Petice za zařazení češtiny a slovenštiny do základní konfigurace MacOS X 10.6

Petice za zařazení češtiny a slovenštiny do základní konfigurace MacOS X 10.6

 Od 24. dubna do 31. května 2009 měli uživatelé Maců příležitost vyjádřit své znepokojení se situací, jakým způsobem český a slovenský zástupci distribuují, spravují a překládají obě jazykové lokalizace operačního systému Mac OS X.

Učinilo tak 1.694 uživatelů. Z toho 47 ze zahraničí (13 z Německa, 11 z USA, 9 z Itálie, 3 z Irska, 3 z Velké Británie, 2 ze Švýcarska, 2 z Francie a po jednom Belgie, Španělska, Rakouska a Kanady).

Ve středu 3. června byla petice předána a zaslána následujícím osobám z těchto společností:

Zástupce Apple v ČR: Christophe Chastan
 

Zástupce Apple v SR: Norbert Mészáros
Apple v Europe: Cathy Kearney, Pascal Cagni

Další vývoj můžete sledovat na http://petice.jankout.eu/blog. Tam lze rovněž nalézt vybrané důvody některých signatářů, kteří souhlasili s jejich zveřejněním bez uvedení jejich jména. Část z nich je též k dispozici v angličtině, další budou následovat v obou jazycích. Za celou dobu byla stránka zhlédnutá celkem 7.103-krát a navštívená od 4.584 zájemců. Zobrazená byla ze 42 zemí světa. Největší podíl připadá České respektive Slovenské republice(3.746 resp. 1.046). O petici informovaly následující české, slovenské a zahraniční servery (pozn. na články lze kliknout myší a přejít na danou internetovou stránku).

Děkujeme všem za projevení podpory a pomoci.

 

Bezplatný upgrade na Windows 7 – cena a nasazení dle výrobců

Témata článku: Pascal

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší