Partnerství Trend Micro s firmou Qualys posílí nabídky zabezpečení a zajištění dodržování předpisů

Společnost Trend Microrozšířila své pokrytí zabezpečení a dodržování předpisů, když oznámila strategické partnerství s firmou Qualys, uznávaným leaderem v oblasti zakázkových řešení pro řízení bezpečnostních rizik a dodržování předpisů v IT. V rámci této smlouvy začlení Trend Micro do softwarových balíků Trend Micro™ Enterprise Security také QualysGuard IT Security and Compliance Suite, a nabídne tak zákazníkům z celého světa komplexnější řešení pro tuto oblast.

Díky této alianci bude Trend Micro nabízet organizacím ucelenější zajištění dodržování předpisů a zabezpečení IT, včetně správy slabin a hrozeb, kompenzačních kontrol a hodnocení, a také tvorbu sestav a plnění požadavků GRC (Governance, Risk, Compliance - řízení, rizika a dodržování předpisů). To řeší klíčové problémy, jimž dnes organizace čelí při snahách zajistit zároveň zabezpečení i dodržování předpisů.

„Už nestačí jen rozpoznat zranitelná místa či hrozby. Zákazníci vyžadují integrovaná řešení, nejlépe ve formě služeb, které pokrývají celé spektrum od hodnocení až po ochranu,“ tvrdí Charles Kolodgy, vedoucí výzkumu IDC v oblasti bezpečnostních produktů.

Zákazníci získají také výhody spojené s technologickou infrastrukturou Trend Micro™ Smart Protection Network™, na níž jsou budována řešení Trend Micro. Ta využívá celou řadu technologií čekajících na patentování a kombinuje internetové („in-the-cloud“) technologie s korelacemi a analýzou v reálném čase, a nabízí tak lepší přehled o slabinách a zranitelných místech serverů.

„Rychlý rozvoj prostředí hrozeb nutí podniky klást větší důraz na dodržování předpisů a hodnocení slabin a společnost Trend Micro je teď připravena tyto potřeby uspokojit v rámci dynamických datových center,“ prohlašuje Eva Chen, generální ředitelka Trend Micro. „Naše partnerství s Qualys, uznávaným leaderem na trhu správy slabin a dodržování předpisů, nám umožňuje dále rozšířit svou snahu o zajištění "odpovídajícího zabezpečení" a vytvářet bezpečnostní řešení na míru, která hladce zapadnou do celku firemní sítě IT, ať už jde o fyzické prostředí, virtualizované prostředí, nebo cloud.“

„Nástup cloud computingu a rychlé technologické změny nutí dodavatele spolupracovat, aby zákazníkům umožnili zabezpečit data a dodržovat předpisy i mimo hranice podniku,“ říká Philippe Courtot, předseda a generální ředitel Qualys. „Jsme nadšeni možností spolupracovat s Trend Micro, a pomáhat tak zákazníkům z celého světa rozpoznat a odstranit hrozby, chránit je proti malwaru, který unikl dřívějším kontrolám, a nabídnout jasný přehled o jejich celkové pozici v oblasti zabezpečení a dodržování předpisů.“

QualysGuard IT Security and Compliance Suite automatizuje proces správy slabin a dodržování zásad v celém podniku, zajišťuje mapování a zjišťování součástí sítě, prioritizaci aktiv, tvorbu sestav pro hodnocení slabin a sledování nápravy podle obchodních rizik. Funkce prosazení dodržování zásad umožní správcům zabezpečení provádět audit dodržování interních bezpečnostních zásad i externích předpisů, prosazovat je a dokumentovat je.

Trend Micro™ Enterprise Security je úzce integrovaná nabídka produktů, služeb a řešení pro zabezpečení obsahu založená na infrastruktuře Smart Protection Network™. Společně pomáhají zákazníkům zajistit dodržování předpisů a zabezpečení díky širokému spektru kontrol dodržování předpisů, podpoře podnikových inovací a poskytování maximální ochrany s minimálními komplikacemi.

Výhledy a dostupnost

Verzi produktu QualysGuard pod hlavičkou Trend Micro lze očekávat ve 2. čtvrtletí. Navíc lze v druhé polovině roku 2010 očekávat také integrované řešení Trend Micro a Qualys, jež bude součástí portfolia hostovaného zabezpečení Trend Micro. Podrobné informace a cenové podmínky budou dostupné později.

Další článek: Čína: Snahy Googlu o vyjednávání jsou k smíchu

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,