Panasonic uvádí na český trh první autorádio s SD přehrávačem

Pro milovníky kvalitního poslechu, kteří chtějí udržet krok s nejnovějšími technologiemi, je určeno nové autorádio Panasonic CQ-SRX7000 SD/CD, jehož hlavová jednotka ve stylu new age je kompatibilní jak s SD paměťovou kartou, tak i s běžnými kompaktními disky.
Panasonic uvádí na český trh první autorádio s SD přehrávačem
Praha, 11. dubna 2001 – Pro milovníky kvalitního poslechu, kteří chtějí udržet krok s nejnovějšími technologiemi, je určeno nové autorádio Panasonic CQ-SRX7000 SD/CD, jehož hlavová jednotka ve stylu new age je kompatibilní jak s SD paměťovou kartou, tak i s běžnými kompaktními disky.

„Tradiční autorádia umožňují majiteli přehrávat hudbu z CD a radiopřijímače na frekvencích AM/FM,“ říká Michal Novák, marketingový a produktový specialista firmy Panasonic Česká republika. „Tento výkonný digitální audio přehrávač jako první ve své kategorii umožňuje milovníkům muziky přehrávat kromě CD i hudbu uloženou na SD paměťové kartě," dodává Novák.

Nové autorádio s přehrávačem CQ-SRX7000 SD/CD je ušito na míru posluchači, který je zvyklý stahovat si hudbu z internetu nebo přehrávat záznam z CD nosiče na paměťovou kartu SD o velikosti poštovní známky. Kromě autorádia CQ-SRX7000 SD/CD lze hudbu uloženou na SD kartě přehrávat na celé řadě zařízení, mezi něž patří i tzv. e-wear přehrávač, který se díky své odolnosti a extrémně malým rozměřům snadno nosí na krku jako přívěsek, na ruce jako náramek nebo kolem pasu jako opasek. Panasonic nabízí i bezdrátová sluchátka, do nichž je SD přehrávač přímo zabudován. Pro přehrávání hudby lze také použít některé z videokamer řady e.cam, u nichž se tato karta používá také jako paměťové médium pro ukládání snímků.

"Toto paměťové médium o váze 2-3 g by mělo v brzké budoucnosti nahradit dosud užívaná média a stanovit tak zcela nový standard, kdy se jediná karta bude používat ve všech myslitelných přístrojích využívajících digitální zpracování. Pro tento rok jsme připravili první produkty používající tuto kartu - digitální videokamery, přenosné hudební přehrávače, mobilní telefon a fax. V následujících letech budou rychle následovat přístroje jako fotoaparáty, videorekordéry, televizory, diáře, mikrovlnné trouby a další, “ dodal Michal Novák.

Autorádio s přehrávačem, který podporuje standard SDMI, má vestavěné duální dekodéry, které umožňují věrnou reprodukci všech hudebních žánrů. Primární systém komprimování představuje kódování AAC (Advanced Audio Coding), které snižuje čas nutný pro download, aniž by utrpěla kvalita zvuku. Autorádio je všestranně kompatibilní a obsahuje i dekodér formátu MP3. Jeho majiteli tak dává příležitost využít i velké množství hudebních nahrávek dostupných v tomto formátu. Autorádio s přehrávačem umožňuje majiteli přehrávat i CD a přehrávač zastává i funkci měniče CD.

Pro přehrávání s kvalitou zvuku téměř shodnou s originálem je nové autorádio CQ-SRX7000 vybaveno tranzistory MOSFET 45 W x 4 max., které při poslechu zaručují lepší poměr signálu a šumu. Výsledkem je vysoce věrný reprodukovaný zvuk. Tato technologie také nabízí nízkou hladinu zkreslení (o 20 dB lepší než bežná rádia) a umožňuje širokou vysokofrekvenční odezvu a stálý výkon s nízkou impedancí 60 ohm.

Maximální věrnost nahrávky zprostředkovává 1-bitový DAC převodník MASH, který obsahuje celá produktová řada. CD přehrávač umožňuje skenování skladeb, vyhledávání, opakovanou reprodukci (skladby nebo disku) a reprodukci skladeb na disku v náhodně vybraném pořadí. Ovládání CD měniče zahrnuje následující funkce: přeskakování po discích vpřed/vzad, přeskakování po skladbách vpřed/vzad, skenování disků a skladeb, opakování skladeb a reprodukci v náhodně vybraném pořadí. Dálkové ovládání umožňuje řidiči snadno ovládat jak hlavní jednotku, tak i měnič.

Při zapojení ve výkonnějším systému nabízí přehrávač využití pětivoltových předních a zadních duálních předzesilovačů přidaných k předním a zadním reproduktorům a pětivoltovému subwooferu (80/120 KHz). Součástí je i zadní přídavný vstup pro připojení jednoho z DVD přehrávačů Panasonic nebo jiného audio zdroje.

Nový SD a CD přehrávač ihned upoutá svým atraktivním vzhledem. Vícebarevný displej s trojrozměrnou grafikou (plasma displej) má výklopný čelní panel, který rozšiřuje ovládací plochu a poskytuje snadno viditelné informace. Čtyřtónové stínování vytváří dojem trojrozměrnosti a ikony vizuálně potvrzují právě prováděné operace. Kovový vzhled rámu panelu s jasným podsvíceným displejem CFL, jehož grafika se pohybuje v rytmu hudby, jenom dotváří celkovou visuální podobu tohoto modelu autorádia.

Pro rozdílný vzhled ve dne a v noci má CQ-SRX7000 versatilní vícebarevné denní a noční osvětlení. V denním světle mají tlačítka kovový vzhled. Displej, který je dvakrát jasnější než běžné LCD displeje, má reflexivní vlastnosti. V noci je viditelné celkové modré podsvětlení, což celému autorádiu dává neopakovatelný vzhled.

Nové autorádio CQ-SRX7000 SD/CD bude uvedeno do prodeje ve Spojených státech v březnu 2001, v České republice bude k dostání od dubna.

Váš názor Další článek: Projektové a procesní řízení počátkem května v Brně

Témata článku: Autorádia, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, New Age, Celý disk, Paměťové karty, Cd přehrávače, Modré světlo, Zapojení autorádia, Vzhled, Nízká kvalita, Nízká odezva, Poslech, Vybraný specialista, Mash, Plasma, Sluchátka s rádiem, Vybraný formát, Poslech hudby, Televizory Panasonic, Novák, Paměťová karta, Diáře, Sluchátka s vestavěným fm rádiem, Nové médium, Běžný poslech


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 33


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk