Pike Electronic platinovým partnerem konference CFO Strategies India 2008

Pike Electronic platinovým partnerem konference CFO Strategies India 2008

Společnost PIKE ELECTRONIC, spol. s r.o. oznámila, že byla platinovým partnerem jedné z nejprestižnějších událostí světa byznysu v Indii. PIKE ELECTRONIC již v Indii realizoval několik projektů v oblasti průmyslové automatizace a jejím cílem je posílit svou pozici v tomto regionu jako partnera s přidanou hodnotou.

„Byla to pro nás velice zajímavá příležitost potkat a oslovit přední indické finanční manažery, vlastně jedné z nejdůležitějších ekonomik současnosti. Diskutovali jsme s nimi jejich současnou situaci a skutečné potřeby v dnešní velmi dynamické éře.“ Řekl prezident společnosti PIKE ELECTRONIC, pan Josef Fischer.

Druhý ročník konference CFO Strategies India, pořádaný mezinárodní společností Naseba, se konal ve dnech 15.-16. září 2008 v Mumbai. Hlavními tématy tohoto fóra byly nové klíčové potřeby finančních ředitelů (CFO) a možnosti jak dosáhnout vyšší efektivity a konkurenceschopnosti. Společně se strategickými mediálními partnery TIME a Business Wire India, se podařilo uskutečnit toto setkání finančních ředitelů významných indických firem s předními poskytovateli moderních řešení, včetně společnosti PIKE ELECTRONIC.

Finanční ředitelé mají dnes mnohem širší a mnohostrannější zaměření v rámci firmy. Finanční ředitel je zodpovědný za rozhodování v oblastech informačních technologií, lidských zdrojů, vztahů s investory, řízení rizik, stejně jako v oblasti daňové. A navzdory předpokladům o zpomalení růstu ekonomiky v Indii na rok 2008 jsou vystaveni obrovskému tlaku na udržení efektivity, zvyšování celkové výkonnosti a optimalizaci interní struktury své firmy.

Celým fórem, od úvodní prezentace až po zákulisní diskuse, se neslo 5 stěžejních témat:

 • Zvýšená zodpovědnost finančních ředitelů při rozšířených kompetencích.
 • Jak ovlivní očekávané zpomalení ekonomiky indický trh.
 • Globalizační úsilí v Indii a soupeření na globálních trzích.
 • Mezinárodní fůze a akvizice
 • Řízení lidských zdrojů – klíč k úspěchu.

Mezi dalšími tématy v roce 2008:

 • Získání kontroly nad zákonnými požadavky.
 • Struktura mezinárodní firmy pro efektivní finanční řízení.
 • Zvyšování celkové výkonnosti firmy.
 • Jak dobře finančně zajistit zaměstnance.
 • Informační bezpečnost: jak ochránit informace a efektivně je využívat.
 • Směřujeme kupředu anebo klesáme dolů? Pohled finančních ředitelů.
 • Transformace finančních nástrojů: pohled nejlepších společností z Indie.
 • Jak se mohou indické společnosti sami připravit na XBRL reporting?
 • Lepší rozhodování: celé je to o technologii business intelligence.

PIKE ELECTRONIC se na konferenci rozhodně neztratila

Představitelé společnosti PIKE ELECTRONIC, pánové Jaromír Mazurek, ředitel divize Integrace a Stanislav Kazda, vrchní provozní ředitel, představili několik velice zajímavých témat jak zjednodušit život finančních ředitelů pomocí moderních informačních technologií. Zaměřili se přitom na tyto klíčové aspekty:

 • Jak dostat náklady pod kontrolu pomocí architektury SOA (Service Oriented Architecture)
 • Jak snížit časovou náročnost a zajistit neustálou kontrolu nad integračními projekty pomocí řešení pro automatické generování dokumentace
 • Trendy v Business Intelligence 2008 – předpřipravená BI řešení se vyplatí
 • Jak nástroje pro procesní automatizaci a řízení výroby pomáhají významně vylepšit finanční výsledky firem

Představitelé PIKE ELECTRONIC sklidili v Indii velký úspěch, diskutovali s většinou finančních ředitelů a poskytli několik rozhovorů pro média.

O společnosti PIKE ELECTRONIC spol. s r.o.

Česká společnost PIKE ELECTRONIC spol. s r.o., působící na trhu dodavatelů informačních a komunikačních technologií od roku 1991, se úspěšně prosadila na zahraničních ICT trzích díky technologické znalosti prostředí a kladení důrazu na kvalitu dodávaných řešení. Společnost nabízí řešení implementovaná podle mezinárodních standardů ověřené praktickým nasazením v mnoha zemích světa, disponuje týmem více než 150-ti kvalifikovaných softwarových analytiků a vývojářů, profesionálů v oblasti analýzy a vývoje softwarových produktů a týmem specialistů pro jejich implementaci. PIKE ELECTRONIC je certifikována ISO 9001:2001 a je součástí partnerských programů ORACLE Partner, TIBCO Partner, HP Preferred Partner a Microsoft Certified Partner.

Témata článku: Lidský zdroj, Zajímavý trh, Úvodní oblast, Lidské zdroje, Mezinárodní tým, Celá éra, Tlak investorů, Moderní oblast, Praktický život, Electronic, Moderní technologie, Stěžejní cíl

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje