Petr Kuchař z ABRA Software v představenstvu SPIS

Sdružení pro informační společnost (SPIS), profesní organizace sdružující firmy z oboru ICT, volila 14.3. 2007 v prostorách firmy Deloitte své nové představenstvo. Nově zvoleným členem představenstva se stal Petr Kuchař z ABRA Software a.s.
Petr Kuchař z ABRA Software v představenstvu SPIS

 Valná hromada jako nejvyšší orgán sdružení volila prostřednictvím vrcholových manažerů 33 členských firem poprvé podle nových pravidel. "Novinkou je tříleté funkční období členů představenstva a zároveň princip každoročního obměňování jedné třetiny členů valnou hromadou. Také jsme významně posílili naše mechanismy zavedením institutu elektronického hlasování, který výrazně urychluje a zlevňuje naše rozhodovací procesy", řekl čerstvě zvolený Petr Kuchař.

Sdružení SPIS si klade za cíl zvýšit vnímání důležitosti moderních informačních technologií jako nástroje pro efektivní státní správu i zvýšení konkurenceschopnosti českých podniků. "ABRA Software a.s., jako přední výrobce informačních systémů řady ERP, bude v představenstvu SPIS zastupovat i zájmy několika tisíců zákazníků, kteří využívají naše systémy. Budeme se snažit prosadit do návrhů zákonů souvisejících s ICT, na jejichž návrhu se SPIS podílí, především skutečné nahrazení papírových dokumentů elektronickými, což dále posílí možnosti elektronické komunikace mezi jednotlivými subjekty soukromé i státní sféry," řekl dále P.Kuchař.

"Podpora členských firem pro mne znamená hodně. Vnímám jí jako mandát udělat skutečné kroky vedoucí ke zlepšení podnikatelského prostředí pomocí informačních technologií. Cítím, že jako informatici - profesionálové můžeme přispět k růstu naší ekonomiky a podpořit i současný trend e-Governmentu, tedy myšlenky elektronických služeb veřejné správy", dodává na závěr P.Kuchař.

Váš názor Další článek: CZ.NIC zavádí nový systém pro správu domény CZ

Témata článku: Software, Státní podnik, Rozhodovací proces


Určitě si přečtěte

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 100Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB