Panasonic uvádí nejlehčí ultrabook s Windows 8 Pro

Panasonic uvádí nejlehčí ultrabook s Windows 8 Pro

Společnost Panasonic dnes představila konvertibilní Ultrabook™ s nadstandardní odolností, který je nejen nejlehčí* na světě, ale obsahuje také jedinečný otočný závěs s rozsahem úhlu 360°. Panasonic Toughbook CF-AX2 představuje ideální řešení pro obchodníky, prodejce i vedoucí pracovníky, kteří jej mohou využívat jako klasický notebook nebo jako tablet. Elegantní novinka umožňuje vysokou použitelnost, nabízí odolnost, dlouhou dobu provozu na baterii vyměnitelnou za provozu a navíc je jedním z prvních zařízení certifikovaných pro nejnovější operační systém Microsoft Windows 8 Pro. Uživatelé mohou využít to nejlepší jak ze světa dotykových tabletů, tak i ze světa nejmodernějších stylových Ultrabooků.

Režim notebookRežim tablet

Nový Toughbook pyšnící se jedinečným a robustním otočným závěsem s rozsahem úhlu 360° vytvořila společnost Panasonic v duchu své mnohaleté tradice kombinující ergonomii a odolnost. Inovativní závěs umožňuje využívat zařízení v mnoha různých obchodních situacích a nabízí firemním uživatelům dosud nepoznanou úroveň svobody práce s počítačem. V režimu notebook je Toughbook CF-AX2 ideálním nástrojem pro mobilní vedoucí pracovníky, kteří potřebují zadávat data tradičním způsobem pomocí klávesnice. Režim tablet je naopak ideální pro uživatele zadávající data přímo na displeji, zatímco se pohybují a drží tablet v jedné ruce.

Ideální na cesty

Nový Toughbook CF-AX2 je nejen elegantní a pouhých 18 mm tlustý, ale také kompaktní a velmi lehký (standardní model váží pouze 1,15 kg) hybridní Ultrabook™. Novinka byla navržena tak, aby byla maximálně odolná vůči poškrábání, nárazům, pádům z výšky až 76 cm** a také tlaku na displej o hodnotě až 100 kgf***.

Ultrabook™ z dílny společnosti Panasonic je vybaven kvalitním HD (s poměrem stran 16:9) kapacitním vícedotykovým displejem o velikosti 11,6 palců, který je ovladatelný deseti prsty. Displej je navíc pokrytý speciální antireflexní vrstvou.

Uživatelé mají k dispozici řadu portů využitelných ve firemní sféře, Toughbook CF-AX2 tak obsahuje například VGA a HDMI port, dva USB 3.0 porty i čtečku karet standardu SD-XC.

Výkon pro vytížené uživatele

Díky využití třetí generace technologie Intel® Core™ a nízkonapěťového procesoru Intel® CoreTM i5-3427U vPro™ nabízí nový CF-AX2 dostatečný výpočetní výkon pro řešení i velmi náročných úloh. Použitý procesor je taktován na frekvenci 1,8 GHz. Ve standardním provedení mají uživatelé k dispozici operační paměť o velikosti 4 GB a SSD disk s kapacitou 128 GB. V ceně CF-AX2 je zahrnuta i technologie vPro™.

Toughbook CF-AX2 standardně podporuje řadu komunikačních technologií. Vedle podpory Bluetooth® 4.0 a bezdrátové sítě norem IEEE802.11 a/b/g/n nechybí ani širokopásmový 3G modul Gobi 3000****.

Všechny uvedené vlastnosti činí z nového Toughbooku jedno z nejvšestrannějších a nejvýkonnějších zařízení ve své třídě. Zařízení je napájeno za provozu vyměnitelnou baterií umožňující provoz bez nutnosti dobití po dobu až 8 hodin (Mobile Mark™ 2007, 60cd/m2).

Nový Ultrabook™ může být pro odvětví, ve kterých je vysoké zabezpečení a ochrana informací povinná, vybaven kontaktní čtečkou čipových karet****, stejně jako technologií ochrany proti krádeži Intel® Anti Theft a podporou vyhledávání odcizených zařízení.

Martin Benecký, ředitel divize CPS pro CEE a Turecko ze společnosti Panasonic System Communications Company Europe říká: Náš nejnovější Toughbook je novým standardem pro firemní Ultrabooky. Díky podpoře rozhraní vyžadovaných firemními zákazníky, pokročilým možnostem zabezpečení, bateriím vyměnitelným za provozu, inovativnímu otočnému závěsu a nadstandardní odolnosti představuje Toughbook CF-AX2 ideální zařízení splňující požadavky vytížených vedoucích pracovníků a obchodníků.“

Nový Toughbook CF-AX2 bude na evropský trh uveden v lednu 2013 za předpokládanou koncovou cenu 1800 EUR bez DPH platnou pro standardní model. Zařízení bude dostupné u oficiálních distributorů a partnerů společnosti Panasonic.

Témata článku: Ultrabook, Panasonic, Panasonic Toughbook, Vytížení, Inovativní technologie, Vysoký rozsah

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky