Panasonic Toughpad FZ-A1: První profesionální tablet v Evropě

Panasonic Toughpad FZ-A1: První profesionální tablet v Evropě

Společnost Panasonic dnes oznámila termín dostupnosti plně odolného desetipalcového tabletu Toughpad FZ-A1 s operačním systémem Android na evropském trhu. Toughpad FZ-A1 je ideální zejména pro mobilní uživatele v terénu z náročných oborů, jako jsou síťová odvětví, logistika, doprava, stavebnictví či veřejná bezpečnost.

Tablet je možné zakoupit u oficiálních distributorů a partnerů společnosti Panasonic od 12. prosince letošního roku za 850 EUR bez DPH pro standardní model a za 999 EUR bez DPH pro model s 3G modulem. Více na: www.toughbook.cz.

Nový Toughpad FZ-A1 je plně odolným zařízením, které spojuje výhody operačního systému Andorid 4.0 s dlouhodobými zkušenostmi společnosti Panasonic s odolností mobilních zařízení, a představuje tak ideální tablet pro náročné mobilní využití ve firemní sféře. Uživatelé mohou využít nejen vlastnosti systému Android, jako je například snadný vývoj aplikací, ale také vysokou úroveň zabezpečení, různé způsoby konektivity, kvalitní displej i dostatečnou výdrž provozu na baterie. Těmito svými vlastnostmi vyžadovanými firemním prostředím se ToughbookFZ-A1 odlišuje od spotřebitelských tabletů.

Proč je FZ-A1 jiný tablet?

Nová řada tabletů Toughpad je od samého počátku navržena tak, aby vyhověla stejným standardům odolnosti, jako je tomu u produktové linie počítačů Panasonic Toughbook. Tablet FZ-A1 splnil podmínky vojenského standardu MIL-STD-810G na odolnost pádu z výšky až 120 cm a díky odolnosti vůči tekutinám a prachu se navíc může pochlubit třídou krytí IP65. Tablet byl testován i na odolnost vůči extrémním teplotám. Nový tablet je tak možné spolehlivě využít takřka v každé situaci, do které se mohou mobilní pracovníci dostat.

Toughpad FZ-A1 je osazen procesorem Marvell® 1.2GHz dual core a 1 GB operační pamětí. Pro uložení svých dat mají uživatelé k dispozici paměť s kapacitou 16 GB. Standardně je podporována řada komunikačních technologií – od Bluetooth v2.1 + EDR přes WiFi 802.11 a/b/g/n až po GPS. Volitelně je k dispozici širokopásmové 3G připojení s možností stahování dat rychlostí až 21 Mb/s.

Nejen vynikající čitelnost

Tablet FZ-A1 je vybaven velmi jasným 10,1“ XGA kapacitním vícedotykovým displejem použitelným díky antireflexní vrstvě i na denním světle. Možnost snadného ovládání a viditelnost důležitých dat za nepříznivých světelných podmínek ocení zejména mobilní pracovníci v oblasti logistiky u dodavatelských řetězců a ve službách.

Součástí nového zařízení je také aktivní digitizér, který zaznamenává tlak, směr a rychlost pera při podepisování, a zajišťuje tak právní váhu podpisů dokumentů.

Uživatelé nového tabletu mohou využívat také širokou škálu příslušenství a periferií zvyšující mobilitu i produktivitu práce. Mezi aktuálně dostupná příslušenství patří:

• Ergonomická pouzdra umožňující držení tabletu v jedné ruce či bez rukou
• Odolné napájecí systémy
• Řešení pro montáž ve vozidlech
• Desktopové kolébky

Společnost Panasonic svým zákazníkům navíc nabízí řadu profesionálních služeb, jako je projektový management a implementace.

Martin Benecký, ředitel divize CPS pro CEE a Turecko ze společnosti Panasonic System Communications Company Europe říká: „Nový tablet s operačním systémem Andorid vhodný pro podnikové využití je nyní dostupný i v Evropě. Spojením výhod systému Android a naší tržní síly v oblasti odolných mobilních zařízení určených pro firemní zákazníky jsme dosáhli toho, že firemní sféra může plnohodnotně těžit z výhod tabletové revoluce.“

Témata článku: Mobilní příslušenství, Extrémní systém, Panasonic Toughbook, Panasonic, Veřejná doprava, Firemní data, Dostatečná rychlost, Nový pracovník, Marvell, Nové příslušenství, Dostupná baterie, Různý terén, Náročný uživatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje