Peter Gerwe se stal novým akcionářem společnosti U-Turn Media Group

Praha, Česká republika, 25. května 2007: Předseda společnosti U-Turn Media Group Jan Obrman dnes oznámil, že Peter Gerwe se stal akcionářem společnosti a od června 2007 zasedne v jejím představenstvu.
Peter Gerwe se stal novým akcionářem společnosti U-Turn Media Group

„Peter bývá označován za jistý typ mediálního magnáta s reputací člověka, který ví jak uspět v silném konkurenčním prostředí mediálního průmyslu”, říká Jan Obrman. „Pro U-Turn je pochvalou, že právě Peter spatřuje v našich mobilních technologiích opravdovou příležitost a podporuje naši misi nabízet mediálním společnostem po celém světě řešení nezávislá na mobilních operátorech.“

Peter Gerwe se narodil a vyrůstal v Americe, úspěšným se stal v 90. letech, kdy v Rusku spustil několik úspěšných mediálních podniků, jejichž vrcholem bylo vytvoření společnosti CTC Media – ruské televizní sítě vedené na burze NASDEQ (CTCM). Peter Gerwe také založil ruský magazín o celebritách Hello! Russia a jednu z předních rozhlasových stanic Radio Maximum. Stanice Radio Maximum začala vysílat 25.prosince 1991, tedy ve stejný den, kdy Boris Jelcin a Michail Gorbačov oficiálně rozpustili Sovětský svaz.

V současné době rozšiřuje pan Gerwe své mediální portfolio o ruskou síť kabelových TV a další investice na Ruském mediálním trhu. Investice do společnosti U-Turn je první investicí mimo Rusko po 7 letech.

„Cílem je najít správnou kombinaci technologií a obchodního modelu, která skutečně posune mediální průmysl do mobilního světa“ říká Gerwe. „U-Turn má řešení, které dává vlastníkům médií jedinečnou příležitost dostihnout mobilní zákazníky bez pomoci operátorů. Zaujala mě schopnost společnosti U-Turn využít aktuální obchodní model založený na prodeji reklamy, jak jej známe z televize, tisku či rádia, ve světě mobilních zákazníků.“

Technologie doručování mobilního obsahu společnosti U-Turn umožňuje mediálním společnostem a vlastníkům obchodních značek přenést se přes rozdrobený ekosystém mobilního světa a spojit se se zákazníky v pohybu. Řešení umožňuje doručování digitálního obsahu a cílené reklamy mobilním zákazníkům nezávisle na mobilních operátorech či značce telefonu.

Mezi klienty společnosti U-Turn patří TV stanice jako ZeeTV v Indii, TV Nova v České republice či WISC, WKMG, Fox23 a America One v USA.

Témata článku: Nezávislá televize, Boris, Mobilní operátor, Celebrity, Maximum, Úspěšný model, Hello, Maxima, Maxim, Hella, Hell, Konkurenční model, Pochvala, Radio 1, Radio

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje