Nahlíží na zásobovací řetězec decentralizovaným způsobem. Umožňuje plánovačům vytvářet scénáře a pro podporu rozhodování nabízí analytické nástroje, umožňující manipulaci s různými scénáři. Výsledkem je plán založený na analýze úzkoprofilových úseků, který maximalizuje výkonnost a minimalizuje dobu výrobního cyklu.
  Aplikace SCHEDULER vytváří proveditelný rozpis plánu, který koordinuje výrobní činnosti s poptávkou na trhu. Výkonné modely SCHEDULERu berou současně do úvahy kapacitu, dostupnost, kvalifikaci a vzájemnou závislost všech zdrojů – zaměstnanců, strojů, nástrojů a materiálu. SCHEDULER pracuje samostatně nebo v integraci se software pro podnik a výrobní zařízení; je dostupný a instaluje se všude ve světě.
Aplikace EXECUTION kontroluje výrobu a sleduje činnost na výrobním pracovišti. Pomocí terminálů, osobních počítačů nebo ručních zařízení mohou operátoři kontrolovat průvodní dokumenty, stav zakázky a pracovní pokyny. Když se práce na pracovišti dokončí, aplikace EXECUTION zabezpečí v reálném čase informaci o stavu zakázky, což eliminuje chybné informace o stavu, prioritách nebo o nedostatku komponent.

GEMMA Systems:
GEMMA Systems je nejvýznamnějším a nejzkušenějším implementačním partnerem společnosti Baan Company na českém a slovenském trhu. Byla založena v roce 1994 s cílem vytvořit plnohodnotnou podporu informačním systémům společnosti Baan Company. Od samého počátku své existence se specializuje na činnosti, které mají přímou souvislost s informačními systémy společnosti Baan Company, tj. překlad, tvorba lokalizace a následně obchodní aktivity spojené s vedením projektu, implementací a poimlementační podporou a údržbou. Za dobu své existence se společnost stala autorizovaným střediskem prvosledové podpory všem zákazníkům daného teritoria a je tvůrcem a vlastníkem české a slovenské lokalizace. V současné době je dokončeno, nebo se realizuje více jak 40 projektů s nasazením IS BAAN v ČR a SR.

V současné době společnost GEMMA Systems zaměstnává přes 70 stálých pracovníků. Centrála společnosti se nachází v Brně, pobočka je umístěna v Kladně a další obchodní zastoupení je v Hradci Králové. Na počátku roku 1997 byla založena dceřiná společnost v Bratislavě.

ŠKODA STEEL:
ŠKODA STEEL - konsorcium společností HUTĚ a KOVÁRNY - úspěšně působí na světovém trhu rozměrných a složitých odlitků a výkovků, je vedoucím výrobcem obřích klikových hřídelí.

Využívá unikátní nejmodernější technologie.

Exportuje více než 60 % své produkce, je certifikovaným a renomovaným partnerem nadnárodních společností jako General Electric, Mitsubishi, Siemens či Caterpillar.

Strategickým cílem společnosti je natrvalo obsadit přední místa na světě v hlavních oborech podnikání a tímto se stát pro své akcionáře a potencionální investory lukrativní investicí.

Ekonomický náměstek konsorcia ŠKODA STEEL ing. Krsek se k systému vyjádřil takto:

„Od nasazení systému BaanSCS očekáváme zejména podporu plánovacích a rozhodovacích procesů, kde nám současný systém nebyl schopen nabídnout dostatečnou funkčnost. Důležitým faktorem při výběru APS systému byla kvalita řešení, celková cena projektu, zkušenost dodavatele a v neposlední řadě i rychlost zavedení.“

Váš názor Další článek: Začínáme velký projekt českého Internetu: Serge.cz

Témata článku: Software, Cílové nasazení, Reálné nasazení, Caterpillar, Kliková hřídel, Rozhodovací proces, Gemma, Mitsubishi, Podnikové nasazení, Obří zařízení, Reálná aplikace, Celkové zrychlení, Ruční výběr, Steel, Company, Mitsubishi Electric


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu