Panasonic uvádí nejlehčí ultrabook s Windows 8 Pro

Panasonic uvádí nejlehčí ultrabook s Windows 8 Pro

Společnost Panasonic dnes představila konvertibilní Ultrabook™ s nadstandardní odolností, který je nejen nejlehčí* na světě, ale obsahuje také jedinečný otočný závěs s rozsahem úhlu 360°. Panasonic Toughbook CF-AX2 představuje ideální řešení pro obchodníky, prodejce i vedoucí pracovníky, kteří jej mohou využívat jako klasický notebook nebo jako tablet. Elegantní novinka umožňuje vysokou použitelnost, nabízí odolnost, dlouhou dobu provozu na baterii vyměnitelnou za provozu a navíc je jedním z prvních zařízení certifikovaných pro nejnovější operační systém Microsoft Windows 8 Pro. Uživatelé mohou využít to nejlepší jak ze světa dotykových tabletů, tak i ze světa nejmodernějších stylových Ultrabooků.

Režim notebookRežim tablet

Nový Toughbook pyšnící se jedinečným a robustním otočným závěsem s rozsahem úhlu 360° vytvořila společnost Panasonic v duchu své mnohaleté tradice kombinující ergonomii a odolnost. Inovativní závěs umožňuje využívat zařízení v mnoha různých obchodních situacích a nabízí firemním uživatelům dosud nepoznanou úroveň svobody práce s počítačem. V režimu notebook je Toughbook CF-AX2 ideálním nástrojem pro mobilní vedoucí pracovníky, kteří potřebují zadávat data tradičním způsobem pomocí klávesnice. Režim tablet je naopak ideální pro uživatele zadávající data přímo na displeji, zatímco se pohybují a drží tablet v jedné ruce.

Ideální na cesty

Nový Toughbook CF-AX2 je nejen elegantní a pouhých 18 mm tlustý, ale také kompaktní a velmi lehký (standardní model váží pouze 1,15 kg) hybridní Ultrabook™. Novinka byla navržena tak, aby byla maximálně odolná vůči poškrábání, nárazům, pádům z výšky až 76 cm** a také tlaku na displej o hodnotě až 100 kgf***.

Ultrabook™ z dílny společnosti Panasonic je vybaven kvalitním HD (s poměrem stran 16:9) kapacitním vícedotykovým displejem o velikosti 11,6 palců, který je ovladatelný deseti prsty. Displej je navíc pokrytý speciální antireflexní vrstvou.

Uživatelé mají k dispozici řadu portů využitelných ve firemní sféře, Toughbook CF-AX2 tak obsahuje například VGA a HDMI port, dva USB 3.0 porty i čtečku karet standardu SD-XC.

Výkon pro vytížené uživatele

Díky využití třetí generace technologie Intel® Core™ a nízkonapěťového procesoru Intel® CoreTM i5-3427U vPro™ nabízí nový CF-AX2 dostatečný výpočetní výkon pro řešení i velmi náročných úloh. Použitý procesor je taktován na frekvenci 1,8 GHz. Ve standardním provedení mají uživatelé k dispozici operační paměť o velikosti 4 GB a SSD disk s kapacitou 128 GB. V ceně CF-AX2 je zahrnuta i technologie vPro™.

Toughbook CF-AX2 standardně podporuje řadu komunikačních technologií. Vedle podpory Bluetooth® 4.0 a bezdrátové sítě norem IEEE802.11 a/b/g/n nechybí ani širokopásmový 3G modul Gobi 3000****.

Všechny uvedené vlastnosti činí z nového Toughbooku jedno z nejvšestrannějších a nejvýkonnějších zařízení ve své třídě. Zařízení je napájeno za provozu vyměnitelnou baterií umožňující provoz bez nutnosti dobití po dobu až 8 hodin (Mobile Mark™ 2007, 60cd/m2).

Nový Ultrabook™ může být pro odvětví, ve kterých je vysoké zabezpečení a ochrana informací povinná, vybaven kontaktní čtečkou čipových karet****, stejně jako technologií ochrany proti krádeži Intel® Anti Theft a podporou vyhledávání odcizených zařízení.

Martin Benecký, ředitel divize CPS pro CEE a Turecko ze společnosti Panasonic System Communications Company Europe říká: Náš nejnovější Toughbook je novým standardem pro firemní Ultrabooky. Díky podpoře rozhraní vyžadovaných firemními zákazníky, pokročilým možnostem zabezpečení, bateriím vyměnitelným za provozu, inovativnímu otočnému závěsu a nadstandardní odolnosti představuje Toughbook CF-AX2 ideální zařízení splňující požadavky vytížených vedoucích pracovníků a obchodníků.“

Nový Toughbook CF-AX2 bude na evropský trh uveden v lednu 2013 za předpokládanou koncovou cenu 1800 EUR bez DPH platnou pro standardní model. Zařízení bude dostupné u oficiálních distributorů a partnerů společnosti Panasonic.

Další článek: Adobe: Cloud je pro nás stěžejní, chceme v něm všechny

Témata článku: Panasonic, Vysoké zabezpečení, Tradiční režim, Inovativní technologie, Nový pracovník, Vysoký rozsah, Panasonic Toughbook, Ideální poměr, Nejvýkonnější SSD, Nové zařízení, Vyměnitelná baterie, Ultrabook, Vytížení, Vysoká odolnost, Kvalitní notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

** Satelitní navigaci jsme si zvykli říkat podle americké předlohy GPS ** Dnešní telefony ale používají také evropský, ruský a čínský systém ** Kdyby USA nyní vypnuly GPS, možná byste to ani nepoznali

Jakub Čížek | 52

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

** Portál občana a a eObčanky za sebou mají skoro rok provozu ** Ministerstvo vnitra se pochlubilo několika čísly ** Prý je to revoluce v digitalizaci státu

Jakub Čížek | 45

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 28

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

Velká pitva telefonu: Co se skrývá uvnitř šestipalcové placky Nokia 7.1

** Jak vypadá nitro téměř 6" mobilního telefonu? ** Provedli jsme pitvu Nokia 7.1 se třemi kamerami ** Základní deska je vlastně docela maličká

Jakub Čížek | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch