Pětapadesát procent LCS definitivně vlastní Asseco Slovakia

Pětapadesát procent LCS definitivně vlastní Asseco Slovakia

V Praze 26. srpna 2007. Strategické partnerství mezi společnostmi Asseco Slovakia a LCS International bylo úspěšně završeno poté, kdy Valná hromada LCS na svém zasedání 26. srpna odsouhlasila prodej pětapadesáti procentního podílu společnosti Asseco Slovakia. Rozhodnutí padlo poté, kdy PMÚ na Slovensku a ÚHOS v České republice celou transakci schválily.

Právoplatnost tak nabyla investiční smlouva, kterou podepsalo Asseco Slovakia a majoritními akcionáři LCS International 4. května letošního roku. Původní akcionáři, kteří si ve společnosti ponechali minoritní podíl, se budou i nadále podílet na řízení společnosti a také na rozvoji nadnárodní skupiny ASSECO.

Asseco Slovakia se tak o další krok přiblížila ke svému záměru začlenit do konce 3. čtvrtletí letošního roku LCS a BERIT pod Asseco Czech Republic. V současné době se očekává schválení akvizice společnosti BERIT PMÚ na Slovensku a ÚHOS v ČR. Dovršením uvedené transakce by mělo Asseco Slovakia získat majoritní podíl s kontrolní funkcí v Asseco Czech Republic.

Témata článku: Slovensko, Czech Republic

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky