Pevný disk je stále nenahraditelný

Praha, 21. května 2007 - Přehledy počtu zakázek společnosti TDP-Ontrack, která je českou a slovenskou pobočkou vedoucí světové firmy v oblasti záchrany dat – Kroll Ontrack, věrně kopirují celosvětové statistiky.
Pevný disk je stále nenahraditelný

V současnosti tvoří téměř 95procentní podíl médií, z nichž se v laboratořích Ontrack zachraňují data, pevné disky, přičemž zhruba v jednom případě z padesáti jde o diskové pole představující mimořádně složitou a časově náročnou práci. Do zbylých pěti procentních bodů se pak vtěsnají záchrany dat z ostatních užívaných médií, tedy paměťových karet, USB flash pamětí apod.

„Disky a disková pole si stále udržují svoje výsadní postavení,“ poznamenává Ing. Václav Šamša, ředitel společnosti TDP-Ontrack. „Přestože očekáváme, že není daleko doba, kdy se na trhu objeví třeba notebook bez pevného disku vybavený pouze pamětí, vzhledem k bezpečnosti, kapacitě, spolehlivosti a ceně představují pevné disky stále nejvýhodnější médium pro uložení dat.“

Ze statistik společnosti Ontrack je také patrné, že narůstá počet soukromých uživatelů počítačů, kteří při hrozící ztrátě dat využívají pomoci profesionálů – a to zdaleka nejen v případě problémů paměťových karet z PDA, mobilních telefonů nebo digitálních fotoaparátů. Přibývá rovněž firem a institucí, které se rozhodnou spíše pro záchranu dat na discích nebo diskovém poli místo časově náročnější kompletní přeinstalace systému a rekonstruování souborů dat z často nedokonale pořízených záloh.

Témata článku: Nejvýhodnější kapacita, Soukromý telefon, Náročný profesionál

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje