Philips outsourcuje svou komunikační infrastrukturu k BT

Společnost BT dnes oznámila podpis smlouvy v přibližné hodnotě 250 milionu EUR s holandským elektrotechnickým gigantem, společností Philips. V rámci této smlouvy Philips outsourcuje k BT svou komunikační infrastrukturu ve více než 40 zemích regionu Evropa, Střední Východ a Afrika (EMEA), celosvětovou komunikační infrastrukturu a služby pro globální přístup k datům.
Philips outsourcuje svou komunikační infrastrukturu k BT

Podle podmínek smlouvy BT převezme správu služeb pro přenos dat (založené na technologii MPLS) společnosti Philips v regionu Evropa, Střední Východ a Afrika. V rámci dané oblasti BT dále převezme hlasové služby, řízenou mobilitu a některé metropolitní sítě.  BT také poskytne společnosti Philips služby pro globální přístup k datům, firewally, služby pro vzdálený přístup, správu IP adres, správu DNS, konferenční služby a mezikontinentální datovou infrastrukturu (založenou na MPLS).    

 

Aby získala smlouvu o outsourcingu se společností Philips, musela BT obstát ve velké  konkurenci. Daniel Hartert, CIO společnosti Philips, řekl: „BT a Philips jsou předními hráči globálního charakteru v oblasti informačních technologií a mají v úmyslu dále rozvíjet již existující synergii mezi oběmi společnostmi. Rozhodujícím faktorem pro výběr společnosti BT byly její inovativní schopnosti. To jen potvrzují velké investice společnosti BT do vlastní sítě a povšechná efektivita jejích řešení.“     

 

François Barrault, ředitel BT International,  uvedl: „Jsme potěšení, že si Philips vybral společnost BT pro globální poskytování důležitých služeb a celé sady komunikačních požadavků v regionu Evropa, Střední Východ a Afrika. Těšíme se na to, že budeme moci propojit naše globální možnosti, touhu po inovacích a investice do světově nejinovativnějšího transformačního programu další generace-21 CN. Prostřednictvím této kombinace můžeme být opravdu prospěšní společnosti Philips a jejím zákazníkům po celém světě.

 

O společnosti Royal Philips Electronics

Společnost Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) je jednou z největších světových elektrotechnických společností. V Evropě je v tomto oboru společností největší. V roce 2005 prodej společnosti dosáhl výše 30, 4 miliard EUR.  Philips, který má 161 498 zaměstnanců, je aktivní ve vzájemně se doplňujících oblastech zdravotní péče, životního stylu a technologie, a je lídrem trhu lékařské obrazové diagnostiky a monitoringu pacientů, výroby barevných televizorů, elektrických holících strojků, řešení osvětlení a silikonových systémů. Novinky o společnosti Philips můžete najít na  www.philips.com/newscenter.    

Informace o BT

 

BT je jednou z vedoucích světových společností zajišťujících komunikační řešení a služby ve 170 zemích. Hlavní oblasti aktivit BT zahrnují síťové služby v oblasti IT, místní, národní a mezinárodní telekomunikační služby, služby s přidanou hodnotou v oblasti broadbandového připojení a internetové produkty a služby. BT se skládá z následujících čtyřech hlavních společností: BT Global Services, Openreach, BT Retail and BT Wholesale.  V účetním období, které skončilo 31. března 2006 dosáhlo BT tržeb ve výši 19, 514 miliardy liber se ziskem před zdaněním ve výši 2, 040 miliardy liber.  Společnost British Telecommunications plc (BT) je stoprocentně vlastněna společností BT Group a zahrnuje v podstatě veškeré podnikatelské aktivity a aktiva BT Group. BT Group plc je kotována na burzách cenných papírů v Londýně a v New Yorku.

Váš názor Další článek: První betaverze Mozilla Firefox 2.0 je před dokončením

Témata článku: New York Times, Royal

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší